Wszystkie wiadomości

Supermarketowy gigant inwestuje pół miliarda w wojnę online / wzmianka w mediach

22.04.2020 | Cleveron, Cleveron 501, Salling Grupp

Bilka (Salling Group) to duńska sieć hipermarketów, która jako pierwsza wprowadziła robota spożywczego Cleveron 501 do użytku komercyjnego . Flemming Birch, ekspert w dziedzinie handlu detalicznego, stwierdził, iż robot ten może całkowicie zrewolucjonizować przemysł spożywczy, gdyż roboty spożywcze pozwalają na wkraczanie do nowych miast, bez konieczności budowania sklepów stacjonarnych, zapewniając tym samym przewagę konkurencyjną.

W związku z tym, że ustawa o planowaniu przestrzennym uniemożliwiła sieci Bilka budowanie nowych sklepów w Danii, sklep przygotowuje się do rozszerzenia swojej działalności na nowe miasta dzięki robotom spożywczym Cleveron. Zautomatyzowane schowki spożywcze mogą być instalowane w obszarach mieszkalnych, w pobliżu metra lub stacji benzynowych, zapewniając klientom wygodny odbiór artykułów spożywczych zamówionych przez Internet.

Salling Group inwestuje 500 mln DKK w rozwój platform internetowych w celu zwiększenia sprzedaży produktów spożywczych online, która znacznie wzrosła po wybuchu epidemii koronawirusa w Danii. Roboty spożywcze Cleveron są częścią tej inwestycji - sieć Bilka aktualnie przeprowadza testy na urządzeniach Cleveron 501. „Myślę, że możemy tu użyć wyrażenia „zmiana reguł gry”. Jest to ogromna inwestycja i jedna z największych w całej grupie. Sprzedaż żywności online będzie kluczowym elementem naszej przyszłej strategii”, skomentował Thor Jørgensen, dyrektor ds. handlu elektronicznego w Salling Group w odniesieniu do planów inwestycyjnych grupy.

Oryginalne artykuły opublikowano w języku duńskim w dniu 22.04.2020. Przeczytaj więcej tutaj  i tutaj.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671