Wszystkie wiadomości

Cleveron rozszerza działalność handlową w Stanach Zjednoczonych

24.09.2020 | Cleveron

Estońska firma technologiczna Cleveron podpisała umowy z trzema głównymi amerykańskimi spółkami w celu zwiększenia swoich możliwości w zakresie sprzedaży, instalacji i konserwacji swoich urządzeń na rynku amerykańskim. Nowi dystrybutorzy Cleveron, firmy Lozier+CASI, Luxer One i Telaid, których klientami są największe sieci sklepów w USA, to znani gracze na lokalnym rynku.

Cleveron, producent robotów i urządzeń nadawczo-odbiorczych, działa na rynku amerykańskim od ponad pięciu lat, jako że handel elektroniczny i towarzyszący mu wolumen dostaw przesyłek od lat regularnie się zwiększa. Trwająca w międzyczasie pandemia doprowadziła do masowego wzrostu zakupów w Internecie, co z kolei znacznie zwiększyło zainteresowanie automatyzacją dostaw przesyłek. Zapewniło to firmie Cleveron jeszcze lepsze możliwości rozwoju swojej działalności w USA. Produkty Cleveron stanowią samoobsługową platformę dostaw i odbioru zakupów internetowych, oszczędzając czas zarówno przedsiębiorcy, jak i klienta końcowego, a także obniżając koszty.

„Naszym głównym klientem w USA jest największa na świecie sieć handlowa Walmart, która jest otwarta na testowanie wszystkich nowych rozwiązań. Pozostając w kontakcie z innymi operatorami sprzedaży, mogliśmy często obserwować, że chociaż korzystanie z urządzeń nadawczo-odbiorczych, a nawet robotów, jest w Estonii codziennością, to w USA – przed wybuchem pandemii – w dużej mierze postrzegano je jako technologie przyszłości, które być może nie były jeszcze potrzebne” zauważył Arno Kütt, prezes zarządu Cleveron. „Pandemia doprowadziła jednak do gwałtownego wzrostu handlu elektronicznego w USA, co jeszcze bardziej utrudniło zarządzanie dostawami przesyłek, a wielu usługodawców zaczęło szukać nowych rozwiązań technologicznych, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nasi nowi lokalni partnerzy w USA, którzy mają już dobre relacje biznesowe z największymi tamtejszymi sieciami, pomogą nam przyspieszyć rozwój naszych operacji sprzedaży w regionie”, powiedział Kütt.

Nowi dystrybutorzy Cleveron to firmy z USA, które już od dawna znają specyfikę lokalnego rynku detalicznego i mają kontakty niezbędne do prowadzenia skutecznych działań sprzedażowych. Oprócz sprzedaży, oferują oni również usługi w zakresie instalacji i konserwacji produktów Cleveron na miejscu.

Lozier+CASI to spółka joint venture firm Lozier Corporation i Cornerstone Automation Systems, LLC. Lozier Corporation jest wiodącym producentem i dostawcą wyposażenia sklepów detalicznych oraz partnerem rozwojowym na rynkach detalicznych od 1956 roku. Tymczasem firma CASI zajmuje się projektowaniem, produkcją, instalacją i serwisowaniem najnowocześniejszych systemów automatyzacji handlu detalicznego.

Firma Luxer One od ponad 10 lat jest głównym producentem schowków na przesyłki, przeznaczonych dla sektora nieruchomości. Jest ona wiodącym dostawcą systemów dostarczania i odbioru przesyłek w USA, oferującym dla nich własne rozwiązania programowe. Jej produkty znajdują zastosowanie w sektorze handlu detalicznego, a także na uczelniach i w biurach.

Firma Telaid jest niezawodnym partnerem w integracji technologii od ponad 35 lat. Oferuje rozwiązania ułatwiające wdrażanie nowych technologii, oszczędzając zarówno czas i koszty, jak i zmniejszając związane z tym ryzyko. Portfolio produktów Telaid obejmuje całe spektrum potrzeb firm w zakresie technologii informatycznych: od Wi-Fi, systemów bezpieczeństwa fizycznego i infrastruktury po IoT i automatyzację.

Największym klientem Cleveron w USA jest sieć Walmart, która w swoich sklepach na terenie całego kraju wdrożyła ponad 1600 automatycznych urządzeń pickup tower Cleveron 401 służących do odbioru paczek. Te same systemy są wykorzystywane jako terminale do nadawania i odbioru przesyłek w sieci CollectNet w Estonii. Urządzenia nadawczo-odbiorcze i roboty do odbioru przesyłek Cleveron pomagają sieciom detalicznym dostarczać klientom towary zamówione online szybciej i wygodniej niż popularne w USA punkty odbioru paczek, obsługiwane przez człowieka. Urządzenia pickup tower umożliwiają odbiór przesyłek całkowicie bezdotykowo, co w dzisiejszych okolicznościach, ma zasadnicze znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671