Kõik uudised

Cleveron laiendab USAs müügitegevust

24.09.2020 | Cleveron, LuxerOne, Telaid, LozierCASI

Viljandi tehnoloogiaettevõte Cleveron sõlmis lepingud kolme USA suurfirmaga, et laiendada USA turul müügi-, paigalduse ja hooldusvõimekust. Cleveroni uued edasimüüjad Lozier+CASI, Luxer One ja Telaid on USA jaeturul tuntud tegijad, kelle klientide hulka kuuluvad sealsed suurimad poeketid.

Pakiautomaate ja -roboteid tootev Cleveron on USA turul tegutsenud enam kui viis aastat, kuna e-kaubandus ning sellega kaasnevad pakimahud on seal juba aastaid kasvanud. Pandeemia hoogustas aga e-poest ostlemist hüppeliselt, huvi pakkide üleandmise automatiseerimise vastu kasvas tuntavalt ning see pakub Cleveronile veelgi parema võimaluse oma äri USAs kasvatada. Cleveroni tooted muudavad e-poe ostude väljastamise iseteeninduseks, säästes nii kaupleja kui ka lõppkliendi aega ja aidates kulusid kokku hoida.

„USAs on meie peamiseks kliendiks maailma suurim jaekett Walmart, kes on avatud proovima kõiki uusi lahendusi. Teistes müügivestlustes aga nägime sageli, et kuigi Eestis on pakiautomaatide ja ka robotite kasutamine igapäevane asi, peeti USAs neid enne pandeemiat suures osas tulevikutehnoloogiaks, mida äkki veel ei vajata,“ rääkis Cleveroni juhatuse esimeses Arno Kütt. „Pandeemia pani aga USA e-kaubanduse meeletult kasvama, pakimahte on veelgi keerulisem hallata ja rohkem kui kunagi varem vaadatakse uute tehnoloogiliste lahenduse poole. Kohalikud USA partnerid, kellel on juba varasemast sealsete suurkettidega suhted olemas, aitavad meil müügitegevust seal kiiremini edasi viia,“ ütles Kütt.

Cleveroni valitud edasimüüjad on pika ajalooga USA ettevõtted, kes tunnevad sealset jaeturgu läbi ja lõhki, omades tänu oma tegevusvaldkonnale ka müügitegevusteks vajalikke kontakte. Lisaks Cleveroni toodete müümisele pakuvad ka nende paigaldust ning kohapealset hooldusteenust.

Lozier+Casi nimi liidab Lozier Corporationit ja Cornerstone Automation System LLC-d (CASI). Lozier Corporation on juhtiv jaemüügi inventari tootja, pakkuja ja arenduspartner, tegutsedes juba aastast 1956. CASI disainib, toodab, paigaldab ja hooldab tipptehnoloogilisi jaekaubanduse automatiseerimise lahendusi.

Luxer One on juba enam kui 10 aastat olnud kinnisavarasektorile suunatud pakikappide tootjate esirinnas. Ettevõte on USA juhtiv pakkide ära andmise/kättesaamise lahenduste pakkuja, arendades selleks ka ise tarkvara. Nende tooted on kasutusel nii jaekaubanduses, ülikoolides kui ka kontorites.

Telaid on enam kui 35 aastat olnud usaldusväärne tehnoloogiapartner, mille lahendused lihtsustavad uute tehnoloogiate kasutuselevõttu, hoides kokku aega ja kulusid ning vähendades riske. Telaidi tooteportfell katab kogu ettevõttete IT-tehnoloogia vajadused wifist füüsiliste turvaseadmete, infrastruktuurist IoT ja automatiseerimiseni.

Cleveroni suurim klient USAs on Walmart, mis kasutab enam kui 1600 Cleveron 401 pakirobotit oma kauplustes üle kogu riigi. Samad pakirobotid on Eestis kasutusel CollectNeti võrgus, pakkide saatmise ja vastu võtmise punktidena. Cleveroni pakiautomaadid ja -robotid aitavad jaekettidel e-poest tellitud pakke klientideni toimetada kiiremini ja mugavamalt kui USAs levinud klienditeenindajaga pakiväljastuspunktid. Pakirobotitest saab pakid kätte ka kontaktivabalt, mis tänapäeva asjaolusid arvestades on turvalisuse mõttes väga oluline.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]