Kõik uudised

Cleveron lõi väikepoodidele mõeldud pakiroboti

14.11.2019 | Cleveron, Cleveron 403

Cleveron tõi turule kompaktse pakiroboti, mille taskukohasem hind muudab robootilise pakkide üleandmise tehnoloogia kasumlikuks ka väikepoodidele. Cleveron 403 nime kandev pakirobot hoiab kokku kallist poepinda, sest väiksemais mudelis mahutatakse 157 pakki 6 ruutmeetrile. Pakkide sisestamine ja väljastamine toimub läbi ühe kasutajakonsooli ning ei klient ega kuller pea otsima sobivat ust, nagu pakiautomaadi puhul.

Cleveroni juhi Arno Küti sõnul loodi uus pakirobot just väiksemate kaupluste ja logistikafirmade vajadusi silmas pidades. „Meie robootilisi lahendusi kasutavad suured jaeketid üle kogu maailma, kuna neil on vaja paari päevaga välja anda sadu või tuhandeid pakke. Väiksematel poodidel on samuti raskusi veebipoe tellimuste haldamisega, kuid nende mahud pole veel sellised, et suur pakirobot end õigustaks, või pole neil roboti jaoks lihtsalt ruumi,“ rääkis Kütt. „Cleveron 403-ga teeme robootilised lahendused kättesaadavaks ka neile, kes alles kasvatavad oma veebiäri, olgu need siis jaemüüjad või logistikaettevõtted. Ja kuna e-kaubandus kasvab, on selliseid ettevõtteid palju.“

Eestlastele tuttavate pakiautomaatidega võrreldes on Cleveron 403 efektiivsema ruumikasutusega. Kui pakiautomaadis hoiustatakse pakid eraldi kindla suurusega kappidesse, siis Cleveron 403-l on nutikas laosüsteem, mis paneb pakid vastavalt nende kõrgusele masina sees olevatele siinidele. Tänu sellele suudab väikseim mudel hoiustada 157 pakki ainult 6 ruutmeetril, hoides kokku kallist poepinda, mida saab lao asemel müügitegevuseks kasutada.

Pakiroboti pakid sisestatakse ja väljastatakse läbi ühe kasutajakonsooli kas koodi skaneerimise või sisestamise peale. Klient ei pea oma pakki otsima eemal avaneva ukse tagant ega rasket kasti ülemisest kapireast alla tõstma. Kulleri jaoks tähendab ühest konsoolist sisestamine palju kiiremat laadimisprotsessi ja väiksemat jalavaeva – tal ei ole vaja pakkide kappidesse panemiseks pidevalt edasi-tagasi kõndida.  

Eesti aasta eksportööriks 2019 kuulutatud Cleveroni tooteid kasutatakse kokku 22 riigis üle maailma. Cleveron 403 on juba teine sellel aastal turule toodud toode. Augustis esitleti maailmale ainulaadset toidurobotit Cleveron 501, kuhu saab tellida nii banaani kui ka jäätist. Toidurobotit on võimalik paigaldada mistahes asukohta, kasvõi parkimisplatsile, võimaldades toidukauplustel oma e-poe kaupade kättesaamine tarbijatele lähemale viia.

 Loe edasi

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]