Wszystkie wiadomości

Pilotażowy projekt zrobotyzowanego kiosku samoobsługowego przyczynia się do zrównoważonego zwiększania dostępności usług regionalnych w Estonii

29.09.2020 | Cleveron, Telia

Cleveron i firma telekomunikacyjna Telia będą wspólnie pilotować swoją pierwszą  integrację ekranu samoobsługowego i robota paczkowego w Estonii. Telia uruchomi „kapsułę samoobsługową” w małym miasteczku, gdzie klienci firmy będą mogli połączyć się z obsługą klienta poprzez ekran samoobsługowy Cleveron, zapłacić za towar na miejscu i odebrać artykuły z podłączonego do niego robota paczkowego Cleveron. Projekt pilotażowy ma na celu przybliżenie usług firmy Telia klientom na tych obszarach, gdzie ze względu na małą liczbę mieszkańców i rosnące koszty, posiadanie tradycyjnych biur obsługi nie jest już opłacalne.

Według Katre Liiberg, szefowej działu sprzedaży i obsługi klienta Telia Estonia, firma od dłuższego czasu szuka zrównoważonego sposobu na zapewnienie dostępności swoich usług w małych estońskich miastach i wioskach. „Reprezentacja regionalna jest ważna zarówno dla nas jako firmy, jak i dla lokalnej społeczności, jednak tradycyjne rozwiązania w zakresie świadczenia usług lokalnych nie są uzasadnione z biznesowego punktu widzenia. Jako estońska firma, zawsze szukamy sposobów na to, aby przyczynić się do rozwoju regionalnego. Jesteśmy pewni, że rozwiązanie Cleveron pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć nasze usługi i wsparcie do naszych klientów, a także zwiększyć kompetencje cyfrowe społeczeństwa. ‚Kapsuła samoobsługowa’ to nasz sposób na innowacyjne i zrównoważone rozwiązywanie problemów strukturalnych. W przyszłości planujemy jeszcze bardziej zautomatyzować to rozwiązanie tak, aby usługi firmy Telia były dostępne w „kapsule samoobsługowej” przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu”, powiedziała Liiberg.

Takie transformacyjne rozwiązanie będzie miało zewnętrzną strukturę, stworzoną przez Telię, która zapewni prywatność klientom. Po wejściu do „kapsuły” klient będzie mógł skontaktować się z obsługą klienta poprzez rozmowę wideo za pośrednictwem ekranu samoobsługowego Cleveron. Klient może zapłacić za towary lub usługi za pomocą terminala płatniczego dodanego do ekranu. W kapsule znajduje się również mały robot paczkowy Cleveron, który jest wstępnie wypełniony najpopularniejszymi produktami. Klient otrzyma zakupiony produkt po dokonaniu płatności. Jeśli poszukiwany przedmiot nie jest dostępny, kurier dostarczy go do robota paczkowego, a klient może odebrać swój zakup następnego dnia.

To innowacyjne, samoobsługowe rozwiązanie Cleveron w postaci ekranu i robota paczkowego stanowi dla firm elastyczną i wygodną możliwość do ekonomicznego poszerzenia swojej działalności. „Nadszedł czas, aby zastanowić się, czy robot paczkowy jest przeznaczony wyłącznie do zamówień online”, powiedział Arti Kütt, kierownik projektu Cleveron. „Robot paczkowy jest zautomatyzowanym rozwiązaniem do przekazywania wszelkiego rodzaju przedmiotów, którymi można go w łatwy sposób wypełnić. Stworzyliśmy ekran samoobsługowy, jako dodatkową funkcję, która pomaga rozszerzyć możliwości – połączenie ekranu i robota może być stacją obsługi lub kompletnym sklepem, prawie jak zaawansowany technologicznie automat sprzedażowy”. Kütt zwraca uwagę na to, że koszty utrzymania tego rodzaju automatycznego sklepu będą kilkakrotnie niższe niż w przypadku zwykłego sklepu; może on również działać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To urządzenie pomaga świadczyć usługi bez bezpośredniego kontaktu człowieka z człowiekiem, co w dzisiejszym świecie jest bardzo istotne dla utrzymania bezpieczeństwa pracowników i klientów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671