Kõik uudised

Coop võttis esimese Eesti poeketina kasutusele toiduroboti

06.05.2020 | Cleveron, Cleveron 501

Esimese Eesti poeketina võttis Coop kasutusele Cleveroni innovaatilise toiduroboti Cleveron 501, millega väljastab klientidele e-poest tellitud toidukaupu. Nii tava- kui ka sügavkülmakaupu säilitavat robootilist toidukappi testitakse Tallinna Laagri Maksimarketi juures kolm kuud ning eduka testperioodi lõppedes pole välistatud ka pikem koostöö. Cleveron 501 võimaldab Coopi klientidel toidukauba kätte saada kiiresti ja mugavalt. Klient tellib toidu e-poest ja valib endale sobiva kättesaamise ajavahemiku. Roboti juures tuleb sisestada SMSiga tulnud tellimuse kood, mille peale masin ostud kasutajakonsooli juurde toob.

Cleveron 501 kasutavad maailmas loetud jaemüüjad ja Coop on esimene kett, kes selle Eestis kasutusel võttis. Cleveroni juhi Arno Küti sõnul saab Coopiga koostöö juures esile tuua seda, et kui tavaliselt võivad läbirääkimised kesta mitmeid kuid, siis käesolev projekt käivitus hoolimata keerulisest ajast umbes kahe nädalaga. „Väga positiivne näide sellest, kuidas kaks suurt ettevõtet suudavad kiiresti ja paindlikult koos lahendusi leida,“ lisas Kütt.

Coopi e-kaubanduse juhi Mait Mäesalu sõnul on robotkapil mitu eelist. „Selle mahutavus on teiste toidukappidega võrreldes poole suurem ja kauba laadimise protsess meie jaoks tundvalt kiirem,“ ütles Mäesalu.

Cleveron 501 on unikaalne robootiline pakkide kättetoimetamise lahendus, mis loodud e-poest tellitud toidukaupade väljastamiseks erinevates asukohtades. Toidurobotis on võimalik hoiustada kiiresti riknevat toitu, näiteks juurvilju või piima, aga ka sügavkülmutatud kaupa. Cleveron 501 on kompaktne ja lihtsasti paigaldatav, nii et seda on väga hea kasutada erinevates asukohtades. Roboti võib paigaldada toidupoe kõrvale, liikluse sõlmpunktidesse või ärirajoonidesse, mis võimaldab poe tarbijatele lähemale viia ning pakkuda tõeliselt kiiret ja mugavat teenust.

Tehnoloogiafirma Cleveron tegeleb innovaatiliste viimase miili lahenduste tootmisega jaemüüjatele ja logistikasektorile. Seoses viimasel ajal jõustunud liikumispiirangutega tõi Cleveron äsja turule ka kiiresti paigaldatava väikeettevõtetele loodud välipakiautomaadi Cleveron 351. Uus pakiautomaat võimaldab väikeettevõtetel kaupa väljastada ka olukorras, kus tavapoed on suletud. Cleveron 351 pakub mitmeid kasutusvõimalusi, näiteks võib seda kasutada nii e-poest tellitud ilukaupade, elektroonika või ehitustarvete väljastamiseks, aga ka võtmete, dokumentide ja renditud esemete üleandmiseks.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]