Kõik uudised

Cleveron ja Clevon näitavad Dubais uusi tooteid

12.10.2022 | Cleveron, Clevon, Iseteeninduslik pood

Viljandi tehnoloogiafirmad Cleveron ja Clevon löövad kaasa Dubais toimuval maailma suurimal tehnoloogiamessil Gitex GLOBAL, kus demonstreerivad oma uusi tooteid. Eesti ettevõtted on kaasatud Araabia Ühendemiraatide telekommunikatsioonifirma Etisalati messialale, kuhu igal aastal koondatakse innovaatiliseimaid firmasid kogu maailmast. Gitex GLOBAL toimub Dubais 14. oktoobrini ning sinna oodatakse üle 100 000 külalise.

Cleveron esitleb Etisalati messialal innovaatilist iseteeninduslikku poodi Cleveron 103, mille pilootprojekt on käimas Eestis koos Teliaga. Telekommunikatsiooniettevõtetele mõeldud iseteeninduskiosk koosneb suurest puutetundlikust ekraanist, mille kaudu klient saab teenindusega video teel ühendust võtta ning makseid teha, ning pakirobotist, kust saab populaarsema kauba ka kohe kätte. Eestis on kioskit kasutamas Telia, kes avas maailma esimese piloodi eelmise aasta detsembris Raplas.

Etisalati messialale annab särtsu juurde ka Clevoni lipulaev – isejuhtiv robotkuller CLEVON 1. Mitmeotstarbeline platvormsõiduk demonstreerib Dubais oma mitmekülgsust, esmaesitledes mobiilset kiiruskaamera lahendust. Lisaks pakub Clevon kõikidele huvilistele enneolematut sõidukogemust, võimaldades neil esmakordselt, ületamata riigipiire, juhtida Eestis asuvat sõidukit 4400 kilomeetri kauguselt. Clevoni robotkullerid on sõitnud üle kahe aasta avalikel sõiduteedel ning osutavad juba praegu nutikat robotkullerteenust koostöös DPD Eesti, DHL Express Estonia ja Leedu IKI toidupoeketiga.

Mõlemad ettevõtted kutsus messile Araabia Ühendemiraatides baseeruv telekommunikatsioonifirma Etisalat, mis toimetab 16 riigis Aasias, Lähis-Idas ja Aafrikas. Etisalati Gitex GLOBALi esindused püüavad igal aastal tähelepanu oma innovaatilisuse poolest, kuna ettevõte kaasab sinna silmapaistvaid lahendusi kogu maailmast.

Cleveron on Viljandi pakiautomaatide ja -robotite tootja, kelle jaemüügilahendus kasutavad maailmakuulsad ettevõtted nagu Zara, H&M, Falabella, Salling, UPS ja DHL. Maailmas ainulaadsete toodete riist- ja tarkvara luuakse Eestis ning need on jõudnud enam kui 50 riiki.

Clevon eraldus käesoleva aasta aprillis Cleveronist ja on nüüd eraldiseisev isejuhtivate sõidukite tehnoloogiat arendav ning tootev börsiettevõte. Clevon pakub turvalist, usaldusväärset ja erinevatele ärivajadustele kohandatavat keskkonnasõbralikku tarneteenust, mida toetab 15-aastane robootika ja automatiseeritud tehnoloogiate arendamise kogemus.

Kontakt:

Cleveron
Edith Väli
Turundusüksuse juht
[email protected]
+372 5646 3778

Clevon
Marta Hang
Marketing Specialist
[email protected]
+372 5626 7405

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]