Wszystkie wiadomości

Coop Estonia wdraża robota spożywczego Cleveron

06.05.2020 | Cleveron, Cleveron 501

Coop Estonia wdraża robota spożywczego Cleveron 501 w stolicy Estonii, Tallinie.

Coop to pierwsza sieć sklepów spożywczych w Estonii, która wprowadza robota spożywczego Cleveron 501. Robot spożywczy, w którym można przechowywać produkty szybkozbywalne i mrożonki, jest testowany na obrzeżach Tallina w sklepie spożywczym Laagri Maksimarket. Po pomyślnym trzymiesięcznym okresie testowym, obie firmy będą rozmawiać o dalszej współpracy. Cleveron 501 oferuje szybką i wygodną usługę dla osób robiących zakupy online w sieci Coop. Klienci wybierają odpowiedni czas odbioru i otrzymują kod odbioru, jak tylko ich zamówienie jest gotowe. Po dotarciu do robota spożywczego, klient wprowadza kod i odbiera swoje produkty w kilka sekund.

Cleveron 501 jest używany przez kilku detalistów spożywczych na całym świecie, ale sieć Coop jako pierwsza zainstalowała go w Estonii. Prezes Cleveron, Arno Kütt, powiedział, że pomimo obecnych okoliczności współpraca rozpoczęła się w rekordowym czasie. Zwykle negocjacje mogą trwać miesiące, ale ten projekt został uruchomiony w ciągu dwóch tygodni. „To bardzo pozytywny przykład na to, jak dwie duże firmy mogą w szybki i elastyczny sposób znaleźć rozwiązania”, dodał Kütt.

Według Mait Mäesalu, menedżera ds. handlu elektronicznego sieci Coop Estonia, robot spożywczy ma wiele zalet. „Jego pojemność jest dwa razy większa, a proces ładowania znacznie szybszy w porównaniu do zwykłych schowków spożywczych”, powiedział Mäesalu.

Cleveron 501 to unikalne, oparte na robotyce rozwiązanie typu „click & collect”, zaprojektowane z myślą o zewnętrznym odbiorze produktów spożywczych w różnych lokalizacjach. Robot spożywczy może przechowywać produkty szybkozbywalne (FMCG), takie jak warzywa lub mleko, a także produkty mrożone, np. lody. Dzięki swoim wymiarom oraz łatwej instalacji, Cleveron 501 można umieścić w lokalizacjach łatwo dostępnych dla konsumentów, np. w dzielnicach biznesowych lub przy węzłach komunikacyjnych. Zapewnia to szybką i wygodną opcję odbioru oraz przybliża sklepy spożywcze do konsumentów.

Cleveron opracowuje innowacyjne rozwiązania ostatniej mili dla sektora detalicznego i logistycznego. W odpowiedzi na obecne ograniczenia przemieszczania, firma Cleveron uruchomiła niedawno łatwy w instalacji zewnętrzny schowek na paczki dla MŚP o nazwie Cleveron 351. Ten nowy zautomatyzowany terminal paczkowy zapewnia mniejszym firmom szansę dalszego dostarczania towarów nawet wtedy, gdy sklepy stacjonarne są zamknięte. Cleveron 351 można wykorzystać do różnych celów. Dla przykładu, może być używany do dostarczania zamówionych przez Internet produktów kosmetycznych, elektroniki lub sprzętu budowlanego, ale także do przekazywania kluczy, dokumentów lub wypożyczonych przedmiotów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671