Kõik uudised

Cleveron paigaldab esimesena maailmas pakiroboteid liitreaalsuse abil

29.04.2021 | Cleveron, Cleveron AR, Augmented reality

Kõrgtehnoloogilisi pakiautomaate- ja roboteid loov Cleveron lõi koostöös USA firma Scope AR-iga liitreaalsuse tööriista, mis aitab Cleveronil tooteid ka reisipiirangute ajal üle maailma paigaldada. Esmalt läbivad Cleveroni partnerid veebipõhise koolituse, mille järel paigaldavad nad liitreaalsuse tööriistaga vastava toote, kaudselt on abiks ka juhendaja Cleveronist. Kõigil Cleveroni pakirobotitel on liitreaalsuse paigaldamise võimalus 2021. aasta lõpuks.

Cleveroni keerukaid pakiroboteid paigaldavad partnerid üle kogu maailma, kuid koostöö alustamisel pidid tehnikud kaks nädalat Viljandis kõigepealt masina paigaldust õppima. Alternatiivina käisid ka Cleveoni enda paigaldusmeeskonnad masinaid püsti panemas, kuid koroona tõttu kehtestatud reispiirangud muutsid sellise lähenemise pea võimatuks. Olukord suunas Cleveroni otsima alternatiive. Jõutigi liitreaalsuseni, mis muudab füüsilise paigalduse virtuaalseks, mis tähendab, et Cleveroni tehnikud ei pea enam alati kohapeale reisima ega partnerid alati Viljandisse lendama. Tänaseks on Cleveron maailmas esimene, kes kasutab liitreaalsust robootiliste toodete installimiseks üle maailma.

“Liitreaalsuse tööriist on andnud Cleveronile võimaluse oluliselt parandada tootekoolituste kvaliteeti ja tuge, mida pakume oma partneritele üle maailma. Meie 3D-tootemudelid on nüüd otseselt seotud materjalidega, mida koolitustel kasutame. See vähendab tõlgendamisruumi ainult paberil juhendite põhjal töötades,” ütles Cleveroni riistvaratoodete divisjoni juht Ott Pabut. “Oleme liitreaalsuse tööriista abil installinud pakiroboteid kolmel eri mandril koos partneritega, kes on konkreetsete toodetega kokku puutunud vähe või üldse mitte. COVID-19 kehtestatud piirangute tõttu poleks see muud moodi võimalik olnud.”

Cleveroni liitreaalsuse tarkvara on loodud koostöös USA firma Scope AR-iga. Cleveroni 3D-tootemudelid saab alla laadida otse arvutipõhisest disainiprogrammist ja animeerida sekundite jooksul liitreaalsusesse. “Scope AR teeb rõõmuga Cleveroniga koostööd, sest nad on loonud kuldse uue standardi, kuidas liitreaalsust neljandas tööstusrevolutsioonis ära kasutada. Nende võime ära tunda peamistest kasutusaladest tulenev väärtus, joondada omavahel tehnoloogia ja liitreaalsus ja see oma ettevõttesse sisse ehitada – see on midagi, mida saab teistele eeskujuks tõsta,” kiitis koostööd Scope AR-i juht David Nedohin.

Viljandi tehnoloogiafirma Cleveron tegeleb innovaatiliste viimase miili lahenduste loomisega. Cleveron on kõrgtehnoloogilisi pakiautomaate- ja roboteid loonud maailma juhtivatele jaemüüjatele ja toidukettidele enam kui 13 aastat ja Cleveroni tooteid leiab juba 34 riigist üle maailma. Eestis on aina populaarsemad väikefirmadele mõeldud Cleveron 351 ja eraisikutele toidu ja pakkide vastuvõtmiseks mõeldud Cleveron 201.

Scope AR on San Franciscos asuv pioneer liitreaalsuse lahendustes. Ettevõte pakub lahendusi, mis võimaldavad tõhusalt täita keerulisi ülesandeid kaudselt, näiteks paigaldused, hooldus, remont, koolitused, klienditugi ja palju muud. Scope AR-i lahendusi kasutavad juhtivad organisatsioonid nagu Johnson & Johnson, Toyota ja Siemens.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]