Kõik uudised

Iga ettevõte saab kasutusele võtta päris oma pakiautomaadi

21.04.2021 | Cleveron 351, Cleveron

Pakiautomaat ei ole mõeldud vaid logistika- ja kullerfirmadele, selle saavad endale paigaldada kõik ettevõtted. Ajal, mil füüsilised poed peavad olema suletud, aitab pakikapp hoida äri avatuna.  

Ettevõtja seisab sageli silmitsi küsimusega, kuidas olla konkurentidest parem – mida teha, et kliente võita ja hoida. Tarbijad hindavad kiiret ning mugavat teenust. Ettevõtte huvi on opereerida võimalikult kuluefektiivselt, pakkudes samal ajal parimat kliendikogemust. Üheks võimaluseks, kuidas muuta teenused tõhusamaks, on võtta kasutusele ettevõtte enda pakiautomaat.  

Kokkuhoid transpordikuludelt
Transpordikulu on üks põhjuseid, miks kliendid e-poes ostud pooleli jätavad. Sageli eelistavad veebis ostlejad võimalusel minna kaubale järele kauplusesse, kuna see on soodsam. Ajal, mil kehtisid piirangud poodide lahtioleku osas, oli seda valikut keeruline pakkuda. Kaupluse või kontori juures õues asuv pakiautomaat võimaldab kliendil endiselt kauba tasuta kätte saada – tema tellimusele ei lisandu transporditasu ja ostud saab kätte inimkontakti vabalt.  

E-pood ja pakiautomaat on alati avatud 
Tänases ühiskonnas on veebipoe olemasolu üha olulisem, sest see annab võimaluse olla klientide jaoks olemas. E-pood on ettevõtte alati avatud teenus, samamoodi on ka õues asuv pakikapp. Väliautomaadist saab klient ostud kätte ööpäevaringselt ja ta ei sõltu enam kaupluse lahtioleku aegadest. Oma tellimusele saab ta järele minna kasvõi südaööl.    

Cleveron 351 pakiautomaadid on kasutusele võtnud ka mitmed autoesindused. Võtmekapp võimaldab klientidele paindlikku teenindusse minemise aega. Autoomanik viib sõiduki hooldusesse temale sobival ajal, jätab võtmed pakikappi ning hiljem, kui tööd on teostatud, saab ta need sealt taas mugavalt kätte. Eestis on antud lahenduse kasutusele võtnud teiste seas BMW, Audi ja Veho esindused.  

Kaubad klientideni kiiresti
Kui veebipoe kaubasortiment kattub päris poe omaga, saab e-poe tellimused hõlpsasti firma pakiautomaati toimetada. Mida rutem ettevõtte töötaja kauba kappi sisestab, seda kiiremini saab kleint oma ostudele järele minna. Nii võib kliendil tellimuse esitamise hetkest kuni selle kätte saamiseni kuluda vaid mõni hetk. Minutitega täidetav tellimus on aga klienditeeninduse meistriklass! Oma kaupluste juurde pakiautomaadid paigaldanud ehituspoodide keti Bauhofi e-ärijuhi Priit Vao sõnul näevad nad oma klientide pealt, et inimesed tulevad üldjuhul pakikappi tellitud kaubale järele juba samal päeval. Ka ostlejad kogevad, et tellides kaubad ettevõtte pakikappi, ei sõltu soovitud asjade kättesaamine kullerfirma operatiivsusest. 

Ettevõtte oma kapivõrgustik
Eestlased on harjunud tellima ja saatma kaupasid pakikappide abil ning sel aastal on nende kasutus kasvanud märgatavalt. E-kaubandusliidu statistika põhjal, mis kajastab eraisikute tellimusi ettevõtetest, kasvas 2020. aasta märtsis pakkide maht võrreldes varasema aastaga 200%, käesoleval aastal aga 56% rohkem kui aasta varem.    

Automaatide võrgustik on konkurentsieeliseks ja suurendab brändilojaalsust. Klient, kes meeleldi kasutab ettevõtte pakikappi, teeb seda võimalusel ka mujal olles, näiteks suvekodus viibides. Oma kapivõrgustiku on näiteks juba loonud Bauhof, kes paigaldas sel aastal üle Eesti kõikide poodide juurde Cleveron 351 pakiautomaadid. Kapid saab iga ettevõtte kujundada oma soovide järgi. Välispinnale saab peale kanda reklaami, mis juba kaugelt silma paistab või kasutada seda mõne reklaamsõnumi edastamiseks.    

Kiire paigaldada ja kasutada
Kompaktne välipakiautomaat Cleveron 351 on mõeldud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Automaat tarnitakse juba eelnevalt kokku panduna, seda on kerge paigaldada ja kasutusele võtta. Masin on vaja vaid pakendist välja võtta, õigesse kohta tõsta ning vajalikud ühendused paika seada. Cleveron 351 pakiautomaate on võimalik soetada ükshaaval ning nõudluse kasvamisel saab mooduleid juurde lisada. Pakikapi mugavaks kasutamiseks on välja töötatud tarkvara, mida on lihtne seadistada ja see ei vaja keerukaid integratsioone.

Cleveron on Eesti tehnoloogiaettevõte, kelle pakiautomaate ja -roboteid kasutatakse enam kui 30 riigis üle maailma. Viljandis leiutatud tooteid kasutavad maailma suurimad jaeketid nagu Walmart ja Zara, samuti tuntud logistikafirmad nagu DHL ja Itella SmartPOST. Aasta tagasi tõusis hüppeliselt väikese ja keskmise suurusega ettevõtete huvi isiklike pakiautomaatide vastu, niisiis töötasime Cleveronis välja Cleveron 351, mis vastaks ettevõtete vajadustele ja on mõeldud välitingimustes kasutamiseks. Näeme, et üha enam ettevõtteid panevad pakiautomaadid enda jaoks tööle ning loovad mugavat ja kasutajasõbralikku kliendikogemust. 

Foto: Cleveron

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]