Wszystkie wiadomości

Firma Albertsons Companies pilotuje automatyczny kiosk spożywczy PickUp w sklepie Jewel-Osco w Chicago

07.01.2021 | Cleveron, Albertsons, Cleveron 501

Firma Albertsons Companies (NYSE: ACI) ogłosiła dziś, że jest pierwszym amerykańskim sklepem spożywczym, który pilotuje zautomatyzowany i zbliżeniowy kiosk spożywczy PickUp. Kiosk został zlokalizowany w jednym ze sklepów Jewel-Osco w Chicago i jest dowodem ciągłego rozwoju działalności handlu elektronicznego firmy i jej głębokiego zaangażowania w zapewnianie łatwej obsługi za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji.

Zautomatyzowany kiosk z regulacją temperatury stworzony przez Cleveron, zapewnia bezproblemowy odbiór zamówień. Klienci, którzy wybiorą opcję „Kiosk PickUp”, otrzymają 2-godzinne okna czasowe na odbiór swoich artykułów spożywczych.

Gdy klienci przybywają do kiosku, skanują kod w telefonie, a ich artykuły spożywcze są przesuwane przez robota do przodu urządzenia i stają się gotowe do odbioru. Urządzenie posiada dwie strefy temperatur – normalną i głębokiego mrożenia. Zamówienie klienta może być przechowywane w dwóch różnych strefach i nadal dostarczane do odbioru w tej samej konsoli.

Obecnie kiosk w Chicago realizuje zamówienia, a w najbliższej przyszłości firma planuje zainstalować drugą jednostkę w Bay Area Safeway.

„Zwiększamy naszą ofertę technologii cyfrowych i sprzedaży wielokanałowej, aby obsługiwać klientów jak chcą i kiedy chcą”, powiedział Chris Rupp, wiceprezes oraz dyrektor ds. klientów i technologii cyfrowych w firmie Albertsons Cos. „Ten innowacyjny i bezdotykowy kiosk PickUp jeszcze bardziej ułatwia klientom robienie u nas zakupów w wygodny dla nich sposób”.

„Rozwiązania Cleveron w zakresie odbioru zamówień zostały stworzone, aby zaoszczędzić czas i zapewnić wygodę dla każdego. Klienci mogą podjechać do kiosku PickUp, zeskanować kod, odebrać swoje artykuły spożywcze i odjechać. To łatwe i szybkie”, wyjaśnił dyrektor generalny Cleveron, Arno Kütt. „Jesteśmy zaszczyceni, że firma Albertsons Cos. wybrała naszą technologię, aby zapewnić swoim klientom jak najlepsze wrażenia”.

Zainstalowany przez Telaid kiosk wpisuje się w rosnący wachlarz usług zorientowanych na klienta i oferowanych przez firmę w celu zapewnienia bezkontaktowej realizacji. W październiku firma Albertsons Cos. zainstalowała szafki odbiorcze w kilku sklepach Jewel-Osco. Firma oferuje już opcję Delivery and Drive Up & Go za pośrednictwem swoich innowacyjnych stron internetowych i aplikacji, a także współpracuje z zewnętrznymi operatorami, aby zapewnić możliwość dostawy w ciągu dwóch godzin.

O Albertsons Companies

Albertsons Companies jest wiodącym sprzedawcą żywności i leków w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi sklepy w 34 stanach i Dystrykcie Columbia pod 20 znanymi banerami, takimi jak Albertsons, Safeway, Vons, Jewel-Osco, Shaw’s, Acme, Tom Thumb, Randalls, United Supermarkets, Pavilions, Star Market, Haggen i Carrs. Firma Albertsons Cos. jest zaangażowana w pomaganie ludziom w całym kraju w prowadzeniu lepszego życia poprzez wprowadzanie znaczących zmian, sąsiedztwo po sąsiedztwie. Tylko w 2019 roku, wraz z Fundacją Albertsons Companies Foundation, firma przekazała 225 milionów dolarów na żywność i wsparcie finansowe. W 2020 roku firma Albertsons Cos. zobowiązała się do przekazania 53 milionów dolarów na pomoc w walce z głodem w społecznościach lokalnych oraz 5 milionów dolarów na rzecz organizacji wspierających sprawiedliwość społeczną. Działania te pomogły milionom ludzi w walce z głodem, wsparciu edukacji, badań nad rakiem i jego leczeniem, zapobieganiu sprawiedliwości społecznej i tworzeniu programów dla osób niepełnosprawnych oraz pomocy dla weteranów.

O Cleveron

Cleveron jest wiodącym dostawcą zautomatyzowanych rozwiązań do odbioru zamówień, znanym ze swojej niezawodności i dostarczaniu doskonałych wrażeń klientom. Ta estońska firma technologiczna od ponad 13 lat tworzy rewolucyjny rynek schowków na paczki i roboty, współpracując z największymi światowymi detalistami i sprzedawcami artykułów spożywczych. Technologia Cleveron zapewnia wydawanie zamówień zamówionych online w 30 krajach na całym świecie. Ponad 1,4 mln klientów otrzymuje co miesiąc swoje przesyłki za pośrednictwem maszyny Cleveron. Firma Cleveron została uznana przez Deloitte za estońską firmę roku i jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej.  

Więcej o Telaid

Jako zaufany partner technologiczny oferujący pełen zakres usług od ponad 35 lat, Telaid redukuje czas, zadania, koszty i ryzyko związane ze złożonymi wdrożeniami i bieżącym zarządzaniem technologią. Telaid upraszcza IT dzięki szybkim wdrożeniom, zarządzaniu cyklem życia produktu i specjalistycznym usługom IT, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać swoje zasoby technologiczne podczas całego cyklu ich życia. Telaid zajmuje się wszystkimi technologiami w Twojej firmie, od rozwiązań bezprzewodowych po fizyczne rozwiązania bezpieczeństwa, infrastrukturę i okablowanie, a także automatyzację, powstający IoT i analitykę. Uzupełnij swój zespół IT o doświadczone i kompetentne zasoby, które pomogą Ci w realizacji celów biznesowych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671