Wszystkie wiadomości

PackRobot firmy Cleveron to jeden z powodów stojących za sukcesem sieci Walmart w handlu elektronicznym / Forbes

17.08.2018

Wyniki sieci Walmart w drugim kwartale 2018 roku wykazały 40% wzrost sprzedaży internetowej, co można przypisać nowym inicjatywom sprzedaży wielokanałowej, takim jak urządzenie PackRobot, znane również pod nazwą Pickup Tower.

Magazyn Forbes informuje, iż konkurencyjna strategia handlu internetowego sieci Walmart, skierowana wobec Amazon, wydaje się być opłacalna. Wyniki sieci Walmart w drugim kwartale 2018 r. wykazały najlepszą porównywalną sprzedaż kwartalną od ponad dziesięciu lat, gdzie przychody wzrosły o 3,8% i osiągnęły wartość 128,03 mld USD. Kluczowym był tutaj 40% wzrost sprzedaży internetowej, który można przypisać nowym inicjatywom sprzedaży wielokanałowej firmy, takim jak urządzenia Pickup Tower.

Prezes i dyrektor generalny sieci Walmart, Doug McMillon, stwierdził, iż firma umożliwia swoim klientom wykonywanie zakupów na zupełnie nowym, komfortowym poziomie. Dodał również, że sieć Walmart kontynuuje wprowadzanie cyfrowych udogodnień w sklepach, aby zapewnić klientom bezproblemową obsługę, niezależnie od sposobu w jaki robią zakupy.

Forbes z kolei zwraca uwagę, że w ciągu ostatnich dwóch lat sieć Walmart wprowadziła setki urządzeń PackRobot lub Pickup Tower firmy Cleveron, umożliwiających klientom odbiór towarów codziennego użytku zamawianych przez internet. To posunięcie ma na celu nie tylko zmniejszenie kosztów wysyłki, ale również zwiększenie ruchu w sklepach stacjonarnych, przekładający się na potencjalny wzrost zakupów.

W 2016 roku sieć Walmart w ramach projektu pilotażowego wprowadziła 5-metrowe urządzenia PackRobot firmy Cleveron; do końca 2018 roku gigantyczne urządzenia „pickup tower” mają zostać zainstalowane w 700 sklepach Walmart na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj cały artykuł

More recent news

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671