Kõik uudised

Cleveron lõi esimese humanoid-pakiroboti

01.04.2020

Viljandi tehnoloogiafirma Cleveron esitles täna järjekordset maailmas ainulaadset viimase miili lahendust – humanoid-pakirobotit. Uus toode põhineb Eestis tuntud Cleveron 401 pakirobotil, kuid nutika ladustamissüsteemi asemel võtab pakke vastu ja väljastab humanoid. Pakkide hoiustamine ning kätte andmine käib endiselt vaid sekunditega, kuid humanoid lisab tehnoloogia kasutamisele inimliku mõõte.

Vaata videot

Uus humanoid-pakirobot on loodud samadel põhimõtetel nagu kõik teisedki Cleveroni tooted – need hoiavad kokku tarbijate ja kauplejate aega, kuna pakk väljastatakse robotist sekunditega. Erinevalt tavapärasest pakiautomaadist on pakirobotil olemas nutikas ladustamissüsteem, mis paigutab pakid eraldi siinidele vastavalt nende tegelikule kõrgusele. Selleks veel hoitakse kokku hoiustamiseks vajalikku laoruumi, mis sageli on kauplejate jaoks väga kallis. Humanoid-robotis teeb humanoid ära ladustamissüsteemi töö, kuid lisaks on ta valmis inimestega suhtlema naeratades, tervitades ning toredat päeva soovides. Nii saab ka muidu ehk külma tehnoloogiana mõjuv teenus juurde personaalse ja inimliku mõõtme.

Paki kättesaamine humanoid-robotist käib tavapäraselt. Klient vajutab puutetundlikul ekraanil „Start“ ja skaneerib telefonist oma tellimuse koodi ja konsooli uks avaneb. Alati positiivsusest pakatav humanoid tervitab klienti ning asetab paki konsooli, kust klient selle ise kaasa võtta saab. Üleandmise lõppedes soovib humanoid kena päeva või lehvitab, luues positiivse õhkkonna ja täites Cleveroni missiooni luua tooteid, mis tooks klientidele rõõmu.

Maailmas ainulaadne humanoid-pakirobot põhineb Cleveroni tuntuimal tootel, tornina kõrguval Cleveron 401-l. Maailmas kasutavad sama lahendust mitmed maailma suurimad jaeketid, näiteks USAs on neid Pickup Towerite nime all paigaldatud juba enam kui 1600 tükki, teenindades enam kui 40% ameeriklastest. Eestis on need tuntud CollectNeti pakirobotitena, mis toimivad avatud võrgu põhimõttel. Erinevad kullerfirmad kasutavad torne pakipunktidena, samuti saavad eraisikud ise robotitesse pakke jätta. Kuna tegu on ka õuetingimustesse sobiva lahendusega, on teenus inimeste jaoks avatud 24/7. Eestis pole veel ükski jaekett pakirobotit kasutusele võtnud.


Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]