Wszystkie wiadomości

Stowarzyszenie ITL przyznało Akademii Cleveron tytuł Osiągnięcia Roku

24.03.2020 | Cleveron

Estońskie Stowarzyszenie Technologii Informatycznych i Telekomunikacji (ITL) przyznało Akademii Cleveron tytuł Osiągnięcia Roku.

Uhonorowany tytułem Osiągnięcia Roku 2019, 3-letni program studiów Akademii Cleveron został stworzony we współpracy z katedrą Estońskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Zajęcia dla studentów, na kierunku rozwój oprogramowania dla robotyki, są prowadzone przez profesorów uniwersyteckich, ekspertów i specjalistów firmy Cleveron. Według Ivo Lasna, członka zarządu ITL, program studiów realizowany przez Cleveron jest przykładem dla innych firm, które szukają pracowników o określonych kompetencjach. „Nie trzeba wiedzieć i robić wszystkiego na własną rękę, a znaleźć odpowiedniego partnera. Wierzymy, że taki model stanowi motywację dla innych firm do podjęcia współpracy ze szkołami zawodowymi i uniwersytetami.”

Arno Kütt, dyrektor generalny Cleveron jest z niego bardzo zadowolony. „Ostatni rok utwierdził nas w przekonaniu, że opracowanie tego programu studiów było właściwą decyzją. Nasi studenci czerpią ogromną motywację z faktu, iż nie narzucamy ścisłych ram rozwiązywania problemów. Wszystkie rozwiązania muszą być opracowane przez samych studentów.” Kütt uważa, że państwo powinno opłacać studia akademickie, nawet jeśli student chce wstąpić na prywatny uniwersytet. „Finansowanie nie powinno ograniczać się do szkół publicznych. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że szkolnictwo wyższe w Estonii jest bezpłatne, państwo powinno również wspierać inne modele studiów.”

Cleveron Academy oferuje unikalną, zintegrowaną metodę nauki, w której studia akademickie są uzupełniane o praktyczne zadania w zespołach firmy Cleveron. 20 studentów Akademii Cleveron wybrano na podstawie testu, filmu wideo lub listu motywacyjnego oraz rozmowy w grupie. Otrzymują oni stypendium w wysokości 400 euro miesięcznie, które obejmie bezpłatne zakwaterowanie w Viljandi oraz obiad. Co więcej, Akademia Cleveron pokryje koszty czesnego studentów w wysokości 5500 € rocznie.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]