Wszystkie wiadomości

Jak rozwinąć swoją strategię „Kupuj online odbierz w sklepie”?

11.11.2020 | Cleveron

29 października miało miejsce największe wydarzenie na żywo w historii Cleveron. Odbyły się prezentacje produktów, sesja pytań i odpowiedzi, kilka niespodzianek i dyskusja panelowa. Prelegentami panelu byli dr Ramesh Ratan, emerytowany dyrektor generalny i wiceprezes Bell & Howell oraz Indrek Oolup, współzałożyciel Cleveron. Jeśli nie udało Ci się wziąć udziału w wirtualnym wydarzeniu, oto podsumowanie tej dyskusji.

Indrek i Ramesh rozpoczęli od omówienia rentowności dostaw do domu, która obecnie przezywa rozkwit. Ramesh zaczął od stwierdzenia, że dostawy do domu są bardzo trudne. Na przykład, obecne rozwiązania w zakresie dostaw do domu wymagają, aby konsument pozostawał w nim w ciągu dnia, co może być trudne, zwłaszcza dla osoby pracującej. Z tego powodu, aż 20% dostaw do domu kończy się niepowodzeniem lub wraca do sklepu. Indrek wyraził również wątpliwość, czy obecny format jest w stanie nadążyć za rosnącymi potrzebami rynku, który jest na rekordowo wysokim poziomie. Obaj zgodzili się, że duże ciężarówki poruszające się po obszarach podmiejskich nie są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ochronę środowiska, a obecne metody dostaw do domu wymagają ulepszenia.

Kontynuowano dyskusję na temat tego, czy nowe rozwiązania stosowane przez sprzedawców detalicznych są zrównoważone w perspektywie długoterminowej. Zdaniem Indreka pandemia przyczyniła się do pobudzenia nawyków zakupowych konsumentów. Uważa on również, że najbardziej zrównoważonym rozwiązaniem jest robotyka, ponieważ może ona sprostać wysokiemu popytowi. Z drugiej strony Ramesh podkreślił znaczenie sprzedaży wielokanałowej. Szybkość i wygoda klienta są nadal jednymi z najbardziej krytycznych aspektów handlu elektronicznego co oznacza, że przejście na rozwiązanie sprzedaży wielokanałowej powinno być priorytetem dla sprzedawców detalicznych.

Eksperci kontynuowali rozmowę o przyszłości strategii BOPIS (kupuj online odbierz w sklepie). Ramesh po raz kolejny podkreślił, że w przyszłości skupimy się na sprzedaży wielokanałowej: w sklepie, poza sklepem, w swojej okolicy i na wyciągnięcie ręki. Ramesh dodał też, że przyszłość BOPIS opiera się na technologii, która sprawia, że obsługa klienta jest wygodniejsza, szybsza, a ze względu na pandemię bezpieczniejsza. BOPIS będzie samoczynnie się rozwijać, ale pandemia przyniesie detalistom wiele możliwości, aby uczynić całe doświadczenie jeszcze bardziej bezproblemowym.

W odniesieniu do poprzedniego tematu, poruszono temat chaosu związanego z paczkami świątecznymi i sposobu, w jaki detaliści będą sobie z tym radzić. Wraz ze zbliżającym się Czarnym Piątkiem, Cyber Poniedziałkiem i Bożym Narodzeniem, zamówienia w handlu elektronicznym będą gwałtownie rosnąć. Indrek jest przekonany, że robotyka to jedyne rozwiązanie, które jest w stanie sprostać wyzwaniom sezonu przesyłek świątecznych. Ramesh dodał jednak, że kluczowe znaczenie ma tu bardzo dogłębne zrozumienie potrzeb konsumentów. Sprzedawcy detaliczni muszą wiedzieć, jak korzystać z dużych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i analityki, aby budować dobre relacje ze swoimi klientami i móc im służyć w nadchodzącym okresie wzmożonych zakupów.

Jeśli chcesz ponownie obejrzeć całe klipy z pokazu lub dema produktu, kliknij tutaj (dyskusja panelowa rozpoczyna się o 18:16). Odpowiedzieliśmy również na pytania zadawane przez widzów podczas panelu, których nie udało nam się omówić podczas wydarzenia na żywo.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671