Cleveroni erapakiautomaat: Korduma Kippuvad Küsimused

Kui turvaline erapakiautomaat on?


Cleveron 201 on lukuga pakikapp Sinu maja ees. Võõras seda avada ei saa ning keeruline on ka kappi minema vedada. Cleveron 201 saavad ligi ja pakke jätta vaid Cleveroni ametlikud teenusepakkujad, kes on loetletud kodulehel. Sellegipoolest pole me keegi kaitstud pahatahtlikkuse ja vandalismi eest – kurjade kavatsustega inimestel õnnestub uksi vahel lahti murda. Cleveron 201 puhul on keskendutud sellele, et Sa ei peaks kodus ootama, kui pakk tuuakse, kuid saaksid selle siiski esimesel võimalusel kapist välja võtta, kui koju jõuad. Cleveron on enda poolt teinud kõikvõimaliku, et Sinu kauba hoiustamine oleks turvaline. Kuna pakiautomaat on mõeldud paki lühiajaliseks hoidmiseks, ei tea võõras kunagi, kas ja mis seal kapis olla võib.


Millist toitu on võimalik erapakiautomaati tellida?


Cleveron 201 on võimalik tellida nii külma kui ka sooja toitu. Kapis on termokast, mille sisse on võimalik temperatuuritundlik toit hoiule jätta. Seega saab kapis hoiustada nii e-poest tellitud toidukaupa (kuni kaks kilekotitäit külma toitu) kui ka toidukulleriga saabunud sooja toitu. Väljapoole termokasti on võimalik jätta pakke, mille puhul pole temperatuuri hoidmine vajalik (nt e-poest ostetud majapidamistarbed). Cleveron ei vastuta selle eest, kui toiduained on riknema läinud. Kindlasti pead arvestama ka sellega, et kapi sisetemperatuur on aastaajast sõltuvalt erinev.  


Kas minu erapakiautomaadi ligipääs on piiratud ainult ühe firma kulleriga?


Sinu erapakiautomaati saavad pakke jätta kõik kullerid, kes on soovi avaldanud ja liitunud Cleveroni võrguga. Kõik Cleveroni ametlikud partnerid on välja toodud Cleveroni kodulehel. Cleveroni meeskond teeb igapäevaselt tööd, et neid kullerfirmasid järjest rohkem oleks. Abiks on ka Sinu tagasiside, milliseid firmasid võrguga liituma ootad. Sa saad alati ka ise oma kullerite nimekirjast eemaldada ettevõtted, kellele Sa ei soovi ligipääsu jagada.

Kas kulleril võib tekkida probleem, kui ta näeb oma rakendusest, et erapakiautomaat on piirkonnas (kortermaja ees) olemas, aga ta ei tea, millise korteriga see seotud on?


Kuller näeb rakendusest kliendi täielikku aadressi. Kui korterinumber on aadressis välja toodud, näeb seda ka kuller. Ta avab saaja kapi (näiteks korter nr 2) ning kõrvalolevad pakiautomaadid, mille uksed jäävad suletuks, teda ei takista. Paki kohaletoimetamisest saab omanik teavituse.

Kas Cleveron 201 võib paigaldada ka maapiirkonda? Kas kullerfirmad toovad sinna pakke?


Cleveron 201 on kliendi isiklik erapakiautomaat, mida võib paigaldada kõikjale Eestis ja mis on valmis pakke vastu võtma igal pool. Pakkide kohaletoomine sõltub aga kullerfirmade teenuse osutamise piirkonnast. Näiteks kui e-pood pakub kohaletoimetamist ainult Tallinnas, siis ei ole võimalik tellida kaupa antud piirkonnast kaugemale. 

Soovitame tutvuda Cleveroni partnerite tarnepiirkondadega. Samuti võib ka ise teha teenusepakkujale soovitud veopiirkonna osas ettepaneku.

Millised kullerfirmad Cleveron 201 pakke toovad?


Täna toovad Cleveron 201-te pakke ja toidukaupu vastavalt Sinu asukohale e-Selver, Coop, Prisma, Rimi, DHL, DPD, Itella ning ON24. Lähiajal on tarnijatevõrgustikuga liitumas Barbora ja Venipak. 


Kas Cleveron 201 on saadaval ainult ühes suuruses või on suurust võimalik valida?


Cleveron 201 on hetkel saadaval ühes suuruses (71,5 cm laius x 53,5 cm sügavus x 121,5 cm kõrgus). Kapp sisaldab 45L termokasti, mida saab vajadusel eemaldada. Kappi mahub kokku umbes 4-5 kilekotitäit kaupa – kaks temperatuuritundlikku kotti ja kaks-kolm tavalist kotti, mis ei pea olema külmas. Lisaks on veel eraldi postkastiala Sinu isiklike kirjade jaoks.

Kuhu Cleveron 201 erapakiautomaat paigutada?

Cleveroni erapakiautomaati on mõistlik paigutada kergesti leitavasse ja mugava ligipääsuga asukohta. Kui erapakiautomaadi juurde pääsemiseks peab kuller mööduma Sinu valvekoerast, ei pruugi kuller suure tõenäosusega sinna pakki jätta. Kogemus on näidanud, et kui kuller on mõned korrad erapakiautomaati pakke tarninud, on edaspidi pakikapp kerge vaevaga ülesleitav.

Kui kaalud erapakiautomaadi paigaldamist aiast või hoovist väljapoole (nt mururibale või kõnniteele), peab Sul selleks olema ka vastav nõusolek kinnistu või maa omanikult. Sõltuvalt konkreetsest asukohast (nt vanalinn) võib erijuhtudel olla vajalik ka seotud ametkondade eelnev luba .