Kõik uudised

Läti Post ehitab Cleveroni kodukappidega avatud võrgu

01.07.2021 | Cleveron 201, Läti Post, erapakiautomaat

Latvijas Pasts rajab esimese postiettevõttena Euroopas kodupakiautomaatide võrgustiku, kuhu saavad kaupu tuua lisaks neile ka teised teenusepakkujad. Eraisikud saavad Latvijas Pastsilt ehk Läti Postilt rentida Lätis kodukapi, mis paigaldatakse nende maja ette ning kuhu omanik saab tellida posti, erinevate logistikafirmade poolt toodavad pakid, toidukauba ja ka restoranidest tellitud eined. Võrk ehitatakse Eesti ettevõtte Cleveroni kodupakiautomaatide abil ning esimesed paigaldused toimuvad juba augustis. 

Postiettevõtete jaoks uudse teenuse rajab Lätis SJSC Latvijas Pastsi tütarettevõte SIA Mailmaster. „Pakkide ja toidukauba tellimine on kiiresti kasvanud ja püüame leida viise, kuidas oma tellimuste kätte saamine meie klientidele võimalikult mugav oleks. Kodupakiautomaat on kahtlemata üks lahendus, mis seda võimaldab,“ selgitas võrgustiku rajamise tagamaid SIA Mailmasteri juhatuse liige Gatis Ģērmanis.  

„Kodupakiautomaat täidab ära kõik meie klientide ootused, mida saab tegelikult kokku võtta kolme sõnaga: mugavus, turvalisus ja lihtsus. Mugavus tähendab seda, et klient võidab aega, sest ta ei pea ootama kodus kullerit, samuti ei pea ta kuhugi pakile eraldi järele minema. Turvalisus tähendab, et kaubad tuuakse sulle koju ja pannakse tugevast metallist kappi, kus see on varguste eest kaitstud. Kodupakiautomaati saab avada vaid läbi äpi ja ainult määratud kasutajate poolt. Ning lihtsuse tagab kodukapi lihtne paigaldus ning kasutamine,“ rääkis Ģērmanis. 

Cleveroni tegevjuhi Arti Küti sõnul on Latvijas Pastsi uuendusmeelsus ja avatus kiiduväärt. „Oleme testinud avatud võrgustiku kontseptsiooni Eestis juba mõnda aega ning näeme omast kogemusest, et tarbija hindab üle kõige mugavust. Väga hea on näha, kuidas Latvijas Pasts võtab suure postiettevõttena ette julge sammu, muudab harjumuspärast mudelit, rajab ka kõikidele teistele teenusepakkujatele avatud võrgu ning seda just uudsete kodukappidega. Meie usume, et see ongi kaupade kojuveo tulevik, kuna tagab mugavuse ja aja kokkuhoiu nii tarbijatele kui ka teenusepakkujatele.“ 

Eraisikutele 9.90 € eest kuus renditav Cleveroni kodupakiautomaat on mahukas, võimaldades sinna jätta pea kõiki standardsuuruses pakke ja hulgaliselt toiduaineid. Ģērmanise sõnul võib sinna panna näiteks 44 tavapärast kingakarpi või viis toitu täis tavalist kilekotti. „Seega ei pea muretsema, et mõni pakk lihtsalt kappi ei mahu.“  

Latvijas Pasts on Läti riiklik postiteenuse ettevõte, millel on ligikaudu 3200 töötajat ja 600 pakkide üleandmispunkti. 2020. aasta käive oli ettevõttel umbkaudu 100 miljonit eurot. 

Cleveron on Viljandi tehnoloogiaettevõte, mis arendab pakiautomaate ja -roboteid. Cleveroni klientideks on ligikaudu 60 tuntud jaeketti ning logistikaettevõtet üle kogu maailma. Eestis pakub Cleveron pakiautomaatide lahendusi ka väike-ettevõtetele, kortermajadele ja eraisikutele. Samuti arendatakse Viljandis isesõitvat robotkullerit.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]