Cleveron 201: Korduma Kippuvad Küsimused

Kui turvaline lahendus kodu-pakiautomaat on?

Cleveron 201 on lukuga pakikapp Sinu maja ees. Võõras seda avada ei saa ning keeruline on ka kappi minema vedada. Sellegipoolest pole me keegi kaitstud pahatahtlikkuse ja vandalismi eest – kurjade kavatsustega inimestel õnnestub uksi vahel lahti murda. Cleveron 201 puhul on keskendutud sellele, et Sa ei peaks kodus ootama, kui pakk tuuakse, kuid saaksid selle siiski esimesel võimalusel kapist välja võtta, kui koju jõuad. Cleveron on enda poolt teinud kõik võimaliku, et Sinu kauba hoiustamine oleks turvaline. Kuna pakiautomaat on mõeldud paki lühiajaliseks hoidmiseks, ei tea võõras kunagi, kas ja mis seal kapis on või olla võib.

Millist toitu on võimalik Cleveron 201 tellida?

Cleveron 201 on võimalik tellida nii külma kui ka sooja toitu. Kapis on termokast, mille sisse on võimalik temperatuuritundlik toit hoiule jätta. Seega saab kapis hoiustada nii e-poest tellitud toidukaupa (kuni kaks kilekotitäit külma toitu) kui ka valmistoidukulleriga toodud sooja toitu. Väljapoole termokasti on võimalik jätta pakke, mille puhul pole temperatuuri hoidmine vajalik (nt e-poest ostetud majapidamistarbed).

Kas piim suvel hapuks ei lähe?

Cleveron 201 toodet arendades oli esimeseks ülesandeks lahendada olukord, kus klient ei peaks valima toidu koju tellimiseks 2-tunnist ajaakent ning seda kullerit oodates kodus veetma. Tulemus on saavutatud. Näiteks 25-kraadises suvesoojuses võib külma toitu kastis hoiustada umbes 2 tundi, 20-kraadise pakase puhul 3,5 tundi. Kuid näiteks tüüpilise Eesti ilma ehk umbes 5-kraadise välistemperatuuri juures säilib kaup termokastis umbes 10 tundi.

Kas minu kodu-pakiautomaadi ligipääs on piiratud ainult ühe firma kulleriga?

Sinu pakiautomaati pääsevad ligi kõik erinevad kullerid. Pakiautomaat on liidetud CollectNeti pakiautomaatide võrku, mis tähendab, et kullerfirmad, kes on soovi avaldanud ja võrguga liitunud (on Cleveroni poolt kontrollitud partnerid), saavad Sulle saadetisi kappi jätta. Cleveroni meeskond teeb igapäevaselt tööd, et neid kullerfirmasid järjest rohkem oleks. Abiks on ka Sinu tagasiside, milliseid firmasid võrguga liituma ootad. Sa saad alati ka ise oma kullerite nimekirjast eemaldada need ettevõtted, kellele Sa ei soovi ligipääsu jagada.

Kas tootega on kaasas ainult üks nupp-võtmehoidja? Kas neid on võimalik juurde tellida?

Tootega on kaasas üks ukse avamise nupp ja neid on võimalik juurde osta. Samuti saad kapi omanikuna ise määrata, kellel on õigus kappi avada mobiilirakendusega.

Kas Cleveron 201 on mõeldud ainult eramajadele või on seda võimalik ka väiksemat sorti kortermaja juurde üles seada?

Kodu-pakiautomaati saab paigaldada ka kortermaja ette, kuid paljude korteritega maja ees võib tekkida ruumipuuduse probleem. Kui aga väiksemate korterelamute elanikud leiavad Cleveron 201-le sobiva koha, saab neid kõrvuti paigaldada täpselt nii palju kui vaja.

Kas kulleril võib tekkida probleem, et ta näeb oma rakenduses küll seda, et Cleveron 201 on piirkonnas (kortermaja ees), aga ei tea, millise korteriga on see seotud?

Kuller näeb enda rakenduses kliendi täielikku aadressi. Kui aadressi osa on korterinumber, näeb kuller ka seda. Tema avab õige saaja kapi – näiteks korteri nr 2 – ning teda ei sega kõrvalolevad pakiautomaadid, mille uksed jäid suletuks. Kulleri käimisest saab kapi omanik teavituse.

Kas Cleveron 201 võib paigaldada ka maale? Kas kullerfirmad siis sinna pakki toovad?

Cleveron 201 on kliendi isiklik kodu-pakiautomaat, mida võib paigaldada kõikjale Eestis ja mis on valmis pakke vastu võtma igal pool. Pakkide kohale toomine sõltub aga kullerfirmade teenuse osutamise piirkonnast. Näiteks kui e-pood pakub kohaletoimetamist ainult Tallinnas, siis ei saa sealt tellida kaupa Järvamaal asuvasse külla, mis siis, et kauba tellijal on olemas oma Cleveron 201.

Kas Cleveron 201 on võimalik välja osta?

Hetkel on võimalik Cleveron 201 vaid kuu kaupa rentida.

Kuidas Cleveron 201 tagastada, kui ma ei soovi seda enam rentida?

Cleveron 201 tagastamise soovist tuleb teavitada Cleveroni kuu aega ette. Seejärel lepitakse kokku Cleveron 201 ära viimise aeg ja me tuleme ise pakiautomaadile järele. Eraldi tasu automaadist loobumine kaasa ei too.

Kes Cleveron 201 pakke toovad?

Täna toovad Cleveron 201 valitud asukohtadesse pakke ja toidukaupu e-Selver, DPD, Bentte, Itella SmartPOST, DHL, tellieestitoit.ee ja ON24. Teeme iga päev tööd selle nimel, et Cleveron 201 pakke toovaid ettevõtteid oleks järjest rohkem.

Kas Cleveron 201 on saadaval ainult ühes suuruses või on suurust võimalik valida?

Cleveron 201 on hetkel saadaval ainult ühes suuruses. Kapi sisekubatuur on 160 liitrit. Sellest pool on termoalaga tsoon ja teine pool mõeldud mittetemperatuuritundlikele pakkidele. Kappi mahub kokku umbes 4 kilekotitäit kaupa – kaks temperatuuritundlikku kotti ja kaks tavalist kotti, mis ei pea olema külmas. Lisaks on veel eraldi postkastiala, kuhu mahuvad Sinu kirjad.