Wszystkie wiadomości

Pointpack podpisał umowę dystrybucyjną z Cleveron

17.02.2021 | Cleveron, Pointpack

Pointpack, dostawca technologii odbioru i nadawania paczek w Polsce i estońska firma technologiczna Cleveron zacieśnili zakres swojej współpracy, aby udostępnić urządzenia nadawczo-odbiorcze i roboty Cleveron na polski rynek. Oprócz sprzedaży, Pointpack oferuje usługi instalacji i konserwacji zautomatyzowanych oraz zrobotyzowanych systemów Cleveron typu „click&collect” na rynku lokalnym.

Zawarcie tej umowy dystrybucyjnej to rozszerzenie dotychczasowej współpracy z marką Cleveron oraz kolejny krok w kierunku poszerzenia ekosystemu technologicznego, który ułatwia wdrażanie procesów automatyzacji w handlu detalicznym oraz obniża koszty pierwszej i ostatniej mili logistyki miejskiej. Dzięki tym działaniom możemy usprawnić procesy dostarczania i zwrotu przesyłek, a także przyczynić się do wielokanałowej obsługi klienta. Pointpack odpowiada nie tylko za wprowadzenie urządzeń Cleveron na rynek krajowy, ale także za ich serwis i wsparcie techniczne, od instalacji po integrację systemu z platformą Pointpack – mówi Paulina Żmijowska, Kierownik ds. Marketingu&PR Pointpack.

W ubiegłym roku liczba otrzymanych przesyłek na osobę w Polsce wyniosła 14. Z naszych prognoz wynika, że ​​do 2025 roku wskaźnik ten wzrośnie do 32 - powiedziała Żmijowska. Oznacza to, że za kilka lat około 50% przesyłek będzie obsługiwanych w punktach odbioru lub paczkomatach. Aby pomóc polskim detalistom każdej wielkości wprowadzić strategie omnichannel, nawiązaliśmy współpracę z firmą Cleveron, liderem w dziedzinie rozwiązań nowej generacji typu „click&collect” – dodała.

Europa jest rodzimym rynkiem Cleveron, a nasze rozwiązania zostały wdrożone w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce, i widzimy ogromny potencjał w regionie - powiedział Mihkel Ilp, Dyrektor Operacyjny Cleveron. Razem możemy pomóc polskim detalistom obniżyć koszty i zaoferować użytkownikom końcowym najwyższą jakość obsługi. Posiadanie lokalnego i doświadczonego dystrybutora z już rozwiniętą siecią klientów pomoże nam rozszerzyć naszą obecność na tym obszarze - dodał Ilp.

O Pointpack

Pointpack wdraża kurierskie dodatkowe usługi, zyski i nowych klientów w branży
handlowej we współpracy z firmami kurierskimi. Firma integruje systemy POS, terminale płatnicze i kasy fiskalne. Pointpack to partner technologiczny budujący rozwiązania informatyczne i usługi serwisowe dla branży handlowej i kurierskiej w zakresie infrastruktury pierwszej i ostatniej mili logistyki miejskiej.

O Cleveron

Estońska firma technologiczna Cleveron jest wiodącym dostawcą zautomatyzowanych rozwiązań odbioru, znanym ze swojej niezawodności i doskonałej obsługi klienta. Firma tworzy innowacyjne automaty kurierskie i roboty dla firm handlowych i logistycznych na całym świecie, w tym Walmart, Zara, Decathlon i Falabella. Rozwiązania Cleveron pomagają uczynić procesy dostaw opłacalnymi i wygodnymi oraz zapewniają dodatkowe możliwości uzyskania przychodów dla firm. Obecnie Cleveron posiada ponad 4200 paczkomatów i robotów w 31 krajach na całym świecie.

More recent news

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671