Inditexi e-ostude automatiseeritud väljastamise lahendus Hispaanias

s_1530013283593
Maailma suurim moekaupade jaemüüja kasutab e-poe ostude väljastamiseks robootilist pakiautomaati,
mis lihtsustab klienditeenindust ja kiirendab pakkide kättesaamist
s_1530013320588

Inditex – maailma suurim moekaupade jaemüüja

Hispaaniast pärit Inditexile kuulub kaheksa maailmakuulsat moebrändi – Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home ja Uterqüe. Kokku on ettevõttel 96 riigis üle 7400 kaupluse ja ka 49 veebipoodi. 

Kuna e-poest ostmine muutub Inditexi klientide seas aina populaarsemaks, vajas ettevõte efektiivset veebiostude kaupluses väljastamise lahendust. Seetõttu otsustati katsetada Cleveron 402-te – iseteeninduslikku robootilist pakiterminali, mis võimaldab automatiseerida e-poe pakkide kätteandmist.
s_1530013721608

Click and collect ehk e-ostude väljastamine kaupluses

Inditex otsustas, et kaupluste võrgu laiendamise asemel keskendub ettevõte juba olemasolevate, strateegiliselt hea asukohaga poodide arendamisele ning e-kaubanduse tugevdamisele. Kuigi suurenev veebitellimuste arv on äriliselt positiivne tulemus, kaasneb sellega mitmeid kitsaskohti – kasvavad logisitikakulud, laopindade puudus, klienditeenindajate lisakoormus ning suuremad tööjõukulud. Kannatab ka kaupluse klientide ostukogemus, sest oma paki kättesaamiseks peab mõnikord üsna pikalt kassas seisma. Nii kulutab klient palju väärtuslikku aega, oodates kodus kullerit või kaupluses järjekorras.
s_1530013790520

Zara click and collect-lahendus Cleveron 402-ga

2017. aastal paigaldas Inditex A Coruñas asuvasse Zara kauplusesse robootilise pakiterminali Cleveron 402, kust kliendid said Zara veebipoest tellitud kaubad ise ja kiiresti välja võtta. Paki kättesaamine käib lihtsalt – ostja teeb veebipoest tellimuse, valib kättetoimetamise viisiks pakiroboti ning talle saadetakse tellimuse PIN- ja QR-kood. Kui kaupluse töötaja paki Cleveron 402 paneb, saab klient teate, et võib tellimusele järgi tulla. Pärast PIN-koodi sisestamist või QR-koodi skaneerimist väljastataks pakk kliendile vaid paarikümne sekundiga.

s_1530015182674

Cleveron 402 – maailma suurim ja kiireim robootiline pakiterminal

  • Hoiustab korraga kuni 3600 pakki
  • Sorteerib ja ladustab pakid terminali sees vastavalt nende suurustele
  • Väljastab paki kliendile sekunditega
  • Laiendatav disain võimaldab paigaldada eri suuruses roboteid
  • Võimalik kasutada iseseisvalt või integreerida kaupluse sisemusse
Cleveron 402 lähemalt
s_1530015662671

Veelgi rohkem roboteid Zarasse

Zara kliendid võtsid A Coruña kauplusesse paigaldatud pakiroboti hästi vastu. Kuna esimene katusetus läks edukalt, otsustas Inditex, et lisab Cleveron 402 pakiterminale ka teistesse Zara poodidesse.

2018. aasta mais avati Londonis Stratfordis Zara kõige innovaatilisem esinduskauplus, kus esimest korda maailmas on eraldi veebipoele pühendatud osakond. Lisaks teistele uuenduslikele lahendustele on kaupluses internetist tehtud ostude kätteandmiseks ka kaks Cleveroni 402, mis koos suudavad korraga hoiustada kuni 2400 pakki.

s_1530016554471
Inditexi click and collect-strateegia ja füüsiliste ning veebipoodide ühendamine parima kliendikogemuse loomiseks on olnud edukas ning peegeldub ettevõtte majandustulemustes.

Ka ettevõtte tegevjuht Pablo Isla on rõhutanud füüsilise ning veebipoe integreerimise vajalikkust, sest see tagab kindla müügikasvu ja aitab luua ka uusi töökohti. (Inditex)

Loe ka teiste klientide kohta

Eestis on mitmed ettevõtted ja asutused, kes on pakiautomaadi abil oma igapäevatööd sujuvamaks ning kliendikogemust paremaks muutnud. 

Loe lähemalt

2015. aastal teatas USA jaekett Walmart, et võtab müügitulemuste parandamiseks kasutusele uue strateegia, mille eesmärgiks on ühendada füüsiliste ja veebipoodide ostukogemus ning suurendada e-kaubanduse osakaalu.

Loe lähemalt

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]