Kõik uudised

Cleveron tõi turule unikaalse pakiautomaadi, mis on mõeldud nii toidukaupade kui ka tavapakkide üleandmiseks

15.03.2022 | Cleveron, Cleveron 503
Viljandi tehnoloogiafirma Cleveron tõi turule modulaarse pakiautomaadi, mis on mõeldud toidu- ja tavakaupade üleandmiseks. Cleveron 503, sobilik nii sise- kui ka välitingimustesse, võimaldab ettevõtetel e-poe tellimuste üleandmise muuta efektiivsemaks ja mugavamaks. Toidupakiautomaat aitab kokku hoida kohaletoimetamise kuludelt ning annab ettevõtetele võimaluse laiendada oma võrgustikku ilma poode juurde ehitamata. Toidukaupade väljastusautomaat on Cleveroni laialdase tootevaliku uusim toode. Varasemalt on ettevõtte tooteportfellis olemas robootiline toidukaupade üleandmise lahendus.

Toidukaupade internetist tellimise mahud kasvavad jätkuvalt kiires tempos. 2019. aastal tõi Cleveron turule eeskätt suurte toidupoekettide pakimahtude jaoks loodud robootilise lahenduse Cleveron 501-e. Täna lansseeris ettevõte toidukaupade üleandmiseks mõeldud automaadi, mis on sobilik ka väiksemate kaubamahtude jaoks. Cleveroni tegevjuhi Arti Küti sõnul on uue toidukapi puhul märksõnadeks modulaarsus ja kompaktsus: „Cleveron 503 on kompaktne automaat, mis on loodud toidukaupade üleandmiseks. Erinevatest temperatuurimoodulitest saavad kaupmehed kokku panna just nende ettevõtte vajadustele vastava pakiautomaadi. See tähendab, et meie kliendid saavad minna lõppkasutajale oluliselt lähemale, pakkudes veelgi mugavamat teenust ning säilitades seejuures efektiivsuse. Iseteeninduslikke väljastuspunkte saab paigaldada nii elamurajoonide kui ka büroohoonete juurde.”

Nädala toiduvaru saab ostetud 20 minutiga
Cleveron 503-e abil on toidukaupade üleandmine lihtne ning kiire. Keskmiselt kulutab üks perekond ligi tunni nädala toiduvarude ostmiseks. Ostes nädala toidukaubad aga veebist ning minnes kaubale järele iseteeninduslikku väljastusautomaati, kulub selleks vaid 20 minutit. Kauba kättesaamise protsess on lihtne – klient sooritab ostu e-poes, valib kauba kättesaamise ajavahemiku, tema mobiilile saabub sõnum kauba väljastuskoodiga ning toidupakiautomaadist saab ta oma ostud kätte vähem kui minutiga. Klient ei pea enam eraldi toidupoodi sõitma ja aega kulutama.

„Ma näen, et tulevikus on pakiautomaadid pea iga elamurajooni sissesõidutee või büroohoonete juures – inimesed saavad teel koju oma ostud mugavalt kätte,” sõnas Kütt. Õues asuv pakiautomaat on avatud 24/7, pakkudes vajalikku paindlikkust klientidele. Kiire ja lihtne toidukaupade kättesaamine garanteerib mugava kasutajakogemuse, mis omakorda tähendab, et kliendid kasutavad edaspidigi meeleldi ettevõtte teenuseid. Poes asuv toidupakiautomaat on kui iseteeninduspunkt, mis aitab säästa poetöötajate aega ning võimaldab neil tegeleda rohkem väärtustandvate tegevustega.

Toidupakiautomaat on mõeldud nii toidu- kui ka tavakaupadele
Toidukaupade värskuse tagamiseks on Cleveron 503 puhul välja töötatud kolm erineva temperatuuritsooniga moodulit – sügavkülm, tavakülm ja kontrollitud tavatemperatuur. Ettevõtted saavad kombineerida erinevate temperatuuridega osasid koos peamooduliga vastavalt vajadusele ning pakimahtude kasvades on võimalik mooduleid juurde lisada. Kliendid saavad kõik toidukaubad kätte ühe korraga, olgu selleks jäätis, värsked köögiviljad või kodutarbed. Kuigi Cleveron 503 on eelkõige arendatud toidukaupadega tegelevate ettevõtete jaoks, saab kontrollitud tavatemperatuuri osast üle anda ka tavakaupasid, mis ei vaja külma või sügavkülma keskkonda.

Samm rohelisema viimase miili lahenduse suunas
Toidupakiautomaat, mis koosneb kahest sügavkülma ning kolmest tavakülma ja kontrollitud tavatemperatuuriga moodulist, mahutab umbes 24 pere nädala toidukaubad. „Kui võtta aluseks keskmine pereauto ja eeldades, et Cleveron 503 paikneb kliendi jaoks tee ääres töölt koju sõites, pluss keskmine edasi-tagasi sõit poodi on 10 km, siis iga nädal ühte säärast sõitu vältides oleks aastane CO2 kokkuhoid 67 kg. Ja see on ainult ühe perekonna kohta. Lisaks ei pea kullerid iga pere juurde eraldi sõitma – CO2 kokkuhoid tuleb ka sealt,” rääkis Tanel Aruoja, Tiim X tiimijuht Cleveronis, kes juhtis toidupakiautomaadi arendusprojekti. „Cleveron 503 võlu seisneb automaadi väikeses jalajäljes – see aitab suurendada ettevõtte nähtavust linnapildis ja laieneda kohtadesse, kus toidupoel ei ole oma kauplust. Iseteeninduslik väljastusautomaat ei pea asuma poe vahetus läheduses, selle võib paigaldada kõikjale, kus on olemas vajalik pind ning elektrivõimekus,” rääkis Aruoja.

Viljandi tehnoloogiafirma Cleveron tegeleb innovaatiliste viimase miili lahenduste loomisega, mis on tuntud oma töökindluse, kvaliteedi ja kõikehõlmava tootevaliku poolest. Cleveron on kõrgtehnoloogilisi pakiautomaate ja -roboteid loonud maailma juhtivatele jaemüüjatele ja toidukettidele enam kui 14 aastat. Tehnoloogiafirma tooteid leiab juba 37 riigist üle maailma ning suurimate klientide hulka kuuluvad teiste seas Inditex/ Zara, Asda, XXL, Falabella ja DHL.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]