Kõik uudised

E-poodidest autoteenindusteni – ettevõtte isikliku pakiautomaadi kasutusvaldkond on lai

10.06.2022 | Cleveron, Cleveron 351
Pakiautomaadid ei ole mõeldud vaid kullerfirmadele ja logistikaettevõtetele, selle saavad enda jaoks tööle panna pea kõik ettevõtted ja asutused. Eestis kasutavad juba mõnisada ettevõtet ja asutust õues asuvat Cleveron 351 pakiautomaati, et oma igapäevatööd sujuvamaks ning kliendikogemust paremaks muuta.

E-poed
Pakikapp annab võimaluse veebist tellitud kaubad kliendile üle anda kiiresti ja transpordikuludeta. Väliautomaadist saab klient ostud kätte ööpäevaringselt ja ta ei sõltu enam kaupluse lahtiolekuaegadest. Pakikapp sobib hästi ka ilma füüsilise poeta e-äridele – automaadi saab paigaldada lao või kontori lähedusse. Oma tellimusele saab klient järele minna kasvõi südaööl. Paki saab kliendini toimetada vaid minutitega, olenevalt kui kiiresti poe töötaja kauba pakiautomaati asetab. Sellist lahendust kasutavad juba Pakendikeskus, Bauhof, Espak, Baltic Bolt, Veloplus ja mitmed teised ettevõtted.

Autoteenindused
Nutikad autoesindused on muutnud oma klientide jaoks autode hooldusesse viimise ja toomise mugavaks just võtmekapi abil. Autoomanik viib sõiduki teenindusse temale sobival ajal, jätab võtmed automaati ning kui tööd teostatud, saab ta need kapist taas kätte temale sobival ajal. Pakiautomaat on ka turvaline hoiustamise koht. Klient ei pea jätma võtmeid postkasti, kui soovib enne salongi avamise aega auto hooldusesse tuua või jätma võtmeid rehvile, kui ta ei jõua enne teeninduse sulgemist kohale tulla. Samuti saab pakiautomaadi abil mugavalt üle anda e-poest tellitud kaupasid. Eestis on antud lahenduse kasutusele võtnud teiste seas Audi, Inchcape ja Veho.

Varuosade väljastamine
Isiklikku pakiautomaati kasutavad mitmed varuosasid müüvad ettevõtted. Üheks selliseks näiteks on põllumajandustehnikaga tegelev ettevõte Wihuri Agri, mis muuhulgas müüb ka varuosasid. Põllutööde tipphooajal on automaat eriti vajalik abivahend. Varuosa saamiseks helistab klient esindusse, esitab tellimuse ning see pannakse kappi. Kliendile saabub sõnum uksekoodiga, ta saab tellimuse kätte temale sobival ajal ning saab töödega jätkata. Samuti saab automaadi abil välja anda ja tagastada näiteks traktoreid – võtmed saab mugavalt pakiautomaadi abil üle anda.

Raamatukogud
Eestis kasutab ligi 50 raamatukogu pakiautomaati raamatute väljastamiseks. Klient saab veebist või meili teel tellida omale laenutatavad teosed raamatukappi. Lugeja saab neile järele minna just temale sobival ajal ning ta ei sõltu raamatukogu lahtiolekuaegadest. Raamatukappi kasutavad ka kohalikud omavalitsused, näiteks Viljandi linnavalitsus andis oma kõige väiksematele kodanikele hõbelusikad üle just raamatukapi abil.

Logistikaettevõtted
Pakiautomaate teatakse ennekõike läbi logistikaettevõtete kapivõrgustike. Cleveron 351 kappe on võimalik tellida erinevates suurustes ning uste arvuga. Vastavalt suurenenud pakimahtudele saab juurde lisada ka mooduleid. Automaatide välimust on võimalik kujundada vastavalt iga ettevõtte soovile – üle Eesti võib näha juba kaugelt silmatorkavaid DHLi või UPSi pakikappe.

Varia
Ettevõtete ja asutuste, kes pakiautomaadid omale kasutusse võtnud, tegevusvaldkonnad on väga erinevad. Üks magusamaid näiteid on koogipood Mandel, kelle kapist saavad kliendid kätte maitsvaid hõrgutisi. Pesu keemilisse puhastusse toomise ja selle hiljem kätte saamise on oma klientide jaoks mugavaks teinud ettevõtted Kliin ning Hansa Pesuteenused. Viljandi haigla otsis koroonaviiruse leviku perioodil, kui haiglad ei tohtinud külastajaid vastu võtta, lahendust, kuidas lähedased saaksid patsientidele pakke tuua ning võtsid kasutusele Cleveron 351 pakiautomaadi. 

Need on vaid mõned näited ettevõtetest, kes juba ettevõtte isiklikku pakiautomaati kasutavad. Ettevõtte pakiautomaat aitab pakkuda paindlikkuma teenust klientidele, aga ka ettevõtte siseseid protsesse efektiivsemaks muuta. Kui sul tekkis huvi ja sooviksid saada teada rohkem informatsiooni, siis võta ühendust meie müügihalduritega ([email protected]) või täida lehe allosas olev kontaktivorm.

Fotod: Cleveron, ettevõtted ja asutused 

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]