Eesti ettevõtete edulood

s_1657104851935

Pakiautomaat ei ole mõeldud vaid logistika- ja kullerfimadele, iga ettevõte ja asutus saab selle oma äri jaoks tööle panna.
Pakikapp on suurepärane lahendus väikese ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks.

Audi Bauhof Wihuri Agri Viljandi Haigla Pärnu Keskraamatukogu Kookon nutilaod 
s_1666189912776

Audi – uuendusmeelne automüügisalong

Audi esindus Tallinnas on rahvusvahelistele standarditele vastav Audi teenindus- ja müügikeskus
s_1666189933343

Väljakutse

Audi esindus otsis võimalust, kuidas oma klientidele võimaldada just töövälisel ajal lihtsat ja mugavat autode teenindusse toomist ja hiljem ka neile järele minemist. Eriti tugevalt kerkis väljakutse esile COVID-19 pandeemia ajal, mil klienditeenindusasutused pidid olema suletud ning inimestevahelisi kontakte pidi vältima.

Lahendus

Audi Tallinna esindus paigaldas oma salongi juurde Cleveron 351 välipakiautomaadi, kuhu kliendid saavad sõidukit hooldusesse tuues jätta oma autovõtmed ning hiljem need sealt ka kätte. Pakikapp on mugav lahendus just töövälisel ajal, sest klient ei sõltu enam esinduse lahtiolekuaegadest. Lisaks autovõtmetele saab pakiautomaadi vahendusel väljastada ka e-poe tellimusi.
s_1666190277395

Tagasiside

„Meie kliendid kasutavad pakiautomaati põhiliselt sõiduki kättesaamiseks töövälisel ajal. Antud lahendus saavutas kiiresti heakskiidu ning automaadi kasutuse osakaal on kasvutrendis. Samuti eelistavad kliendid sageli oma e-poe tellimused just salongi ees seisvast pakiautomaadist kätte saada. Täna saan öelda, et meil õnnestus rajada toimiv süsteem, mida kasutatakse üha rohkem ning ka ajal, mil koroonapiirangud enam ei kehti.”

Mikk Varjas, Audi Eesti juhatuse liige ja teeninduse juht

Loe Audi Eesti kogemusest pikemalt siit

s_1657018036354

Bauhof – rahvusvaheline ehitus- ja aiakaupluste kett

Bauhofi missiooniks on inspireerida inimesi oma ulatusliku kaubavaliku ja uute idee-lahendustega ehitamisel ja aias; jagab rõõmuga uusi ideid ning annab praktilist nõu, sest esmatähtis on kvaliteetne tulemus. Bauhofil on üle Eesti 13 kauplust.
s_1657018214476

Väljakutse

Bauhof seisis silmitsi mitmete väljakutsetega. Nad nägid oma müügistatistikast, et kliendid ei soovi maksta lisaks transpordi eest ja eelistavad oma e-poe tellismustele poodi järele minna. Bauhofil oli soov vähendada ooteaja pikkust tipptundide ajal. Lisaks pidid COVID-19 pandeemia ajal olema paljud poed suletud, sealhulgas ka ehitus- ning aianduspoed. Kuna paljud kliendid eelistasid oma tellimustele järele minna poodi, siis see kauba kättesaamise viis oli raskendatud.

Lahendus

Bauhof lõi Telli ja Nopi  tarneviisi oma klientide jaoks ning paigaldas iga Bauhofi poe juurde Cleveron 351 välikapid. Nüüd saavad ettevõtte kliendid oma tellimused kätte kaupluse juures asuvast pakiautomaadist ööpäevaringselt neile sobival ajal. Ettevõtte isiklikku pakiautomaati kasutades ei pea keegi transpordi eest lisaks maksma, samuti aitab pakikapp vähendada järjekordasid poes tipptunnil.

s_1657021062509

Tagasiside

„Näeme, et välipakiautomaadid on väga mugav variant pakkide üleandmiseks – need on klientide poolt positiivselt vastu võetud. Teenuse mugavusest annab märku ka asjaolu, et üldjuhul tullakse oma kaubale järele juba sama päeva jooksul. Otsustasime laiendada oma pakiautomaatide võrgustikku, et tagada klientidele võimalus pakk kontaktivabalt kätte saada igas Bauhofi poes, kuna 2021. aasta kevadeks oli oodata uut COVID-19 viiruse lainet.“
Priit Vao, Bauhofi e-ärijuht

Loe Bauhofi lugu pikemalt siit.
s_1657021076481

Wihuri Agri – innovaatiline põllutöömasinatega tegelev ettevõte

Wihuri Agri on John Deere’i põllumajandus-, golfi- ja aiatehnika ametlik esindaja Eestis – nad müüvad tehnikat ning varuosi.
s_1657021290547

Väljakutse

Probleem, millega Wihuri Agril silmitsi seisis, on üsna tavaline, mis viimase miili teenuse pakkumisel esile kerkib – kuidas anda kliendile kaubad üle võimalikult efektiivselt, lühikese tarneajaga ning temale sobival ajal, luues seejuures mugava kliendikogemuse. Wihuri Agri otsis võimalust, kuidas anda klientidele kaubad üle pärast tööpäeva, ilma et töötajad peaksid ületunde tegema. Probleem kerkis tugevamalt esile just põllutööde kõrghooajal.

Lahendus

Wihuri Agri paigaldas oma esinduste juurde Cleveron 351 pakiautomaadid. Pakikappi kasutatakse veebitellimuste ja kiireloomuliste varuosade väljastamiseks ning ka põllutöömasinate üleandmiseks. Wihuri Agri töötajad ei pea enam ületunde tegema – nüüd saavad nad tellimused klientidele mugavalt üle anda pakikapi abil, mis asub ettevõtte juures. Automaati kasutatakse ka võtmekapina. Wihuri Agri jaoks ei ole harv juhus, kui klient soovib tagastada või järele tulla mõnele põllutöömasinale hilisõhtul. Kliendid saavad võtmed kätte pakiautomaadist või need sinna jätta. Antud lahendus aitab Wihuri Agri töötajatel ja klientidel oma aega paremini planeerida, eriti just põllutööde kõrghooajal. 

s_1657027412100

Tagasiside

„Oleme tootega rahul ja usume, et antud investeering aitab meil kokku hoida piisavalt palju kõige väärtuslikumat ressurssi – AEGA. Pakiautomaadid on oluline osa meie paindlikust ja kõrgetasemelisest klienditeenindusest, pakkudes mugavust ning innovaatilist ja turvalist kaubavahetust.“
Antti Kelner, Wihuri Agri järelturu juht

Loe Wihuri Agri lugu pikemalt siit.
s_1657021773261

Viljandi Haigla – esimene haigla Eestis, kus on 
kasutusele võetud asutuse pakiautomaat

Viljandi Haigla on Eesti üks suurimaid üldhaiglad.
s_1657022070000

Väljakutse

COVID-19 pandeemia ajal ei võinud külastajad haiglasse minna. Küll aga soovisid inimesed, kelle lähedased olid haiglas sees, viia ravil viibijatele mõned esemed või tujutõstva kingi. Viljandi Haigla hakkas otsima erinevaid võimalusi, kuidas lähedased saaksid patsientidele pakke jätta, ilma et nad haiglasse siseneksid. Pakkide vastuvõtmiseks ei soovitud eraldi inimest tööle võtta.

Lahendus

Viljandi Haigla paigaldas peasissekäigu juurde Cleveron 351 pakiautomaadi. Sellest ajast alates saavad külastajad jätta haiglas viibivatele lähedastele pakke ööpäevaringselt neile sobival ajal. Pakikapp on ka hea lahendus seetõttu, et inimesed, kes ei saa oma töökohustuste tõttu haiglasse minna tavalistel töötundidel, saavad pakke kappi jätta ka hilisõhtul või nädalavahetusel. Haigla töötajad võtavad neile sobival hekel pakid kapist välja ning toimetavad need patsientideni.
s_1657027732767

Tagasiside

„Me oleme väga rahul selle võimalusega, et patsientide lähedased saavad tuua pakke endale sobival ajal ning personal neid välja võtta vastavalt sellele, kuidas töökorraldus võimaldab. Kindlasti julgustan ka teisi tervishoiu- ja hoolekandeasutusi proovima lahendusi, mis võimaldavad tööjõu mõtestatumat rakendamist.”
Krista Valdvee, SA Viljandi Haigla koostööteenuste juht

Loe Viljandi Haigla lugu lähemalt siit.
s_1657022595007

Pärnu Keskraamatukogu – kümned raamatukogud üle Eesti on võtnud kasutusele raamatukapid

s_1657022779251

Väljakutse

Koroonapandeemia ajal pidid enamus avalikke asutusi olema suletud, sealhulgas ka raamatukogud. Raamatukogud otsisid võimalusi, kuidas olla oma kogukonna jaoks olemas ning laenutada raamatuid välja inimkontaktivabalt.

Lahendus

Nüüdseks on mitukümmend raamatukogu üle Eesti paigaldanud oma pakiautomaadid ehk raamatukapid. Kapist saavad kliendid oma raamatud kätte neile sobival ajal. Samuti, kui inimene ei saa ise oma raamatutele järele minna, saab ta uksekoodi edastada kellelegi, kes saab need sealt tema eest ära tuua. Täna väljastavad mitmed raamatukogud raamatukapi abil 400-600 raamatupakki kuus. 

s_1657027193445

Tagasiside

„Lugejad on raamatukapi kasutamise võimaluse väga hästi vastu võtnud. Õues asuv automaat võimaldab lugejatel oma aega paindlikumalt planeerida, raamatute kättesaamine ei ole enam seotud raamatukogu lahtioleku aegadega. Suur osa lugejatest käib oma tellimustel järel kella kaheksa-üheksa paiku õhtul ning nädalavahetusel, mil raamatukogu on suletud.“
Marina Jantson,
Pärnu Keskraamatukogu teeninduse peaspetsialist

Loe Pärnu Keskraamatukogu lugu lähemalt siit.
s_1657025531468

Kookon nutilaod – laopindade rendileandja, kes kasutab innovaatilisi lahendusi

Kui laopindade rentimine võib tunduda küllaltki lihtsa teenusena, siis Kookon on selle viinud täiesti uuele tasemele. Kookoni kliendid saavad rakenduse kaudu vaadata ning juhtida nende laos toimuvat.
s_1657026774871

Väljakutse

Kookoni eesmärgiks on pakkuda oma klientidele kõrgetasemelist teenust. Nende üheks sooviks oli, et nende kliendid saaksid ka eemalt, ilma lattu kohapeale minemata, oma pakke vastu võtta või klientidele üle anda.

Lahendus

Kookon lõi Pick Up Station’i ehk pakkide vastu võtmise ja üle andmise punkti Cleveron 351 pakikapi abil. Sellest ajast peale saavad Kookoni kliendid lasta jätta pakid lao juures olevasse automaati või anda selle vahendusel kaubad kliendile. Seda kõike saavad nad teha ilma kohapeale tulemata ning inimkontaktivabalt. Pakikapp aitab kasutajatel võita aega.
s_1657027062884

Tagasiside

„Meie kliendil on alati olemas reaalajas videopilt, mis tema lao ümbruses toimub. Või kui keegi tahab lattu pakki jätta, siis selle saab lahendada paari sõrmevajutusega ja nii ei pea klient päriselt lattu kohale minema. Läbi pakiautomaadi teenuse on elukvaliteedi tõus meeletu.“
Rait Minumets, Kookon nutiladude asutaja

Loe Kookon nutiladude kogemusest pikemalt siit.

Loe ka teiste klientide kohta

2015. aastal teatas USA jaekett Walmart, et võtab müügitulemuste parandamiseks kasutusele uue strateegia, mille eesmärgiks on ühendada füüsiliste ja veebipoodide ostukogemus ning suurendada e-kaubanduse osakaalu.

Loe lähemalt

Maailma suurim moekaupade jaemüüja kasutab e-poe ostude väljastamiseks robootilist pakiautomaati, mis lihtsustab klienditeenindust ja kiirendab pakkide kättesaamist.

Loe lähemalt

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]