Kõik uudised

Cleveron jaguneb kaheks

24.01.2022 | Cleveron
Cleveron AS juhatus ning nõukogu on esitanud aktsionäride koosolekule kinnitamiseks Cleveron AS jagunemiskava, mille kohaselt jaguneb Cleveron AS kaheks. Cleveron AS jätkab senise põhitegevusega, milleks on pakiautomaatide ja robotite tehnoloogia arendus, tootmine ning globaalne müügitegevus. Ettevõttest jaguneb välja 2018. aastast alates tegutsenud autonoomse pakiveosõiduki arendusosakond, kuhu kuulub tänaseks ligi 50 inimest ning millesse Cleveron on investeerinud üle 5 miljoni euro. Uue ettevõtte nimeks saab Cleveron Mobility AS.

Jagunemise eesmärk on veelgi kiirendada mõlema ärisuuna kasvu. Cleveron Mobility eesmärk on muuta kogu maailma viimase miili pakkide vedu tänasest oluliselt efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks ning Cleveron AS eesmärk on järgneva viie aastaga kasvatada tänane ärimaht kümme korda suuremaks.

Jagunemise käigus suunatakse mehitamata autonoomse sõiduki arendamisega seotud varad, kohustused ning intellektuaalsed omandid ja õigused Cleveron Mobility AS omandusse. Jagunemise tulemusena saavad kõik 15.03.2022 seisuga Cleveron AS aktsionärid Cleveron Mobility AS aktsionärideks aktsia asendussuhtega 1:100, ehk iga Cleveron AS aktsia annab 100 Cleveron Mobility AS aktsiat.

Jagunemine viiakse lõpule hiljemalt aprill 2022.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]