Kõik uudised

Cleveron tegi kioskitele ja väikepoodidele uue mini-pakiroboti

18.03.2021 | Cleveron 405, pakirobot

Cleveron tõi turule spetsiaalselt väikese müügipinnaga poodide jaoks loodud pakiroboti, mis aitab kioskitel ja pakipunktidel ruumi efektiivsemalt ära kasutada ning klienditeenindust kiirendada. Cleveron 405 on küll mõõtudelt väike, kuid suudab ruutmeetril hoiustada kuni 170 pakki. Pakiroboti pilootprojekt juba käib, kaks robotit väljastavad kaupu pakikappide kasutamise Mekas Poolas.

Uus toode loodi logistikaettevõtete ja jaemüüjate tagasiside põhjal, kes olid hädas suurtest pakimahtudest tingitud ruumipuudusega laopindadel. „Cleveroni viimase miili lahendusi kasutavad maailma juhtivad jaemüügi- ja logistikafirmad, kellel on suured pakimahud,” ütles Cleveroni tegevjuht Mihkel Ilp. „Pandeemiast tingitud piirangute tõttu nägid ettevõtted vajadust pakiroboti järele, mis oleks omadustelt samasugune nagu meie teised tooted, kuid võtaks minimaalselt ruumi,” lisas Ilp.

Välisriikides on levinud, et pakke väljastavad lisaks postkontoritele ka kioskid ja muud väikepoed, kes saavad teenuse pealt tulu ning kasvatavad klientuuri. Tavaliselt on pakkide üleandmispunktidel väikesed laoruumid ja pakimahu kasv tekitab probleeme. „Nägime pilte pakkidest pungil poepindadest, kus ei olnud enam ruumi muude toimetuste jaoks,” ütles Ilp. „Cleveroni tiim otsustas luua lahenduse, millel oleks sama nutikas hoiustamissüsteem ja kiire paki üleandmisvõimekus nagu meie teistel toodetel, kuid mis vajaks võimalikult vähe põrandapinda,” selgitas Ilp. 

Turul ainulaadne Cleveron 405 on saadaval neljas suuruses, põrandapindalaga 1.3–1.8 m2. Suurim mudel mahutab kuni 315 pakki. Pakiroboti teeb ruumisäästlikuks just selle nutikas ladustamissüsteem, mis mõõdab paki sisestamisel selle suurust. Ruumi kokku hoidmiseks ladustatakse pakke liikuvatel alustel vastavalt kõrgusele, vastupidiselt fikseeritud riiulitega lahendustele, mis pakke suuruse järgi ei organiseeri. Paki kättesaamiseks tuleb kliendil skaneerida vaid kood, mille järgselt kulub paki väljastamiseks maksimaalselt 10 sekundit. Esimene piloot Cleveron 405-ga on juba Euroopas alanud. 

Cleveron 405 sobib kõikidele ettevõtetele, kes väljastavad klientidele e-poe tellimusi ning vajavad selle jaoks ruumi ja aega säästvat lahendust, näiteks pakkide üleandmispunktid, bensiinijaamad, mugavuspoed. „Meie pakirobot aitab lahendada probleeme, millega ettevõtted kasvava pakimahu tõttu silmitsi seisavad. Lisaks on võimalik selle abil ka äri kasvatada, näiteks hakata ise pakkide üleandmispunktiks,” lausus Ilp.  

Viljandi tehnoloogiafirma Cleveron tegeleb innovaatiliste viimase miili lahenduste loomisega. Eelmisel nädalal alustas ettevõte Eestis erapakiautomaadi Cleveron 201 laiendatud müüki, rajades kõikidele operaatoritele avatud kättetoimetamisvõrgu. Seoses liikumispiirangute kehtestamisega möödunud kevadel tõi Cleveron turule ka väikeettevõtetele mõeldud pakiautomaadi Cleveron 351, mida Eesti ettevõtted on usinalt kasutama hakanud. Eriti populaarseks on see osutunud raamatukogude seas, kus neid kasutatakse raamatute kontaktivabaks laenutamiseks. 

Cleveron 405 pakiroboti arendust kaasrahastab EAS ettevõtja tootearenduse struktuurfondi meetmest.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]