Kõik uudised

Kodu-pakiautomaati toovad Eesti ja rahvusvahelisi pakke nüüd ka SmartPOSTi kullerid

12.02.2019

Alates veebruarist toimetavad Itella SmartPOSTi kullerid pakke nii Cleveroni kodu- kui ka kortermajades asuvatesse pakiautomaatidesse. Aasta teises pooles soovib SmartPOST oma automaadivõrku lisada ka CollectNeti pakirobotid. 

Kui inimene on tellinud oma eramajja kodu-pakiautomaadi, paneb kuller tulevikus paki just sinna. „Pakkide sorteerimisel midagi teisiti ei tehta. Kui kuller viib inimesele pakki ja näeb maja juures või sees Cleveroni uue põlvkonna pakiautomaati, siis proovib ta telefonis oleva rakenduse abil pakki sinna sisestada. Kui see õnnestub, siis jääb pakk sinna, kui mitte, toimib kuller tavapärase protseduuri järgi,“ kirjeldas Itella Estonia tegevjuht Meelike Paalberg. 

Cleveroni teenuste juhi Kaur Ojakivi sõnul tähendab kodu-pakiautomaatide kasutamise võimalus klientidele kasvavat kasutajamugavust. „Kodu-pakiautomaat annab inimesele vabaduse planeerida oma aega ise, mitte paki saabumise järgi. Samuti, mida rohkematest e-poodidest on võimalus pakid mugavalt ja ilma kullerit ootamata enda koduuksele saada, seda suuremaid e-kaubanduse kasvunumbreid ka tulevikus nägema hakkame,” lisas Ojakivi. 

Kahe ettevõtte koostöö tulemusel ei pea suur hulk inimesi enam kullerit ootama, vaid nad saavad oma paki neile sobival ajal kas kodu- või töökoha lähedalt automaadist välja võtta. Cleveroni kodu-pakiautomaate on Eestis täna umbkaudu 80, neist suurem osa Tallinnas ja Harjumaal, ent mõned ka näiteks Viljandimaal, Tartumaal ning Saaremaal. Kortermaja-pakiautomaate on Eestis praeguseks kümmekond, teist sama palju on ka ettevõtetesse paigaldatud pakiautomaate.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]