Kõik uudised

Cleveroni robotid jõudsid Tšehhi ja Norrasse

16.05.2019 | Cleveron

Cleveron laiendas äritegevust Tšehhi ja Norrasse. Koostööd alustati Põhjamaade suurima sporditarvete jaemüüja XXL Sports & Outdoori ning Kesk- ja Ida-Euroopa logistikaturu liidri Zásilkovnaga. 

„Kui me rohkem kui 10 aastat tagasi Eestisse pakiautomaatide võrgustiku lõime, tahtsime näidata, kui palju lihtsamaks need inimeste jaoks paki saamise teevad. Tänaseks on pakiautomaadid eestlaste jaoks elementaarsed, meie teeme ning kasutame juba pakiroboteid,“ rääkis Cleveroni juht Arno Kütt. „Nüüd on ka mujal hakatud mõistma nende eeliseid.“ Küti sõnul on Cleveroni toodete eesmärk kinkida inimestele aega. „Meie uued kliendid saavad seda nüüd teha ka Tšehhis ja Norras.“ 

XXL Sports & Outdoor on Põhjamaade suurim sporditarvete jaemüüja, millel kauplused kogu Skandinaavias ja Austrias. Norra ettevõte paigaldas esimese Põhjamaa jaekauplejana Oslos asuvasse Alnabru poodi pakiroboti Cleveron 401. XXL Sports & Outdoori kliendid saavad oma kauba tellida e-poest Alnabru kauplusesse, paki saavad nad kätte poe sees asuvast iseteeninduslikust pakirobotist.  

Kesk- ja Ida-Euroopa logistikaturu liider Zásilkovna kasutab esimesena Tšehhis pakkide lõppkliendile üleandmiseks Cleveron 402, mis on maailma kiireim pakirobot. Zásilkovna pakub logistikateenust 16 riigis enam kui 26 000 e-poele ning sellel on rohkem kui 2500 pakkide üleandmise punkti. Cleveroni pakirobot, mis Tšehhis ristiti Z-Botiks, paigaldati ühte Tšehhi suurimasse, Prahas asuvasse Chodovi kaubanduskeskusesse. 

Viljandis tegutseva Cleveroni pakirobotid ja -automaadid on tänaseks jõudnud juba enam kui 15 riiki üle kogu maailma ning nende kaudu väljastatakse kuus 1,2–1,3 miljonit pakki. Ettevõtte suurimaks kliendiks on Walmart, USAs asuv maailma suurim jaemüüja. Eelmisel nädalal teatas Cleveron, et on jõudnud ka Austraalia ja Okeaania turule, kus koostööd alustati Uus-Meremaa suurima jaekaupleja The Warehouse Groupiga.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]