Kõik uudised

Cleveron esitleb maailma esimest kahetemperatuurilist toidurobotit

21.08.2019 | Cleveron, Cleveron 501, Toidurobot

Cleveron avalikustas täna uue toote, Cleveron 501, mis hakkab pakkide asemel hoopis toidukaupu hoiustama. Cleveron 501 on esimene toidurobot maailmas, mida saab tellida kahe temperatuuritsooniga. See võimaldab tarbijatel veebipoest tellida nii banaane kui ka jäätist ning need kiiresti, ilma kodus kullerit ootamata, ühes toidurobotist kätte saada. Esimene Cleveron 501 on juba püsti Viljandis, Cleveroni tehasehoone ees. 

„Cleveron on maailmas tuntud kui innovaatiliste pakirobotite loojana. Cleveron 501-ga astume veel ühe sammu edasi ja siseneme e-poest tellitud toidukaupade turule. Robot on küll uus, aga meie suurem eesmärk on jäänud samaks – kinkida inimestele aega,” ütles Cleveroni juht Arno Kütt. „Aeg on üks kõige väärtuslikumaid ressursse, mida ei tohiks raisata poejärjekorras seistes või kodus kullerit oodates. Cleveron 501-ga saab igapäevase toidukraami kätte just seal, kus ise soovid ja just siis, kui see sulle sobib. E-poe toidukaupade müügi potentsiaal on tohutu, see kasvab kogu maailmas. Tänu meie robotile liigub kaupade kättesaamine klientidele lähemale ning see võimaldab ettevõtetel oma turgu kasvatada. Veebist tellitud toitu saab nüüd kätte toimetada kohtades, kus see varem võimatu oli – näiteks kontoreid täis ärirajoonides, kuhu suur toidupood ei mahu,” lisas Kütt. 

Toiduroboti eesmärgiks on säästa aega ja raha nii ettevõtetele kui ka tarbijatele. Toidukaupade müüjate jaoks muutub lühemaks tellimuste täitmise aeg – ära jääb pikk ning kulukas kulleriring, sest tellimused väljastatakse ühest kohast. Kuller ei pea enam mööda linna sõitma, vaid saab kauba sisestada ühte masinasse. Kuna kõik toimingud tehakse läbi ühe konsooli, ei ole kulleril vaja kottidega käia edasi-tagasi piki masinat, nagu seda tehakse tavaliste toidukappide puhul. Tarbija ei pea enam kodus ebamäärasel ajal kulleri saabumist ootama, vaid saab valida oma tellimuse kättesaamiseks sobiva aja ja koha, täpselt nagu pakiautomaati kasutades. Ja tellimuse välja võtmine toidurobotist võtab tarbija jaoks aega umbkaudu 20 sekundit. Kuna kaupade kättetoimetamine muutub müüja jaoks soodsamaks, võib oodata ka tellimuse kättetoimetamise tasu vähenemist tarbija jaoks.

Client picking up grocery bags from Cleveron 501 grocery robot

Esimese omataolisena on Cleveron 501 toidurobotit võimalik tellida kahe temperatuuritsooniga. Standardmudeli sisetemperatuuri saab määrata vahemikus +2 °C...+25 °C, kuid saadaval on ka sügavkülmatsoon, mille temperatuuriks on -18 °C. Seetõttu saab toidurobotis hoiustada nii kiiresti riknevaid toiduaineid kui ka sügavkülmutatuid tooteid, tagades toodete värskuse kuni väljastushetkeni. 

Kuna Cleveron 501 on kompaktne ja vajab paigalduseks vaid kindalt aluspinda, elektrit ja internetti, võimaldab see toidukaupmeestel pakkuda ööpäevaringset ja mugavat iseteenindust klientidele sobivates asukohtades. Cleveron 501 on saadaval kahes suuruses ja mahutab maksimaalselt 276 kasti, mis hoiustavad eelnevalt jaotuskeskuses kokku pandud tellimusi. 

Cleveron 501 on Viljandis baseeruva pakirobotite tootja esimene toidurobot. Möödunud aastal Eesti aasta ettevõtteks kuulutatud Cleveron müüb e-poe pakke väljastavaid robootilisi lahendusi maailma suurimatele jaekauplejatele, sealhulgas Walmartile, Zarale, The Warehouse’ile, Decathlonile jt. Cleveroni pakiroboteid kasutatakse 22 riigis üle maailma.

Lisainfo ja videod: Cleveron 501

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]