Kõik uudised

Läti Post on esimene postiettevõte Baltikumis, kes võttis kasutusele Cleveroni pakiroboti

08.10.2021 | Cleveron, Cleveron 401, Läti Post

Latvijas Pasts on esimene postiteenuse pakkuja Baltimaades, kes paigaldas omale Cleveroni pakiroboti e-ostude väljastamiseks. Pakirobot paigaldati Läti pealinna kõige tihedamini asustatud linnaosasse, mis on ühtlasi ka ettevõtte pakiautomaatide võrgustiku üks aktiivsemaid piirkondasid. Pakirobot mahutab märkimisväärselt rohkem pakke kui traditsiooniline pakiautomaat, mis tähendab, et kliendid saavad oma tellimused kätte mugavamalt ja kiiremini kui varem. Lisaks on pakirobot ka keskkonnasõbralikum lahendus, kuna masin hõivab väikese põrandapinna, aga mahutab suure hulga pakke.

E-kaubanduse populaarsus on Läti elanikkonna seas järsult suurenenud ning saadetiste arv on viimastel aastatel kasvanud märgatavalt. Olukorra lahendamiseks otsustas Läti Post täiendada oma pakiautomaatide võrku Läti esimese pakitorniga Cleveron 401. Õues asuvast pakiautomaadist saavad kliendid oma pakid kätte ööpäevaringselt seitsmel päeval nädalas. Läti postiettevõtte pakiroboti lahendus on hetkel kõige tõhusam saadetiste kohaletoimetamise lahendus Lätis ning ühtlasi ka Baltikumis, sest ükski teine riiklik postiettevõtte ei kasuta pakkide üleandmiseks robotit.

Läti transpordiminister Tālis Linkaits tõi välja: „Globaalsed ostutrendid ja koroonapandeemia on aidanud kaasa postisektori kiirele kasvule mitte ainult Lätis, aga ka üle maailma. Selle tõttu peab Läti Post riigi juhtiva posti- ja logistikaettevõttena ajaga kaasas käima ning pakkuma klientidele mugavaid lahendusi.” Samuti loodab Linkaits, et äsja avatud pakitorn on esimene samm taoliste uuenduslike postiteenuste edasiarendamises ja laiendamises.

Mārcis Vilcāns, Läti Posti juhatuse esimees, tunnistab omakorda: „ Postitööstuse trendidest ja ülemaailmsest tehnoloogiarevolutsioonist ajendatuna on Läti Post viimastel aastatel teinud suuri muudatusi. Nõudlus traditisoonilise postiteenuse järele on vähenenud, kuid samal ajal kasvab kaasaegsete postiteenuste nõudlus märgatavalt, sest e-kaubanduse maht suureneb. Me käime üha vähem füüsilistes poodides, samas ostleme virutaalselt. Samuti tuleb aina rohkem tooteid klientideni toimetada veelgi kiiremini ning viisil, mis on ka kliendile mugav. Selle kõige tulemusel muutub üha olulisemaks mitte ainult kaupade rahvusvaheline logistika, vaid ka mugavad ja kohalikud lahendused netist tellitud kaupade üleandmiseks, mis peavad omakorda kohanduma klientide igapäevase rutiiniga.”

Läti Posti uus pakirobot Cleveron 401 on revolutsiooniline pakkide väljastuspunkt, mis automatiseerib online-ostude ladustamist, väljastamist ning ka tagastamist. Cleveron 401 on 5-meetrine pakirobot, mis hoiustab 5,4 ruutmeetri peal kuni 500 pakki, hoides kaupmehe jaoks kokku kallist poe- või laopinda. Robootiline pakiautomaat väljastab pakke sekunditega, parandades ostukogemust märkimisväärselt.

Selle aasta juulis avalikustas Läti Post, et teevad esimese postiettevõttena Euroopas koostööd Cleveroniga, et ehitada Cleveroni kodupakiautomaatidega avatud võrku. Eraisikud saavad Läti Postilt rentida kodukapi, mis paigaldadakse nende maja ette ning kuhu omanik saab tellida posti, pakke ning toidukaupu. Esimesed Cleveroni kodupakiautomaadid on juba Läti Postile kohale toimetatud ning ettevõtte tegeleb järk-järgult nende paigaldamisega.

Latvijas Pasts on Läti riiklik postiettevõte, mis tegeleb universaalse postiteenuse osutamisega kui ka transpordi, kiirposti ning muude postiteenuste pakkumisega. Ettevõttes töötab rohkem kui 3000 töötajat ning neil on üle 600 postkontori üle terve riigi. Mullu aasta käive oli Läti Postil ligikaudu 100 miljonit eurot.

Cleveron on Viljandi tehnoloogiaettevõte, mis on juba 13 aastat arendanud pakiautomaate ja roboteid maailma suurimatele jaekettidele ja logistikaettevõtetele nagu Zara, H&M, Woolworths, DHL, UPS jt. Cleveronil on enam kui 200 klienti üle maailma ning kõiki kasutuses olevaid Cleveroni masinaid monitooritakse kaughalduse teel ettevõtte arenduskeskusest Viljandist. Septembris lansseeris ettevõte Ida-Euroopa turule mõeldud ekraaniga välipakiautomaadi Cleveron 352, mis võimaldab firmal jõulisemalt uutele turgudele siseneda. Läti Postile kuuluva Cleveron 401 pakiroboti paigaldas Lätis Cleveroni ametlik edasimüüja ja partner Pristis.

Fotod: Läti Post

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]