Kõik uudised

Cleveron on Eesti parim ettevõte 2018

05.10.2018
Cleveron kuulutati EASi korraldatud ettevõtluse auhindade konkursil Eesti aasta ettevõtteks. Lisaks pälvisime aasta disainirakendaja ja aasta uuendaja tiitlid ning aasta eksportööri konkursil valiti Cleveron kolme parima ettevõtte hulka.

„Tänavune aasta ettevõte Cleveron on tõeliselt inspireeriv lugu, kus kõva tööga on nullist üles ehitatud äri, mis kasvab kordades. See on kõrgtehnoloogiline ettevõte Viljandimaalt, mis on lahti murdnud maailma kõige suuremate kaubakettide uksed,” ütles EASi juhatuse esimees Alo Ivask.

Cleveroni juhi Arno Küti sõnul on aasta ettevõtteks saamine Cleveronile suur au. „See on ühtlasi tunnustus ka kõikidele cleveroonikutele ja Viljandile ning näitab, et ka väikesest linnast on võimalik tahtmise korral teha suuri asju,“ lisas Kütt.

Cleveroni edu taga on uuenduslikud tooted, mis lahendavad jaekettide e-kaubandusega seotud probleeme, aidates säästa aega ja raha nii kauplustel kui ka lõpptarbijatel. Cleveroni robootilised lahendused räägivad enda eest – kui 2015. aastal katsetas Walmart viite PackRobotit, siis pärast esimesi kuid esitas ettevõte jätkutellimuse ja 2018. aasta lõpuks on Walmarti kauplustes üle USA üleval 700 pakirobotit. Cleveron on esitanud üle maailma enam kui 50 intellektuaalomandi taotlust – leiutistest kuni kauba- ja teenusmärkideni. Lisaks sellele on Cleveron aktiivselt laiendanud intellektuaalomandi kaitsepiirkondi, sh ka Aasias.

Viimase kolme aastaga on ekspordile keskendunud ettevõtte müügikäive kasvanud kordades. Kui 2016. aastal oli müügitulu 3,2 mln eurot, siis 2017. aastal oli see kasvanud 11,2 miljonini ning 2018. aasta prognoositav müügitulu on juba 47 miljonit eurot. Cleveroni suurimateks klientideks on maailma suurim jaekett Walmart USA-s ning moebrändi Zara emafirma, maailma suurim moekaupade müüja Inditex.


Eesti parimate ettevõtete tunnustamise galat korraldavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit. Ettevõtluse auhinna konkurss on riigi kõrgeim tunnustus silmapaistvatele ning edumeelsetele ettevõtetele, mis antakse välja viies valdkonnas: aasta uuendaja, aasta välisinvestor, aasta pereettevõte, aasta disaini rakendaja ja aasta eksportöör. Hinnatakse nii ettevõtte majandusnäitajaid kui ka väärtuseid ning panust ühiskonda. Igas kategoorias valitakse välja kolm kõige märkimisväärsemat ettevõtet ehk auhinna nominenti, kelle seast valitakse välja parimad. 2018. aastal osales konkursil 369 ettevõtet.

Foto: EAS/Erlend Staub

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]