Kõik uudised

Cleveron Mobility rajab välismaal teed pakiveo tulevikule

23.11.2021 | Cleveron 701, Cleveron Mobility, DPD, Autonoomne sõiduk, Robotkuller, Holland, Viimane miil

Cleveroni autonoomne robotkuller Cleveron 701 suundus Hollandisse, kus ühiselt pakiveo suurtegija Hollandi DPD-ga viidi läbi nädalapikkune pilootprojekt. Ettevõtete vaheline koostöö tähistab esimesi samme autonoomse pakiveoteenuse toomiseks Hollandi tänavatele.

Jorin Aardoom, DPD Hollandi innovatsioonijuht, selgitas: „DPD Holland püüb iga päevaga parendada pakisaatjate- ja vastuvõtjate kogemust. Oleme uhked, et katsetame uuenduslike lahendustega ja püüdleme parema pakiveoteenuse suunas. Piloot koos Cleveroniga näitas paljutõotavaid tulemusi ja põnevusega jätkame innovatiivsete keskkonnasäästlike lahenduste avastamisega.”

Pilootprojekt oli Cleveronile proovikivi tõestamaks, et koduväljaku eelis ei ole määrav tegur ning Cleveron Mobility tehnoloogia võimaldab sõidukil sõita ka võõras keskkonnas, sõltumata operaatori ja robotkulleri vahelisest vahemaast. Nimelt said Cleveroni töötajad esmakordselt kontrollida sõidukit, mis asus Hollandis, ületamata riigipiire, 1500 kilomeetri kauguselt. Enneolematu sõidukogemuse osaliseks said ka hollandlased, kes vastupidiselt, lahkumata kodumaalt, sõitsid esmakordselt Eestis.

E-kaubanduse kiire kasv on muutnud jae- ja logistikasektoris tegutsevaid ettevõtteid suuresti mõjutanud. Aina kasvava nõudlusega sammu pidamine nõuab kaasaegset lähenemisviisi, mistõttu on ettevõtetel oluline kasutusele võtta uusi tehnoloogiaid ja rakendada nutikaid lahendusi. Cleveroni robotkuller pakub just seda. 

Robotkullerid on viimase miili tulevik. Cleveron Mobility arendatav tehnoloogia muudab kulleriteenuse kuluefektiivseks, automatiseerides pakiveo protsessi ja võimaldades kõigest ühel operaatoril kontrollida kuni kümmet sõidukit korraga, samaaegselt vähendades loodussaastet ja müra meie linnades. Sellist uudset ja mugavat teenust hakkab Cleveroni mehitamata sõiduk ka osutama. 

"DPD on logistikasektori innovatsiooniliider ja meil on hea meel, et ühiselt saame edendada robootiliste kulleriteenuste arendamist. Jätkame oma lahenduste väljatöötamist ja täiustamist, et muuta viimase miili tarne kiiremaks, tõhusamaks ja jätkusuutlikumaks. See toob kasu nii ettevõtetele kui ka tarbijatele," sõnas Cleveroni juhatuse esimees Arno Kütt.


Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]