Kõik uudised

Cleveron pälvis taas kõrge tunnustuse atraktiivsete tööandjate seas

21.09.2023 | Cleveron, Atraktiivne tööandja, Instar

Cleveronil on au olla endiselt ihaldusväärseimate tööandjate hulgas, pälvides atraktiivsemate tööandjate uuringus tunnustuse. Cleveron valiti uuringus 264 ettevõtte seast tehnika tudengite hulgas kõrgele 7. kohale. 

Cleveron AS personalijuht Katrin Koovit peab tunnustust oluliseks ning jaotab tööandja atraktiivsuse kaheks tasandiks. „Sisetasandil soovivad ettevõtted hoida praeguseid töötajaid, et mitte kaotada töötajate omandatud kogemustepagasit. Selle saavutab kõrge emotsionaalse sideme ja heade töötingimuste kaudu,” selgitas Koovit. „Välistasandil on eesmärgiks meelitada tööturult potentsiaalseid tulevasi kolleege. Siin on oluline ühtne väline kuvand ja avalikult teadaolevad raamtingimused, näiteks ettevõtte hüved. Selleks, et tegelikult saavutada tööandjana kõrge atraktiivsus ja seeläbi pikas perspektiivis rahulolevad töötajad ning täita vabu töökohti võimalikult kiiresti ja edukalt, tuleb teenindada mõlemat taset.”
Personalijuht rõhutas, et tööandjabrändi kujunemine on unikaalne protsess, mis lähtub ettevõtte enda kultuurist, isiksustest ja ajaloost. Siiski märkis ta, et kõigile ettevõtetele on selge, et enese positsioneerimine atraktiivse tööandjana toob kaasa selget majanduslikku kasu. „See tuleneb töötajate suurenenud lojaalsusest ning kiirematest töökohtade täitmisest,“ kommenteeris Koovit. 

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori Mait Paltsi sõnul tuleb süstemaatiliselt kujundada töökeskkonda, mis tagaks töötajate rahulolu ning sealhulgas soovi oma tööandjat teistelegi soovitada. „Atraktiivne tööandja teadvustab endale, et töötajad, aga ka meeskonna ühtsustunne on organisatsiooni suurim vara. Autasustades atraktiivseid tööandjaid, tunnustatakse ka seda tööandja pühendumist ja panustamist, mis ei piirdu pelgalt majanduslike hüvedega, vaid hõlmab ka inimsuhteid ja ühiskondlikku mõju. Seega võib samuti öelda, et tunnustatud ettevõtted ja organisatsioonid on lisaks atraktiivsusele ka igati eeskujulikult juhitud,” sõnas Palts. 

Tööandja brändingu agentuur Instar viis 2023. aasta märtsist kuni maini läbi neljateistkümnendat korda üle-eestilise töötajate tööootuste ja tööandja maine uuringu, kus osales ligi 6000 inimest. Kõrgelt hinnatud atraktiivseid tööandjaid tunnustati Instari ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldataval Atraktiivsete Tööandjate Päeval. 

Foto: Andrei Ozdoba, Instar

Loe rohkem siit.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]