Wszystkie wiadomości

Odbiór artykułów spożywczych zostanie na dłużej. Oto jak się rozwija / informacje w mediach

28.10.2020 | Cleveron

Po zaobserwowaniu gwałtownego wzrostu zamówień na zakupy spożywcze w czasie pandemii, sprzedawcy zaczęli skupiać swoją uwagę na przyszłości tej usługi i sposobie inwestowania w taką opcję odbioru przesyłek.

Według badania firmy Brick Meets Click, w czasie pandemii kupujący preferują odbiór osobisty niż dostawę, a 54% sprzedaży w czerwcu odbyło się poprzez usługę „click & collect”. Badanie to pokazało również, że 18% aktywnych użytkowników, którzy złożyli przynajmniej jedno zamówienie na artykuły spożywcze online w ciągu ostatniego miesiąca, korzysta wyłącznie z usługi odbioru osobistego.

Firma Cleveron, która połączyła siły z siecią Walmart instalując swojePickup Towers, współpracuje ze sprzedawcami artykułów spożywczych, oferując im schowki ze strefami regulowanej temperatury dla gorących i zimnych artykułów spożywczych, do których kupujący mają dostęp za pomocą kodów QR lub PIN.

„Myślę, że duża zmiana nastąpiła poprzez zmianę pytania „Czy potrzebujemy usługi ‚click & collect’?” na: „Naprawdę potrzebuję usługi ‚click & collect’, ale jakiego rodzaju?” powiedziała Edith Väli, kierownik ds. marketingu w firmie Cleveron.

Robot spożywczy Cleveron to rozwiązanie zewnętrzne, które może sprostać wyzwaniom ostatnich czasów, powiedziała Väli. „Te urządzenia można umieścić w dowolnym miejscu — obok budynków biurowych, na obszarach wiejskich, gdzie nie ma żadnego sklepu, co w zasadzie zapewnia możliwość rozszerzenia danej działalności, wprowadzając zaledwie jedną jednostkę" powiedziała zauważając, że w Stanach Zjednoczonych istnieje otwarta sieć schowków, w których kurierzy mogą przechowywać przesyłki od wielu dostawców.

Oryginalny artykuł magazynu Grocery Dive opublikowany 26 października.

Przeczytaj cały artykuł tutaj

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]