Kõik uudised

Aasta kokkuvõte: pöörane aasta selge sihi ja kindla kasvuga

29.12.2022 | Cleveron, aasta kokkuvõte
Head cleveroonikud,

seljataha on jäänud taas üks pöörane ning Cleveronile kohaselt väga muutusterohke aasta!

Siinkohal võtan hetke, et tagasi vaadata 2022 aastasse – toimunud on palju ja hea meel on tõdeda, et oleme samm-sammult liikumas oma eesmärkide poole. Minu hinnangul on Cleveron saanud sel aastal oluliselt küpsemaks, süsteemsemaks, kvaliteetsemaks ettevõtteks. Me liigume mõtestatud sammudega oma eesmärkide suunas. Aitäh kõigile cleveroonikutele selle suure panuse eest – ilma teieta ei saaks ma seda öelda.

Taaskord on olnud palju muudatusi, kuid need on viimas meid lähemale 10-kordse kasvu eesmärgile. Mul on ääretult hea meel, et üle paari aasta on Cleveron taas kasvamas kasumlikult ja võib selgelt öelda, et oleme seljatanud keerulised aastad. Üheskoos saame ületatud ka välised keerulised tegurid. Kõik on meie endi kätes!

Selge fookus

Aasta alguses seadsime oma fookuse veelgi teravamaks ning viisime lõpuni ettevõtte jagunemise. Cleveronist liikus välja 50-liikmeline autonoomsete sõidukite arendusosakond ja nüüd saame Clevonile uute projektide valguses vaid kaasa elada. See tähendab, et meie tähelepanu keskpunktis on nüüdsest pakiautomaatide ja robotite arendus, müük, tootmine ja teenindamine. Mõtleme üheskoos oma klientidega ning nende kitsaskohti ja unistusi aluseks võttes arendame ka uusi tooteid. Meie missiooniks on just läbi automatiseerimise ja oma toodete abil teha inimeste elu lihtsamaks ning kinkida neile aega.

Üheks põletavamaks probleemiks jaemüügisektoris on tagastused. Niisiis tulime 2022. aastal välja spetsiaalse pakiautomaadiga, mis on mõeldud kaubandusettevõtetele suurte mahtudega tagastuste vastu võtmiseks ning nende efektiivseks käsitlemiseks. Logistikasektori suuri pakimahtusid silmas pidades lõime Cleveron 352. Täiustasime ka väikeettevõtete jaoks mõeldud pakiautomaati ning nüüd juba on mitmetel ettevõtetel kasutusel Cleveron 351 Plus. Uuendusi on veelgi: keemilistele puhastustele lõime spetsiaalsed moodulid ning valmisid ka maailma suurimad pakiautomaadid, mis mõeldud e-mööblipoodide ning ehituspoodide jaoks.

Sel aastal oleme saanud suurt rõhku panna ka oma robootiliste toodete edasiarendusele. Seeläbi muutuvad Cleveroni tooted oluliselt kiiremaks ja tõstavad veelgi klientide efektiisust ning rahulolu. Ühe põnevaima uuendusena sai meie toidurobot automaatse vanusetuvastuse, mis võimaldab kontrollida, kas vanusepiiranguga seotud tellimusi kättesaav inimene on teatud vanuse piirmäärast vanem. Hea meel on ka tõdeda, et Telia digiesindus, mille avasime Raplas eelmise aasta jõulude eel, on aktiivselt kasutuses ning saanud ka kiita eakamate poolt. Käesolev aasta näitas, et meie tarkvara on kõrgelt hinnatud. Seda kuuleme oma olmasolevate klientide käest, kuid on ka mitmeid ettevõtteid, kes soovivad oma vana pakiautomaadi tarkvara just Cleveroni poolt pakutava vastu välja vahetada.

Stabiilne kasv

Üha teravamalt on fookusesse tõusmas ka meie teenuste müük, mis sel aastal kasvas üle 50%. Kasvunumbreid näitas ka pakikappide tootmismaht, mis kasvas lausa 125% ning tootsime üle 100 pakiroboti! Oleme sel aastal laiendanud oma geograafilist jalajälge 12 riiki. Nüüd leiab meie lahendusi 51st riigist ning Cleveroni esindavad ligi 7000 terminali üle maailma. Just lai geograafiline haare on aspekt, mis muudab Cleveroni äritegevuse äärmiselt huvitavaks ja väljakutsuvaks. Usun, et nõustute.

Ma olen äärmiselt uhke meie kasvutempo üle ning on suur heameel, kui pardale tuleb uus klient. Sel aastal võtsid meie lahendused kasutusele teiste hulgas globaalsed jaeettevõtted ja on hea meel tõdeda, et ka teiste riikide postiettevõtted kasutavad just Cleveroni lahendusi. Sellest aastast on meie robot ka Tahitil ning järgmisel aastal on neid sinna veel minemas. Üle maailma oleme saanud oma toodetele juurde patente, samuti oleme suurt rõhku pannud oma tarkvarasüstemide veelgi turvalisemaks muutmiseks. Töötame ka selle nimel, et oma tegevustega keskkonna jalajälge võimalikult väikesena hoida. Märgiline on, et võitsime Hiina Riiklikku Intellektuaalomandi Ametit Pekingi Intellektuaalomandi Kohtus ning saavutasime võidu Hiina ettevõtte üle Hiina Riikliku Intellektuaalomandi Ameti komisjonis.

Kahjuks maailmas toimuv aga nii palju rõõmusõnumeid ei paku. Keerulised olud mõjutavad ka meid. Aasta alguses alanud sõda mõjus šokina. Nüüdseks oleme lõpetanud oma äritegevuse ühes riigis. Väljakutseks on olnud ka hüppeliselt suurenenud toorainehinnad ning muud hinnatõusud. Kuid olen kindel, et üheskoos ning oma eesmärke järgides ületame kõik takistused.

Mida toob järgmine aasta?

See küsimus mõjub kui aastalõpu astroloogiline ennustus. Järgmisele aastale annavad tooni kõrgenenud tööjõukulud, kuid ka kallinenud energia hinnad. See paneb ka meie kliente oma eelarveridu üle vaatama. Lõppklientide tarbimine väheneb, mis omakorda mõjutab ka meie klientide müügitulusid. Näeme, et täna on meie kliendid juba kaalutletumad oma rahavoogude juhtimisel. Automatiseerimine on jaekaubanduses üks võimalikest viisidest pikemas perspektiivis kulude optimeerimiseks. Usun, et just jaesektoris hakkab pakiautomaate leidma kordades rohkem kui seni, sest automatiseerimine on ainus viis, kuidas jaekaupmehed saavad jätkusuutlikult oma kulusid kontrolli all hoida. Läbi suurepärase omnichannel-kogemuse võimaldavad pakiautomaadid jaekaupmeestel lisatulu tuua. Õnneks meie tooted ja teenused täidavad seda eesmärki ning see paneb mind Cleveroni seisukohast positiivse pilguga vaatama tulevasse aastasse. Järgmine aasta on meie tooteportfelli lisandumas ka paar kaua oodatud ning väga vajalikku toodet. Mis toodetest ma räägin, seda teab hästi iga cleveroonik.

On olnud pöörane aasta. Suvel tähistasime Cleveroni 15. sünnipäeva ning oleme endiselt maailmas click & collect valdkonna top 1 innovatsiooniliider. Iga pakiga, mis väljastatakse Cleveroni pakirobotist või -automaadist, hoiame inimesel kokku 10 minutit aega. Niisiis ühes aastas aitame inimestel säästa 188 000 päeva aastas, mis on veidi üle 5 sajandi või 51 kümnendi. Päris hoomamatu hulk aega? Tasub meeles pidada, et igapäevaselt panustavad kõik cleveroonikud miljonite pakkide kulgu üle maailma ning hoiavad seeläbi kokku meie kõigi kõige väärtuslikumat ressurssi – aega.

Aitäh kõigile cleveroonikutele selle hea aasta eest! Loodan, et pühad veedate rahulikult oma pere ja lähedastega. Kõige suurem kingitus on ju lähedastega veedetud aeg!

Ilusat aastalõppu ning uuel aastal sama suure hooga edasi!

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]