Kõik uudised

Cleveron alustas koostööd Šveitsi suurima jaeketiga

30.11.2021 | Cleveron, Migros, Cleveron 302

Viljandi tehnoloogiafirma Cleveron alustas koostööd Šveitsi suurima jaemüügigrupi Migros’ga, mis hakkab oma grupi ettevõtetest pakke üle andma Eestist toodetud pakiautomaatidest. Partnerlus maailma neljakümne suurima jaemüüja hulka kuuluv Migros’ga algas suvel ning aasta lõpuks on Šveitsis üleval 70 Cleveroni pakikappi.  

Migros on Šveitsi suurim supermarketite kett ja ühtlasi ka suurim tööandja, mis tegutseb kooperatiivide põhimõttel. Lisaks Migros’ nime kandvatele suurtele selvepoodidele kuuluvad gruppi eri brändide all tegutsevad harud – raamatu-, elektroonika-, spordikaupade ja ehituspoed ning palju muid ettevõtmisi. Cleveroni pakiautomaadid on täienduseks Migros’ PickMup kapivõrgustikule, mida ettevõte plaanib lähitulevikus laiendada üle riigi.  

Cleveroni tegevjuhi Arti Küti sõnul on koostöö Migros’ga Cleveroni jaoks märgilise tähtsusega, kuna see tähendab, et ettevõte on avanud ukse DACH regiooni. „Ja see uks on märkimisväärselt suur. Migros on kahtlemata üks selle regiooni silmapaistvamaid jaekette ning loodame, et esimesest tehingust saab alguse pikaajaline koostöö.“ 

Migros’ Federation of Cooperativesi Click & Collect lahenduste juhi Matthias Wälchli sõnul on Cleveron üks oma valdkonna juhtivaimaid tegijaid, kellega saab koos kasvada. „Cleveron mõistab meie vajadusi ning pakub tarku ning innovaatilisi lahendusi. Migros’ on projektiga saavutanud tähtsa vahe-eesmärgi – väga suurel hulgal pakkide kättesaamispunktidest on tänaseks olemas pakiautomaat. Ja kappide arv kasvab peagi veelgi.“ 

2021. aasta lõpuks on Migros’ PickMup võrgustikus 70 Cleveroni pakiautomaati. PickMup on jaeketi pakiautomaatide võrk – kliendid saavad tellida nii Migros’ e-poest kui ka teistest Šveitsi poodidest ning nende ostud toimetatakse tasuta Migros’ supermarketites olevatesse pakiautomaatidesse. Kui seni on paigaldatud siseruumides olevaid pakikappe, siis 2022. aastal plaanib jaekett oma võrku laiendada ka välikappidega.  

Koroonakriisiga plahvatuslikult kasvanud pakimahud on pakkunud Cleveronile 2021. aastal väga head kasvuvõimalused. Ettevõte on klientideks saanud mitu maailmakuulsat jaemüüjat, edasimüüjat ning kasvatanud ka masinate võrku – tänaseks võib Viljandis loodud lahendusi leida 37 riigist üle kogu maailma. Cleveron ka värbab jõuliselt, otsides inimesi nii Tallinna kui ka Viljandi kontoritesse.  

Migros on Šveitsi suurim jaemüüja. Ettevõte tegutseb kooperatiivide põhimõttel ning sellel on ligi 2,3 miljonit liiget. Migros’ tuumikuks on kümme regionaalset kooperatiivi, mis kokku moodustavadki Federation of Migros Cooperatives’i.  

Cleveron on Viljandi tehnoloogiafirma, mis loob pakiautomaate ja -roboteid maailma suurimatele jaemüüjatele nagu Walmart, Zara, H&M, Decathlon. Cleveronil on ka lai partnerite võrgustik, mis tugevdavad müügi-, paigaldus- ja hooldusvõimekust. Migros’ partnerlus algas koostöös Šveitsi ettevõtte mas consultinguga. 2018. aastal Eesti Aasta Ettevõtteks nimetatud Cleveronil on kontorid Tallinnas ja Viljandis. Lisaks pakiautomaatidele arendab Cleveron Mobility tiim ka pool-autonoomset robotkullerit Cleveron 701.

Foto: Migros

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]