Kõik uudised

Praktikablogi vol 2: Aeg kokkuvõtteks – kas eesmärgid said täidetud?

20.05.2021 | Cleveron, Praktika, Tiim Cleveron

Tere taas!

Eelmises blogipostituses saime lähemalt tuttavaks ning jagasin enda emotsioone seoses praktika esimeste päevadega. Täna aga võtan praktikaperioodi lühidalt kokku, tuues välja peamised tegevused, millega sellel põneval kiiruskatsel (ehk praktikaperioodil) silmitsi seisin.

Praktika käik

Teise nädala alguse veetsin taas Viljandis, kus toimus turundusmaterjalide filmimine ja pildistamine. Mõnus loominguline vaheldus ekraanide kõrvale, mille jooksul sain ka ise kaamera ees mõned säravamad minutid veeta. Loomingulisi Viljandi päevi tuli praktikaperioodi vältel ette päris mitmeid – mind haarati kampa nii töötajate kui ka tootefotode pildistamistele ja filmimistele. Rääkides Viljandi päevadest, siis pean tunnistama, et ei ole viimase kümne aasta jooksul nii palju Viljandis käinud, kui praktikaperioodi jooksul kokku ja tuleb tõdeda, et tõepoolest on tegemist imeilusa linnaga!

Minu praktika eesmärgiks oli saada laiapõhjaline ülevaade turundustiimi tööst, teadmised B2B turunduse kohta ning oskused kasutada erinevaid turundustööriistu. Nii möödusid praktikapäevad, mis olid kõik väga erinevad, tõlketöid tehes (näiteks Bauhofi soomekeelne artikkel), ABM-i sihtmärke kaardistades ja analüüsides ning CRM tööriista hallates. Arvukatelt töökoosolekutelt võtsin kaasa teadmised reaalsetest turundustegevustest nagu näiteks turundusplaani loomine, kampaaniate kokkuvõtted, uute toodete lansseerimine, analüütika ja sotsiaalmeedia turundus. Suurt rõhku on Cleveronis pandud ka töötajate heaolule ning ettevõttesisese kommunikatsiooni toimimisele. Sain osa erinevate divisjonide veebiseminaridest, heaolupäevadest ja tiimidevahelisest sammude kogumise võistlusest. Lisaks eelnevale veetsin mitu päeva koos erinevate turundusspetsialistidega nende tööd ja toimetamisi jälgides.

Tunnistan, et praktika esimestel nädalatel tundsin ennast kui tegelane teiselt planeedilt. Umbes kolmandast nädalast hakkasin enda peas seoseid looma ja pilt nii ettevõtte töökorralduse kui ka töö sisu kohta muutus palju selgemaks.

Kas kogemus oli seda väärt?

On olnud vinge ning inspireeriv teekond Cleveroni kiirteel, millest võtan kaasa tohutul hulgal väärtuslikke teadmisi, kogemusi ning uusi häid tutvusi. Sain kinnitust sellele, et minu ettekujutus turundustööst on osutunud suures osas selliseks nagu olin varasemalt ette kujutanud. Olen väga tänulik nendele toredatele inimestele, kellega praktika jooksul kas isiklikult või läbi konverentsikõne kohtusin ja muidugi kogu Cleveronile selle suurepärase võimaluse eest. Ja loomulikult ei saa unustada turundustiimi ja praktikajuhendaja Liisat, kes esimeset päevast alates mind enda sekka nii soojalt vastu võtsid, enda teadmistega inspireerisid, igal võimalusel nõu- ja jõuga abiks olid ja igapäevatoimetustesse kaasasid! 

Enda kogemusele tuginedes leidsin kinnituse öeldule, et igasugune areng algab väljaspool mugavustsooni. Unistage suurelt ja tegutsege!

Aitäh!

Therese

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]