Kõik uudised

Cleveron 15: musid, kallid, õhupallid

22.07.2022 | Cleveron

Cleveroni 15. sünnipäeva puhul uurisime oma töötajatelt nende suurimat võitu ja eredaimat seika või meeldejäävat juhtumit, mis nende aega Cleveronis ilmestavad. Siin on nende lood. 

Algis, tehniline tugi

Suurim võit

Suurimaks võiduks loen tagasihoidlikust algusest liikumist praeguse suurema ja keerukama, kuid tugevama ja kindlama organisatsiooni poole. Tehniline tugi on läbinud lühikese aja jooksul väga suure muutuse. Esmalt oli tiimis ainult paar inimest, kes toetasid üksikuid projekte, mis hõlmasid vaid traditsioonilisi pakiautomaate. Tänaseks töötab tiimis kordades rohkem inimesi ühise eesmärgi nimel paika pandud protseduuridega, toetades kliente üle kogu maailma ja seda nii pakiautomaatide kui ka -robotite puhul – nii paigaldustel, hooldustel kui ka laienemisel. Seda kõike seitsmel päeval nädalas ja ööpäevaringselt. See ülesanne ei ole mitte ühegi mõõdupuu järgi lihtne, aga igaüks annab endast parima, toetab oma tiimiliikmeid ja annab oma panuse.

Eredaim mälestus

Ma ei mäleta, millal too vahejuhtum täpselt aset leidis, aga mäletan eredalt, kuidas üks kuller oma disc golfi (kettagolfi) oskusi demonstreeris. Täpsemalt oli kuller parasjagu Cleveron 402 pakirobotisse pakke sisestamas ja mingil põhjusel ladustas ta ühe kandiku masinasse tühjana, kuigi paki triipkood sai skaneeritud. Just siis, kui masin kandikut konsoolist ära viima hakkas ja see oli liikumas, paistis kullerile meenuvat, et pakki ta kandikule siiski ei asetanud. Selle peale tegi ta siis disc golfi stiilis viske ja pean tunnistama, et see oli päris täpne – pakk lendas kena kaarega otse läbi konsooli ja maandus kandikule, kusjuures pakk ei puudutanud lennu ajal mitte ühtegi konsooli elementi. Täpne käsi, aga siiski vale meetod pakkide sisestuseks. Mõned sekundid hiljem jooksis masin kokku kandiku vale kõrguse tõttu, sest robot mõõdab iga paki sisestamisel üle, aga kuna sisestamise hetkel pakk kandikult puudus, siis ei osanud robot selle tegeliku kõrgusega arvestada.

Marge, müük

Suurim võit

Olen Cleveronis töötanud neli aastat ning selle aja jooksul on minu motoks saanud, mitte kas me teeme vaid kuidas me teeme. Olen selle mõttelaadi abil suutnud väljuda lootusetuna näivatest olukordadest ning leida lahendusi situatsioonides, kus pealtnäha lahendused puudusid. Lisaks tunnen uhkust oma kolme distribuutori üle, kes on tänaseks Cleveronile kasvanud suurepärasteks partneriteks ning aitavad meie tooteid maailma viia.

Eredaim mälestus

Meenub juhtum, mil olime äsja ühele Lääne-Euroopas asuvale kliendile müünud pakiroboti ja tegin neile parasjagu poes tootedemonstratsiooni. Tahtsin neile näidata, kuidas robot pakki identifitseerib. Panin mõtlematult robotisse veepudeli, mida ei tohi sinna tegelikult üldse sisestada, sest robootika puhul ei tohi kasutada vedelikke ega ka rulluvaid pakke, sest pakid asetatakse kandikule, mis liigutatakse riiulile robootilise käe abil. Tulemuseks oli, et masin jooksis kliendi ees kokku. Võtsin ühendust meie kaugtoega, kes Viljandist roboti juhtimise üle võttis ning paki kiiresti väljastas. Tänu sellele nägi klient, kui hästi meie kaugtugi toimib ning nad jäid demonstratsiooniga rahule. 

Karl Henry, tootestamine

Suurim võit

Loen suurimaks võiduks pakirobotite automaathäälestuse rakendamist kaamerate abil, mis sai alguse 2018. aastal CleverHacki raames. Koos teiste cleveroonikutega tehtud lahendus leiab rakendust nii Cleveron 402-s kui 501-s ja on asendamatu abivahend nii paigaldusel kui hooldusel. Kui varasemalt pidime ise robotisse sisenema ja peenhäälestuseks laaduri positsiooni masinas käsitsi kontrollima, siis tänu automaathäälestusele saame seda teha hoopis kaamerate abil ning tööaeg vähenes neljalt tunnilt 15 minutile.

Eredaim mälestus

Minu eredaim mälestus Cleveronis on minu esimene reis USA-sse 2018. aastal, kui läksime Bentoville-i Cleveron 402 robotit paigaldama. Peale paigaldust saime kogeda kohalikku elu ja vaimustusin, sest kõik oli nii suur ja vinge. Käisime ka nüüdseks endise kolleegiga ühe kolledži jalgpallivõistlust vaatamas – kogu see rahvamass, staadion ja melu jätsid kustumatu mälestuse. 

Katrin, personal

Suurim võit

Oma suurimaks võiduks loen ma oma tiimi, kellega igapäevaselt koos töötan. Ma hindan neid ja nende panust väga kõrgelt. Cleveronis tunnen päriselt, et saan midagi ära teha ja muuta, samal ajal varasemat kogemust rakendades.

Eredaimad mälestused

Puutun oma igapäevatöös kokku väga paljude inimestega, nii majasiseselt kui ka väljastpoolt. Vahvaimad seigad on tuua seoses tööle kandideerijatega. Näiteks saime hiljuti kirja, mis oli suunatud meie personalispetsialist Enelyle, kuid kirja pealkirja oli sattunud väike viga ning seal seisis Dear Enemy (kallis vaenlane).

Paljude ametikohtade täitmisel palume me kandidaadil saata endast video, kus vastatakse erinevatele küsimustele. Oleme saanud suurepäraseid videoid, aga mõnikord saabuvad meile teosed, mis jätavad sõnatuks. Mäletan videot, kus neiu oli läinud oja kaldale ja kammis oma juukseid. Nägin, et ta suu liikus ja ilmselt vastas ta etteantud küsimustele, aga vee vulin oli paraku valjem kui neiu hääl. Seega vaatasime 3-minutilist videot, kus naine oja kaldal juukseid kammib.

Värbame eeskätt reaalainete taustaga inimesi, sh insenere ja tarkvaraarendajaid ning üks kandidaat oli otsustanud meile koos oma CV-ga saata ka kaaskirja. Kiri oli väga pikk, ametlik ja korrektne, kuid ootamatult otsustas ta kirja lõpetada sõnadega: „Musid, kallid, õhupallid.“ 

Jaanika, turundus

Suurim võit

Õnnestumisi on meil olnud päris palju, alates edukatest tootelansseerimistest kuni globaalse virtuaalürituse korraldamiseni välja. Cleveronis on mul olnud võimalus käsi külge panna väga paljudele erinevatele projektidele, sh peaministri visiidi korraldamine või toiduroboti paigaldamine liitreaalsuse abil. Olen õnnelik, et mu ümber on läbi aastate olnud selline tiim, kes ei kohku suurte eesmärkide või väga kitsaste tähtaegade ees vaid leiavad igast olukorrast midagi positiivset ning tõesti toetavad teineteist. See on hindamatu väärtusega.

Eredaim mälestus

Tööle tulles teadsin, et asjad liiguvad Cleveronis kiiresti, aga kui kiiresti, vajas ikka natuke harjumist. Mäletan seika, kui olin tol ajal veel spetsialisti rollis ning sain tööpäeva lõpus oma otseselt juhilt kõne. Ta rääkis, et ettevõtte tegevjuht läheb telesaatesse, kus soovib rääkida meie uuest tootest, mida veel reaalselt ei eksisteerinudki. Minu ülesanne? Avalikustada toode kahekümne minutiga. Tellisin disainerilt kiiresti renderdused, tegin valmis veebi alamlehe ja kirjutasin umbes viie märksõna põhjal kokku toote väärtuspakkumise. Jõudsin oma tööga valmis kaks minutit peale otseülekande algust ja võisin endaga rahule jääda. Elukaaslane jäi koju saadet vaatama, mina otsustasin aga tunniks õue jalutama minna. Tagasi tulles uurisin elukaaslaselt, kuidas saade oli, mille peale sain vastuseks, et tootest ei räägitud sõnagi.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]