Kõik uudised

Peaminister nägi Cleveronis esimest korda inimeseta liikluses sõitvat autot

31.07.2020 | Cleveron, Cleveron 701

Kolmapäeval, 29. juulil, külastas Cleveroni arenduskeskust peaminister Jüri Ratas, kes tutvus ettevõtte tegevuse, toodete ja tulevikuplaanidega. Visiidil näidati peaministrile ka Cleveroni uusimat autot Cleveron 701-te, mis teeb Viljandi tänavatel testsõite nii, et selle sees ei istu inimjuhti. Peaministri sõnul oli see tema jaoks päris esimene kord, kui näeb liikluses ringi sõitvat autot, mille sees ei oleks juhtimiseks või turvamiseks inimest. 

Peaminister ja tema kaaskond tegid ringkäigu Cleveroni arenduskeskuse ruumides. Lisaks tutvustati Cleveroni Akadeemia õppeprogrammi ning iseliikuvate sõidukitega seotud tulevikuplaane. Peaminister sai ka ise jälgida Cleveron 701 arendamise tööprotsesse – kuidas autot kaugjuhtimise teel Viljandi tänavatel pärisliikluses testitakse ja kuidas see turvamasina saatel liigub. Cleveron 701 hakkab tulevikus täiendama Cleveroni tooteportfelli, mille eesmärgiks on lihtsustada ja kiirendada pakkide üleandmist lõpptarbijale. Kui praegu saavad inimesed neid kiirelt ning mugavalt kätte Cleveroni pakiautomaatidest ja -robotitest, siis tulevikus lisandub nendele variantidele ka kaupade kätte toimetamine autonoomsete autodega. 

Lisaks tutvus peaminister ka Cleveron 361 ehk bussipeatus-pakiautomaadiga, mille üle käis kevadel avalik arutelu, kas neid võiks paigaldada Eesti alevitesse ja küladesse, et muuta pakkide saamine mugavaks ka maapiirkonnas.

Fotod: Stenbocki maja

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]