Wszystkie wiadomości

Selver wprowadza innowacyjnego robota spożywczego Cleveron

20.05.2020 | Cleveron, Cleveron 501, Selver

Estońska sieć supermarketów Selver wprowadziła na rynek urządzenie Cleveron 501, które umożliwia klientom otrzymywanie artykułów spożywczych zamówionych przez Internet, bez kontaktu z ludźmi. Pierwszy zrobotyzowany schowek spożywczy znajduje się na obrzeżach Tallina, naprzeciwko Peetri Selver.

„Po przeprowadzeniu ogólnokrajowego stanu wyjątkowego możemy potwierdzić, że e-Selver to sklep internetowy całkowicie wolny od kolejek. Usprawniliśmy nasze procesy robocze, dzięki którym zamówienia otrzymane rano są dostarczane tego samego dnia. W przypadku nagłego wzrostu popytu gwarantujemy, iż klienci naszego sklepu internetowego nie będą musieli stać w kolejkach po odbiór towaru. Ten robot spożywczy to kolejna możliwość wygodnego odbierania produktów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego”, powiedział Kristi Lomp, dyrektor generalny sieci Selver.

Zdaniem Arno Kütta, prezesa firmy Cleveron, wspaniale jest obserwować, jak innowacyjne firmy wdrażają technologię Cleveron w Estonii. „Selver i Cleveron łączy wspólny cel – oferowanie klientom jak najlepszych rozwiązań. Wszystkie nasze produkty, od prostych zautomatyzowanych terminali paczkowych (AMP) do robotów spożywczych, muszą być łatwe w obsłudze i oszczędzać czas użytkowników końcowych. Właśnie to chce oferować Selver”, dodał Kütt.

Cleveron 501 to unikalne, oparte na robotyce rozwiązanie typu „click & collect”, zaprojektowane z myślą o zewnętrznym odbiorze produktów spożywczych w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki dwóm strefom temperaturowym, robot spożywczy może przechowywać wszystkie produkty, od warzyw po lody. Cleveron 501 sprawia, iż produkty spożywcze są bliżej klientów oraz pomaga firmom dostosować się do rosnącej liczby zamówień online.

Innowacyjne rozwiązania ostatniej mili firmy Cleveron usprawniają procesy „click & collect” w wielu różnych sektorach biznesowych. Obecnie za pośrednictwem schowków i robotów paczkowych firmy Cleveron w 25 krajach dostarczane są paczki, dokumenty, klucze do samochodów, wypożyczone przedmioty, a nawet leki na receptę. Roboty spożywcze Cleveron są również wykorzystywane przez sieci Coop Estonia oraz Salling Group w Danii.


Photo credit: Selver | Hendrik Osula

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671