Kõik uudised

Wihuri Agri väärtustab oma töötajate ja klientide aega ning võttis kasutusele pakiautomaadid

05.10.2021 | Cleveron, Cleveron 351, Wihuri Agri
Kuidas saab alguse innovatsioon? Ajendiks võib olla probleem, millele hakatakse lahendust otsima. Mõnikord on selle jaoks vaja luua uus toode või teenus. Wihuri Agri on John Deere’i põllumajandus-, golfi- ja aiatehnika ametlik esindaja Eestis – nad müüvad tehnikat ning varuosi. Paar aastat tagasi otsis ettevõtte võimalust, kuidas anda klientidele kaubad üle pärast tööpäeva, ilma et töötajad peaksid ületunde tegema. Lahenduse leidmiseks pöörduti Cleveroni poole.

Kui on kitsaskoht, siis leidub sellele lahendus. Kui puudub vajalik toode, tuleb see luua.
Wihuri Agri on hea näide innovaatilisest ettevõttest, kes pöördus Cleveroni poole murega, et oma kliendikogemust paremaks muuta. Lahendust nähti pakiautomaadis, mis oli sel hetkel alles arendamisel. Probleem oli üsna tavaline, mis viimase miili teenuse pakkumisel esile kerkib – kuidas anda kliendile kaubad üle võimalikult efektiivselt, lühikese tarneajaga ning temale sobival ajal, luues seejuures mugava kliendikogemuse. „Kuna väga tihti on meil vaja jätta klientidele kaupu, millele tullakse järele näiteks pärast tööpäeva, tekkis vajadus see probleem lahendada. Me pöördusime Cleveroni poole pakiautomaadi ostusooviga juba siis, kui antud toode oli veel väljatöötamisel. Umbes aasta pärast saime omale soovitud toote,“ rääkis Wihuri Agri järelturu juht Antti Kelner. Tänaseks on Wihuri Agril kasutusel ettevõtte isiklikud pakiautomaadid kolmes kohas Eestis: Tartus, Jüris ja Türil. „Olgu tegu kiireloomulise varuosa tellimusega või e-poest tellitud tootega, tänu pakiautomaadile ei pea me enam ootama kliendi saabumist, vaid saame kauba talle mugavalt valmis panna keskuse ees asuvasse kappi. Nii säästame enda ja kliendi väga väärtuslikku aega,“ rääkis Kelner.

Pakiautomaat on vajalik abivahend põllutööde kõrghooajal
Pea pooleteise aastaga on põllumajandustehnikaga tegelev ettevõte leidnud mitmeid lahendusi, et säästa nii enda kui ka klientide väärtuslikku aega. Kuidas on võimalik anda põllutöömasinad üle öösel ilma inimestevahelise kontaktita? See on lihtne. Õues asuvat ettevõtte isiklikku pakiautomaati saab kasutada võtmekapina. „Ei ole harvad need juhtumid, kui meile tagastatakse või tullakse järele mõnele põllutöömasinale väljaspool tööaega või suisa öösel. Väga mugav on pakiautomaati kasutada lukustatud võtmekapina, kuhu saab võtmeid nii sisestada kui ka sealt välja võtta,“ jagas Kelner Wihuri Agri senist kogemust. Seetõttu on pakikapp mugav ka rendikaupade üleandmiseks ning tagastamiseks. „Tihti leiavad pakiautomaadid kasutust, kui klient soovib meile midagi tuua või tagastada. Enam ei pea nad tegema seda meie keskuste lahtiolekuaegadel. Saadame kliendile kapi sisestuskoodi ja ta saab selle mugavalt tagastada.” Nagu eelnevalt juba mainitud, siis õues asuva automaadi abil saab klient kauba kätte ka nädalavahetusel või pärast tööpäeva lõppu, kui esindus on juba suletud. Samuti aitas pakikapp vähendada inimestevahelisi kontakte kõrgenenud koroonaviiruse leviku perioodil.

Aeg on meie kõigi suurim vara
Wihuri Agri soovis aja mõtestatumat kasutamist nii oma töötajatele kui ka klientidele ja nad julgustavad oma kliente üha rohkem kasutama keskuste juures asuvaid pakiautomaate. „Väga paljud kliendid on selle võimaluse enda jaoks avastanud ja sellega seoses oma elu tunduvalt lihtsamaks muutnud. Sama kehtib ka töötajate kohta – on vähenenud töötajate ületunnid, mis tekkisid kliendi ootamisest. Nüüd me suudame palju paindlikumalt oma tööd planeerida – ja see meeldib ju kõigile,“ jagas Kelner kogemust, kuidas pakiautomaat on aidanud aega võita. Wihuri Agri pakikapid leiavad enim kasutust põllutööde kõrghooajal, aprillist septembri lõpuni. Praegu, sügisel on pakiautomaadid igapäevased abivahendid.

„Oleme tootega rahul ja usume, et antud investeering aitab meil kokku hoida piisavalt palju kõige väärtuslikumat ressurssi – AEGA. Pakiautomaadid on oluline osa meie paindlikust ja kõrgetasemelisest klienditeenindusest, pakkudes mugavust ning innovaatilist ja turvalist kaubavahetust.“
- Antti Kelner, Wihuri Agri järelturu juht

Cleveron 351 on Cleveroni kompaktne välipakiautomaat, mis on mõeldud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks. Nii nagu on 24/7 avatud e-pood, on alati avatud ka õues asuv pakiautomaat – klient saab kaubad kätte inimkontakti vabalt temale sobival ajal ning tellimusele ei lisandu transpordikulu. Cleveron 351 tarnitakse juba eelnevalt kokku panduna, seda on kerge paigaldada ja kasutusele võtta. Masin on vaja vaid pakendist välja võtta, õigesse kohta tõsta, vajalikud ühendused paika seada ning see ongi valmis kasutamiseks. Kui on soov automaadi pakikohtade arvu suurendada, siis on võimalik mooduleid juurde lisada. Pakikapp aitab luua mugavat ja kliendisõbralikku kasutajakogemust ning annab võimaluse olla konkurentidest sammu võrra ees.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]