Kõik uudised

Uus toode viib Cleveroni Ida-Euroopa turule

22.09.2021

Cleveron laiendas oma tooteportfelli uue, ekraani ja makselahenduse võimekusega pakiautomaadiga, mis võimaldab Viljandi firmal senisest jõulisemalt Ida-Euroopa turul kanda kinnitada. Kohapeal paki eest tasumise võimalusega automaat on ka lahendus, mida täna soovivad osta ka pakikappide võrke laiendavad suured logistikaettevõtted. 

„Cleveroni peamine fookus on siiani olnud suured jaemüüjad, kelle kliendid tasuvad kauba eest veebipoes ning lähevad pakiautomaati või -roboti juurde vaid pakile järele. Aina rohkem saime aga päringuid logistikafirmadelt, kes otsisid automaati, mille juures saaks ka paki eest maksta. Lisaks oleme aktiivsemalt tegutsemas Ida-Euroopas, kus tarbijakäitumine on meist märksa erinev – olenevalt riigist tehakse 70–80% tehingutest nii, et makstakse alles pakki kätte saades,“ selgitas uue toote, Cleveron 352 tausta Cleveroni tegevjuht Arti Kütt.  

Küti sõnul on Cleveroni eeliseks kõikide teiste konkurentide seas lai tootevalik, mis võimaldab kliendil eri asukohtadesse panna sealsele pakimahule vastavalt kas siis väikesema pakiautomaadi või suure pakiroboti. „Kõik Cleveroni tooted töötavad sama tarkvaraga, moodustades ühtse terviku. Klient peab tegema vaid ühe integratsiooni ja saab kasutada kõiki Cleveroni tooteid. Hoiame oma tooteportfelli kompaktse tervikuna, mis teenindab ära meie suuremate sihtrühmade vajadused. Makselahendusega välikapp oli meil seni puudu, kuid nüüd on see olemas,“ ütles Kütt. „Pandeemiast tingitud pakimahtude kasvu tõttu on suured logistikafirmad jõuliselt oma pakiautomaatide võrgustikku laiendamas. Seni oleme pidanud paljudest hangetest sobiva toote puudumise tõttu loobuma. Nüüd saame ka mõne suure logistikasektori hanke koju tuua,“ oli Kütt uue toote edus kindel.

Cleveron 352 on välitingimustesse sobiv pakiautomaat, millel on olemas ekraan, tšekiprinter ning makselahenduse võimekus, mis valmib 2022 aasta alguses. Pakikapp on modulaarne, koosneb erinevatest püstakutest ja valikus on ka erinevaid uksetüüpe, nii et ostja saab valida endale sobivaima suuruse ning uksekombinatsiooni. Ekraaniga välikapp sobib kõikidele ettevõtetele, kes soovivad kaupa üle anda ööpäevaringselt, hoolimata kaupluse või kontori lahtiolekuaegadest. Kõige sagedamini kasutavad taolisi pakiautomaate suured logistikaettevõtted. 

Cleveron on Viljandi tehnoloogiaettevõte, mis loob auhinnatud pakiautomaate- ja roboteid maailmakuulsatele jaemüüjatele nagu Zara, H&M, Woolworths, Salling, Falabella jt. Cleveronil on kokku enam kui 200 klienti, sealhulgas 40 suurklienti üle kogu maailma ning kõiki kasutuses olevaid tuhandeid Cleveroni masinaid monitooritakse kaughalduse teel ettevõtte arenduskeskusest Viljandist. Lisaks pakilahendustele arendab ettevõte ka autonoomset robotkullerit Cleveron 701 ning koolitab robootikatarkvara arendajaid Cleveroni Akadeemias.


Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]