Wszystkie wiadomości

Tworzenie najlepszego doświadczenia dla klientów dzięki usłudze „click & collect”

26.10.2020 | Cleveron

Nie ma co do tego wątpliwości – usługa click & collect” lub BOPIS (kupuj online, odbierz w sklepie) zostanie z nami na dłużej i będzie rozwijać się na całym świecie. Ten wielokanałowy sektor dostaw rozszerza się na kategorie detaliczne, wykraczając poza znane firmy zajmujące się sprzedażą towarów ogólnych, takich jak sieć Walmart, do sprzedawców specjalistycznych, takich jak Zara, Decathlon i Canadian Tire, wymieniając tylko kilka. Oraz w nowych sektorach sprzedaży detalicznej, takich jak sektor spożywczy.

Wprowadzenie usługi „click & collect” rozpoczęło się jako wielokanałowa opcja dostarczania towarów, zaprojektowana do walki z dużymi graczami online, takimi jak Amazon. Choć w większości przypadków cel był ten sam, doświadczenia konsumentów związane z wieloma rozwiązaniami pierwszej generacji usług typu „click & collect” pozostawiały wiele do życzenia.

Klienci często ustawiali się w kolejce do kasy lub przy biurku „click & collect” na zapleczu sklepu, a pracownicy sklepu musieli poświęcić więcej czasu na ich obsługę, niezręczną logistykę i wyszukiwanie towarów.


Globalna sprzedaż e-commerce wyniesie 4,88 bln USD w 2021 roku (Statista).

Ułatwienie dla wszystkich

Przyszłość handlu detalicznego nadchodzi wraz z kolejną ewolucją usługi „click & collect”– lub „click & collect 2.0”. Zautomatyzowane rozwiązania typu „click & collect” oparte na robotyce przesuwają granice strategii wielokanałowej sprzedaży detalicznej, oferując klientom bezproblemowe doświadczenia i ułatwiając pracę detalistom.

Jak to działa

Najskuteczniejsze, oparte na robotyce rozwiązania w zakresie zautomatyzowanej usługi „click & collect”, stawiają wrażenia konsumentów na pierwszym miejscu. Łatwość użytkowania i szybkość – od płatności online po odbiór towaru – są opracowywane z wykorzystaniem zintegrowanego łańcucha dostaw, kanałów logistycznych i zaawansowanej technologii robotycznej. W przypadku sprzedawców detalicznych załadunek robotów paczkowych wymaga minimalnego przeszkolenia i skraca czas personelu, umożliwiając sprzedawcom więcej czasu na sprzedaż i obsługę klienta.

Co nowego

Zakupy spożywcze online to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów handlu elektronicznego. Potrzeba komfortu, zmieniające się gusta i preferencje konsumentów oraz względy cenowo-jakościowe zwiększyły popyt na artykuły spożywcze online. Tymczasem nieustanna poprawa szybkości i dostępności dostaw tego samego dnia poprawiła jakość obsługi klienta.

Przedstawmy Cleveron 501. To oparte na robotyce rozwiązanie umożliwia klientom odbieranie zamówień spożywczych przez Internet w zaledwie 20 sekund. Dwie strefy temperaturowe zapewniają bezpieczne przechowywanie wszystkich towarów, od granoli po banany i lody, aż do momentu ich odbioru. Robot jest napełniany przy pomocy jednej konsoli użytkownika, dzięki czemu ani kurier, ani klient nie muszą przechodzić pomiędzy poszczególnymi drzwiczkami schowków. Cleveron 501 umożliwia również sklepom spożywczym oferowanie wygodnego, samoobsługowego odbioru na zewnątrz – przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Robot można zostać umieszczony obok supermarketu, w ruchliwych centrach miast, na kampusach uniwersyteckich i w innych miejscach, w których powierzchnia handlowa jest kosztowna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o robotach ostatniej mili Cleveron, napisz do nas na adres [email protected].

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]