Kõik uudised

Cleveron ja ITOCHU Corporation allkirjastasid vastastiku mõistmise memorandumi

11.02.2020 | Cleveron, ITOCHU Corporation

Cleveroni kaasasutaja Indrek Oolup saatis peaminister Jüri Ratast ametlikul visiidil Jaapanis ning allkirjastas koos ITOCHU Corporationi tegevjuhi Yoshihisa Suzukiga vastastikuse mõistmise memorandumi. Allkirjastamise tseremoonial oli kohal ka Jaapani peaminister Shinzō Abe.

Cleveron ja ITOCHU allkirjastasid vastastikuse mõistmise memorandumi, eesmärgiga suurendada kahe ettevõtte vahelist koostööd IT ja viimase miili tehnoloogiate valdkonnas. „Äsja allkirjastatud kokkulepe märgib tähtsat etappi kahe ettevõtte vahelise partnerluse edendamisel. Jaapan on üks maailma suurimaid ja kiiresti kasvavamaid e-kaubanduse turge maailmas, mis muudab selle Cleveroni jaoks käesoleval aastal tähtsaks sihtturuks,“ ütles Cleveroni kaasasutaja Indrek Oolup. Jaapani e-kaubanduse turg on maailmas käibe suuruselt neljandal kohal, koguväärtusega ligikaudu 114 miljardit dollarit. 

Peaminister Jüri Ratas toonitas, et Jaapan on Eestile oluline partner, kellega soovime veelgi tihedamat majanduslikku koostööd. „Loodan, et ka see visiit tähistab meie sõpruse uut taset ja annab olulise tõuke ettevõtete koostöö tihendamiseks ning ekspordi ja vastastikuste investeeringute kasvuks,“ ütles Ratas.

ITOCHU Corporation asutati 1858. a ning on Jaapani üks suurimaid kaubandusettevõtteid. 2019. aasta seisuga on ITOCHU Fortune Global 500 nimekirjas, mis loetleb maailma kõige edukamaid ettevõtteid, 65. kohal.


Pildid: Valitsuse kommunikatsioonibüroo, Jürgen Randma

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]