Wszystkie wiadomości

Prezydent Kaljulaid odwiedziła sklep firmy Falabella Retail

20.01.2020 | Cleveron, Falabella Retail

Prezydent Republiki Estonii, Kersti Kaljulaid, odwiedziła sklep Falabella Retail – pierwszego klienta firmy Cleveron w Ameryce Łacińskiej.

Prezydent Kersti Kaljulaid, która udała się z oficjalną wizytą do Chile, 16 stycznia odwiedziła centrum handlowe Falabella w Los Dominicos. Podczas swojej wizyty wypróbowała skorzystała z robota paczkowego Cleveron 402, który oferuje klientom sieci sklepów Falabella w pełni zautomatyzowaną usługę odbioru paczek. Jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie w Chile, które odgrywa kluczową rolę w wielokanałowej strategii sprzedaży sieci sklepów Falabella.

„Z dumą możemy powiedzieć, iż ten nowoczesny system jest wyraźnym świadectwem cennej współpracy, która dziś pozwala nam zacieśnić więzi pomiędzy obydwoma krajami oraz rozwijać je w przyszłości. Chcemy przyczyniać się do wymiany handlowej, tworzyć nowe możliwości biznesowe i oferować klientom coraz doskonalsze usługi”, powiedział Tomás Platovsky, dyrektor handlowy ds. korporacji w Falabella Retail.

Cleveron 402 jest najszybszym na świecie robotem paczkowym, który wydaje paczki nawet w 10 sekund. Tryb szybkiego ładowania paczki umożliwia umieszczenie jej w robocie paczkowym w zaledwie siedem sekund – co jest kluczowe dla firm wydających setki lub tysiące paczek każdego dnia. Oszczędność czasu przy odbiorze paczki jest niezwykle istotna dla klientów dokonujących zakupów. Według ostatnich badań klienci, którzy czekają mniej niż dwie minuty na odbiór swojego zamówienia, są ponad czterokrotnie bardziej skłonni do powrotu do sklepu niż klienci czekający 10 minut lub dłużej.

Grupa Falabella została założona w 1889 roku i obecnie operuje w siedmiu krajach Ameryki Łacińskiej. W roku podatkowym 2018 firma osiągnęła przychód w wysokości około 13,3 mld USD. Udział sprzedaży internetowej wzrósł o 70%, osiągając 823 mln USD w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Falabella Retail jest największą platformą handlową sprzedaży detalicznej w Ameryce Łacińskiej, posiadającą ponad 100 centrów handlowych w takich krajach jak Chile, Peru, Kolumbia i Argentyna.  Firmy Cleveron i Falabella rozpoczęły współpracę latem 2019 roku, kiedy w Santiago uruchomiono pierwszy robot paczkowy Cleveron 402.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671