Kõik uudised

Cleveron lõi Eesti ettevõtetele väikese pakiautomaadi

15.04.2020 | Cleveron, Cleveron 351

Kompaktne pakiautomaat loodi selliselt, et seda saaks lihtsasti paigaldada, kiiresti kasutusele võtta ning oleks võimalikult soodne ja võimaldaks igal ettevõttel tavapärase müügitegevusega jätkata, uue olukorraga kohaneda ja pakkuda inimkontaktivaba teenust. 

Peamiselt maailma tuntuimatele jaekettidele suuri pakiroboteid tootev Cleveron muutis kriisi ajal oma arendusplaane ja lõi pakiautomaadi, mis sobib kasutamiseks kõikidele ettevõtetele ja asutustele, kes peavad teenuse osutamiseks kaupu üle andma või vastu võtma. 

„Kriisi algusest saadik oleme saanud igal nädalal päringuid, kus küsitakse väikest pakiautomaati,“ selgitas Cleveroni juhatuse esimees Arno Kütt. „Täna nähakse inimkontaktivaba kaupade üleandmist pea ainsa viisina, kuidas ettevõtted midagigi müüa saaksid ning pakiautomaat on selleks hea viis. Kohendasime oma tegevuse selle peale kiiresti ringi. Arendasime välja lahenduse, mis sobib firmadele, kellel ei ole ilmtingimata suured pakimahud, kuid kel on siiski vaja nendega toimetada. Tegime spetsiaalselt välitingimustesse sobiva pakiautomaadi, sest see võimaldab teenust pakkuda õues ning on kättesaadav ööpäevaringselt,“ sõnas Kütt. 

Cleveron 351 nime kandval välipakiautomaadil on 12 pakikohta ning seda on võimalik kasutada mitmel eri otstarbel. Lisaks e-poe tellimuste kätte andmiseks sobib see ka renditud kaupade väljastamiseks ja vastu võtmiseks või ka asjade üleandmispunktiks. Heaks näiteks pakiautomaadi eri võimaluste rakendamisest on Eesti autoteenindused, kes kasutavad Cleveroni siseruumidesse mõeldud lahendust autovõtmete vastu võtmiseks ja tagasi andmiseks. USAs kasutavad Cleveroni suurt pakiautomaati mitmed ülikoolid tudengite pakkide üleandmiseks. 

Ettevõtte pakiautomaat võib leevendust pakkuda praegusele olukorrale, mil pakiautomaatide võrgustikud on suure koormuse all. Pakid hilinevad, tarneajad pikenevad ja kliendid on rahulolematud. E-kaubanduse mahud püstitavad rekordeid praegu küll kriisi tõttu, kuid ilmselt mõjutab mugav ostlemisviis inimeste ostuharjumusi ning -eelistusi veel pikalt. Ja pakiautomaat on eestlaste eelistatuim pakkide kätte saamise viis.  

Välipakiautomaat saabub tellijani juba terviklikul kujul ega vaja eraldi paigaldusmeeskonda. Samuti on automaadis juba olemas oma tarkvara, nii et puudub vajadus täiendavateks integratsioonitöödeks. Kogu lahendus on välja töötanud nii, et selle paigaldamisega saaks hakkama igaüks. Pakiautomaadi saab kohe kasutusele võtta ning hakata klientidele pakkuma tasuta kiiret ja inimkontaktivaba teenust. 

Viljandi tehnoloogiafirma Cleveron loob pakiautomaate ja -roboteid, mida kasutavad maailma suurimad jaemüüjad nagu Walmart ja Inditex (Zara). Koroonakriis pole puutumata jätnud ka nende tootmist. Cleveroni Viljandi tehas ning Tallinna kontor suleti 13. märtsil, et ennetada viiruse levikut. Tänaseks on töö tehases küll taastunud, kuid need Cleveroni töötajad, kellel on see võimalik, töötavad endiselt kodus.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]