Kõik uudised

Praktikapäevik: sissevaade Cleveroni turundusosakonna igapäevatöösse

11.04.2023 | Cleveron, Praktika, Tiim Cleveron, Turundus
Tere kõigile!

Ilmselt oleme juba kõik kuidagi pakiautomaatide ja -robotitega kokku puutunud. Saatnud kellelegi toreda paki, käinud tellimusel järel või lihtsalt neid huviga vaatama jäänud.
Kuidas jõuavad pakiautomaadid inimesteni ja kuidas möödub praktika Cleveronis? Seda kõike on muidugi võimalik praktika käigus teada saada või lugeda lühikest ülevaadet sellest postitusest.
Saame ka tuttavaks. Mina olen Ciina, Tallinna Majanduskooli õpilane turundusspetsialisti erialal.
Turunduses köidavad mind just telgitagused. Näiteks millised protsessid toimuvad enne reklaami, kampaania või postituse avaldamist ning peale seda tulemuste analüüsimine. Sellel põhjusel sai ka praktikakoha valikuks Cleveron.

Praktika algus

Esimesel päeval toimus Cleveroniga tutvumine Viljandis. Varahommikune sõit kodulinna möödus lõbusate kolleegidega ja praktikat alustada oli kohe palju julgem. Kui ülevaade ettevõttest ja toodetest saadud ning tuur majas tehtud, olingi praktikaks valmis. Esimeste päevadega kogunes juba suurel hulgal põnevaid ja kasulikke turundusalaseid teadmisi. Õnneks alustasin märkmete tegemist uue pastakaga, seega pastaka tühjaks saamist ei pidanud veel kartma! Praktikal sisseelamiseks tegid tiimikaaslased ka eraldi tutvustava koosoleku, kus räägiti enda rollidest ja tegemistest täpsemalt. Turundustiim on Cleveronis ääretult tore, abistav ja sõbralik, vastates alati küsimustele ning andes head erialast nõu.

Praktika tegemised

Praktika Cleveronis möödus tohutu kiirusega. Selle aja sisse mahtus palju põnevat: informatiivsed koosolekud, postituste loomine, filmimine, erinevatel platvormidel toimetamine (näiteks kodulehel ingliskeelse alamlehe muutmine) ning minu jaoks suur pusimine – tekstidega tegelemine. Näiteks tõlkisin artikleid, mõtlesin postitustele tekste ning kirjutasin pressiteate. Tundsin, et see on ala, kus soovin kindlasti areneda ning praktika käigus sain huvitavate ülesannete kaudu õppimise enda jaoks lahedaks muuta.

Turundus on lai valdkond mitmete suundadega, milles spetsialiseeruda, ning erinevate ülesannete käigus mõistsin, millise suuna turundusvaldkonnas võtta soovin. Lemmikülesandeks oli kindlasti sisuloome ideede planeerimine, mis hõlmas tabeli koostamist, usaldusväärse info otsimist sotsiaalmeedia platvormide kohta, ideeteostuse lahti kirjeldamist ning põhjaliku töö esitamist tiimile. Samuti pakub mulle väga suurt huvi LinkedIn ning soovin ka sellele rohkem rõhku panna.
Olen rohkem kui tänulik, et minu juhendajaks oli Riine, kes lisaks soojale vastuvõtule andis alati ülesannetele tagasisidet, millest jällegi häid teadmisi või mõtteid kaasa võtta.

Kindlasti jäävad meelde tähtpäevade tähistamised Cleveronis. Näiteks sõbrapäeval sõime pannkooke ja naistepäeval kuulasime lõbusaid lauluesitusi. Videod nendest päevadest, kus tegelesin filmimise ja postituse teksti loomisega, leiab näiteks Cleveroni Instagramist. Sellised hetked loovad alati toreda õhkkonna ning tulevad praktikakogemusele tagasimõeldes meelde.

Cleveron turunduspraktika jaoks?

Praktika lõpus võin öelda, et tegin kindlasti õige valiku. Läbi turunduspraktika Cleveronis sain kasutada koolis õpitud oskusi, kuid kaasa saan võtta veel rohkem uusi teadmisi ja nippe. Eriti põnev oli aru saada ka suuremast pildist, millega Cleveron tegeleb ning pakiautomaadid ja -robotid jäävad minu jaoks kaasahaaravaks jututeemaks. Olen südamest tänulik, et Cleveron ja turundustiim mind kaheks kuuks avatult vastu võtsid ja elan Cleveroni tegemistele täiega kaasa!  


Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]