Kõik uudised

Kookon nutilaod – uuenduslikke lahendusi kasutav laopindade rendileandja

15.11.2021 | Cleveron, Cleveron 351, Kookon nutilaod
Kookon nutiladu pakub rendiks laopindasid, mida on võimalik kaugelt juhtida. Kui muidu võib laopindade rent tunduda suhteliselt lihtsa teenusena, siis Kookon on selle viinud täiesti uuele tasemele. Mida tähendab nutikas ladu ja kuidas leiab pakiautomaat ettevõttes kasutust? Loe lähemalt, kuidas Kookonis seda tehakse.

Kõrgtasemeline nutiladu

Kookonil on hetkel kuus asukohta ning üle 165 üürniku. Klientideks on peamiselt edumeelsed ettevõtted, kelle seas on nii suuri tegijaid kui ka alles alustavaid. Lisaks ettevõtetele leiduvad ka mõned sellised üürnikud, kes hoiavad Kookonis lihtsalt hooajalisi asju nagu näiteks paati või mootorratast. Kookoni kontseptsiooni idee sai alguse asutajate isiklikust vajadusest. „Tundsime puudust laopindadest, mis pakuks tänapäevaseid tingimusi – alates küberturvalahendustega kaitstud veebirakendusest ja lõpetades energiasäästlike ehituslahendustega,” rääkis ettevõtte asutaja Rait Minumets. „Ka kliendid võtsid meie uuendusliku kontseptsiooni kiirelt omaks, kedagi selle vajalikkuses veenma ei pidanud. Ju siis olid ka nemad tundnud taolisest teenusest puudust. Nüüd näeme, et Kookon huvitabki eelkõige just selliseid ärisid, kes oskavad väärtustada läbimõeldud IT-lahendusi. See jällegi annab meile indu katsetada ja arendada.”

Kookoni laod on täielikult kaugjuhitavad – kõik käib läbi rakenduse. „Meie kliendil on alati olemas reaalajas videopilt, mis tema lao ümbruses toimub. Või kui keegi tahab lattu pakki jätta, siis selle saab lahendada paari sõrmevajutusega ja nii ei pea klient päriselt lattu kohale minema. Läbi sellise teenuse on elukvaliteedi tõus meeletu,” selgitas Minumets. „Oleme palju rõhku pannud nii rakenduse kui ka kogu teenuse kasutajamugavusele, et need moodustaksid ühe läbimõeldud terviku.”

Terviklik teenus
Lisaks sellele, et kogu tegevus käib läbi rakenduse, mis on kaitstud läbi mitmete turvalahenduste, on olemas ka Kaitse hüvitis, kui midagi peaks kliendi laos juhtuma. „Kuna Kookoni enamus üürnikke tegelevad seal ettevõtlusega, siis on ülioluline, et nende äritegevus oleks kõige eest kaitstud,” rääkis Minumets teenuse vajalikkusest. Lisaks on kasutusel Cleveron 351 pakiautomaat, millele on Kookon nimeks pannud Pick Up Station. Pakikapp võeti kasutusele, et klientide asjaajamised veelgi lihtsamaks muuta. „Mõte on selles, et kliendid saavad jätta sinna pakke või paluda teistel seda teha, ilma kedagi nägemata või oma lattu laskmata. Selline väga eestlasliku põhimõttega teenus, kus pakisaajale või -toojale ei pea teregi ütlema. Kõik töötab muidugi läbi Kookoni mobiiliäpi, nagu teised meie teenused,” kirjeldas Minumets, kuidas nende kliendid pakiautomaati kasutada saavad. „Lansseerisime kapid veidi rohkem kui aasta tagasi, kuid näeme neis juba praegu suurt potentsiaali. Praegu on meil Pick Up Station küll vaid Ülemiste Kookonis, kuid kindlasti soovime seda teenust laiendada. Ikka mugavamaks ja integreeritumaks meie teiste lahendustega.”

Cleveron 351 pakiautomaat on ettevõtte alati avatud teenus – õues asuvast lahendusest saavad kliendid kaubad kätte kiiresti ning neile sobival ajal. Pakiautomaat sobib nii väikestele kui ka suurematele ettevõtetele. Pakikapp tarnitakse juba eelnevalt kokku panduna, seetõttu saab seda kiiresti ja lihtsalt paigaldada ning kasutusele võtta. Vastavalt ettevõte vajaduste kasvades on võimalik mooduleid juurde lisada. Cleveron 351 pakiautomaati saab hallata mugavalt iseteeninduses, mis aitab pakimahtudel silma peal hoida. Programmis saab pakke vormistada, muu hulgas näeb pakkide liikumist, masina täitumist, tellimuste tippaega. Pakikapp aitab luua ettevõtte mugavat ja terviklikku teenust.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]