Wszystkie wiadomości

HMY dystrybutorem Cleveron w Hiszpanii, Portugalii i Andorze.

07.07.2020 | Cleveron, HMY

Cleveron wita HMY jako naszego oficjalnego dystrybutora w Hiszpanii, Portugalii i Andorze. Jesteśmy podekscytowani tą współpracą i z niecierpliwością czekamy na dostarczenie naszych rozwiązań w tym regionie.

HMY pisze:

Zautomatyzowane dostawy zakupów internetowych to kolejny krok w kierunku realnej wielokanałowej sprzedaży detalicznej po COVID 19.

  • Wiodące firmy detaliczne na całym świecie stawiają na zautomatyzowane systemy magazynowania i dostawy, aby jeszcze bardziej zwiększyć elastyczność w wyborze punktu odbioru zakupów internetowych.
  • Dzięki tym systemom, marki i sprzedawcy detaliczni mogą dostarczyć do 3 000 zamówień dziennie, przy niewielkim udziale personelu.

Dostawa zakupów w handlu internetowym – lub logistyka ostatniej mili – to gorący temat ostatnich kilku miesięcy. Kwarantanny (obowiązkowe lub zalecane), zamknięcia sklepów stacjonarnych w niektórych krajach, i wynikający z nich wzrost zakupów online, sprawiły, iż potrzeba stworzenia silniejszych modeli dostaw zakupów stała się przedmiotem uwagi, szczególnie w przemyśle spożywczym.

Potrzeba, która do tej pory była realizowana przez operatorów zewnętrznych. Według danych ze stycznia 2020 r. jest to dynamicznie rozwijający się sektor biznesowy, który od wielu lat cieszy się wysoką wydajnością i ilością inwestycji, jednak obecnie pokazuje swoje ograniczenia.

Detaliści przejmują inwestycje logistyczne I+D+i

W obliczu tej sytuacji coraz więcej sprzedawców detalicznych poszukuje oraz inwestuje w alternatywne rozwiązania, które uzupełniają dostawy do domu. Ostatnie badania pokazują, że konsumenci również potrzebują rozwiązania, tak zwanego trendu BOPIS (kupuj online, odbierz w sklepie). Według danych z ostatnich lat, przychody z tego rodzaju sprzedaży wzrosły w 2019 roku pomiędzy 35%, a 55%.

Zjawisko to doprowadziło do opracowania robota „click & collect”. Nastąpiła ewolucja systemów schowków, które zamiast pojedynczych szafek posiadają zamknięty obwód czujników i robotyki. Obwód ten polega na wewnętrznym organizowaniu paczek i dostarczaniu ich do klienta za pośrednictwem pojedynczego punktu wprowadzania/odbioru. Zasadniczo jest to autonomiczny mikromagazyn o dużej pojemności, który można zainstalować wewnątrz i na zewnątrz punktu sprzedaży.

Dodatkowe korzyści dla sektora spożywczego

Rozwiązania ostatniej mili okazały się wyzwaniem dla wszystkich branż, ale to przemysł spożywczy B2C doświadcza największych trudności w tym konkretnym obszarze. Są to głównie: wielkość przeciętnego zakupu oraz potrzeba specjalistycznego (chłodniczego) przechowywania i transportu. Ze względu na powyższe, opcje te są ograniczone i kosztowne.

Z tego względu zautomatyzowane systemy typu „click & collect” będą miały znaczący wpływ na ten sektor. Szersza oferta w zakresie rozmiaru i kontrolowania temperatury pozwoli sprzedawcom detalicznym zaoferowanie klientom wszechstronniejszych i wygodniejszych punktów odbioru zakupów online. Powinno to rozwiązać problem wdrażania zakupów online w sklepach spożywczych.

Dowodem na to są inwestycje poczynione przez dużych detalistów w Europie Północnej, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej.

Kierunek – południe Europy

Dwóch dużych detalistów z sektora mody i przemysłu spożywczego zainwestowało już w te systemy w Hiszpanii i we Włoszech. Są oni przekonani, iż pozwoli im to na utrzymanie wiodącej pozycji na swoich rynkach, jednocześnie zmniejszając nakłady pracy i zwiększając możliwości dostawcze, a także poprawiając relacje z klientami. Wkrótce prawdopodobnie zobaczymy ten trend w coraz większej liczbie lokalizacji i sektorów.

Dwie kluczowe firmy pomagające detalistom w osiągnięciu tego samego celu w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii i Andorze to Cleveron i HMY. Ich ostatnia współpraca (odpowiednio jako dewelopera/producenta i dystrybutora), począwszy od zeszłego miesiąca, pozwoli im dotrzeć do całej południowej Europy.

Dzięki tej umowie firma HMY będzie świadczyć usługi w zakresie oceny, instalacji i konserwacji zautomatyzowanych i niezautomatyzowanych systemów „click & collect” firmy Cleveron dla sprzedawców detalicznych każdej wielkości i z każdego sektora, aby pomóc im wprowadzić niezbędne strategie sprzedaży wielokanałowej.

O HMY

Firma HMY to wiodący międzynarodowy dostawca projektów 360º dla handlu detalicznego. Firma posiada ponad 60-letnią historię działalności, oferując rozwiązania inżynieryjne, produkcyjne i montażowe dla handlu detalicznego, jak również usługi doradcze, projektowe, architektoniczne, oświetleniowe, technologiczne i zarządzania projektami. Dzięki dogłębnej znajomości marek, sprzedawców detalicznych i konsumentów, HMY może analizować i przewidywać zmiany w zachowaniach konsumentów. Firma HMY działa w ponad 190 krajach i regionach, świadcząc usługi dla detalistów z różnych środowisk na całym świecie.

O Cleveron

Założona w 2007 roku firma Cleveron to estońska firma produkująca oprogramowanie i sprzęt komputerowy, która dostarcza innowacyjne rozwiązania ostatniej mili dla największych na świecie detalistów i firm spożywczych i logistycznych. Cleveron posiada 3800 terminali paczkowych w 26 krajach na całym świecie. Każdego miesiąca za pośrednictwem terminali firmy dostarczanych jest średnio 1,3 miliona paczek. 

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]