Wszystkie wiadomości

Współpraca Cleveron z siecią sklepów The Warehouse w Nowej Zelandii

09.05.2019 | Cleveron, The Warehouse, Cleveron 401

Firma Cleveron rozpoczęła współpracę z The Warehouse, największym nowozelandzkim detalistą. Sieć dyskontów The Warehouse zainstalowała robota paczkowego Cleveron 401 do wydawania zamówień online w centrum handlowym Sylvia Park w Auckland, stając się tym samym pierwszym sprzedawcą detalicznym w Australazji, który uczestniczył w pilotażowym projekcie zautomatyzowanego robota paczkowego „click & collect”. Współpraca ta jest równoznaczna z wejściem firmy Cleveron na rynek australijski.

„Australazja jest naszym najnowszym rynkiem i cieszymy się, że możemy tam rozpocząć naszą działalność we współpracy z tak znanym sprzedawcą detalicznym jak The Warehouse”, powiedział Arno Kütt, dyrektor generalny Cleveron. „Łączy nas wspólna misja – szukanie nowych rozwiązań i wykorzystywanie innowacji w poprawie obsługi klienta, aby ułatwić mu życie i oszczędzić czas. Cieszymy się, że nasze urządzenie Cleveron 401 na to pozwala”, dodał Kütt.

Dyrektor generalny, Pejman Okhovat, oznajmił, iż firma The Warehouse jest podekscytowana wprowadzeniem tego rodzaju technologii do Nowej Zelandii i zaoferowaniem jej obywatelom większego wyboru w sposobie dokonywania zakupów. „Zawsze zastanawiamy się, w jaki sposób możemy współpracować z naszymi klientami, aby ułatwić im życie – w tym oferując nowe sposoby przeglądania, płacenia i odbierania produktów.

„Prawie co trzecie zamówienie online jest teraz odbierane w sklepie i spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku lat liczba ta wzrośnie. Robot paczkowy oferuje klientom szybki i wygodny sposób odbierania paczek, który nie wymaga oczekiwania w kolejce po odbiór zamówienia w punkcie obsługi klienta.  

Oparty na robotyce robot paczkowy Cleveron 401 pełni funkcję punktu odbioru zamówień internetowych. Robot paczkowy o wysokości 5 metrów może jednorazowo zmieścić 300 zamówień online z magazynu, a samą paczkę wydać w ciągu kilku sekund. Cleveron 401 to samoobsługowe rozwiązanie do odbioru przesyłek – klient musi jedynie zeskanować kod zamówienia na konsoli użytkownika. Dzięki skanowaniu odbiór przesyłki jest szybki i wygodny, a także eliminuje konieczność oczekiwania w kolejce na jej odbiór. Robot paczkowy Cleveron 401 jest znany również jako urządzenie Pickup Tower, z którego korzysta wiodący detalista na świecie Walmart.

Firma Cleveron jest liderem innowacji w zakresie tworzenia oprogramowania i rozwiązań sprzętowych dla dostaw typu „ostatnia mila”. Samoobsługowe terminale paczkowe Cleveron umożliwiają firmom automatyzację i zwiększenie wydajności procesów „click & collect” oraz usprawnienie obsługi klienta. Firma Cleveron posiada ponad 2200 terminali na całym świecie, wydających około 600 000 paczek w ciągu jednego miesiąca. Z rozwiązań Cleveron korzystają czołowi detaliści na świecie.  

Sieć dyskontów The Warehouse jest największym detalistą w Nowej Zelandii, zajmującym się sprzedażą towarów ogólnospożywczych, który jest znany i lubiany przez Nowozelandczyków za szeroką gamę produktów od odzieży, rozrywki, technologii i muzyki po sport, ogrodnictwo i wiele innych. Od 1982 r. sieć dyskontów The Warehouse oferuje Nowozelandczykom okazyjne oferty . Posiadając 93 sklepy w całej Nowej Zelandii, firma zatrudnia ponad 8500 pracowników, od miasta Kaitaia na północy do miejscowości Invercargill na południu.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671