Wszystkie wiadomości

Robot kurierski Cleveron otrzymał tytuł Last Mile Delivery Innovation of the Year

02.10.2019 | Cleveron

Autonomiczny robot kurierski firmy Cleveron otrzymał tytuł Last Mile Delivery Innovation of the Year (w podkategorii „podróż”) w 2019 roku na Parcel+Post Expo w Amsterdamie.

Robot kurierski firmy Cleveron zdobył prestiżową nagrodę Last Mile Delivery Innovation (w podkategorii „podróż”) w kategorii Parcel and Postal Technology International Awards 2019 na Parcel+Post Expo w Amsterdamie. Nagroda ta jest wyrazem uznania dla firm, które są liderami w dziedzinie podnoszenia jakości dostaw „ostatniej mili”. Parcel and Postal Technology International to wiodący na świecie magazyn w sektorze technologii pocztowych. Nominowane firmy reprezentują najbardziej innowacyjne firmy na rynku usług pocztowo-kurierskich.

Firma Cleveron została nominowana do trzech nagród w tegorocznej edycji konkursu Parcel and Postal Technology International Awards. Firma Cleveron otrzymała nominację w kategorii Supplier of the Year, a jej robot spożywczy został nominowany do nagrody Final Mile Innovation of The Year (w podkategorii dostawa „ostatniej mili”). W 2016 roku firma Cleveron zdobyła tytuł Delivery Innovation of the Year dla urządzenia Cleveron 401, które jest najczęściej używane przez największego na świecie detalistę, sieć Walmart.

Autonomiczny prototyp robota kurierskiego został zaprezentowany 30 listopada na międzynarodowej konferencji Robotex International Generation R w Tallinie w Estonii. Autonomiczny robot kurierski ma za zadanie zautomatyzowanie dostawy „ostatniej mili” oraz dostarczenie przesyłki od kuriera do klienta. Pomaga to w bardziej efektywnym zarządzaniu rosnącą ilością przesyłek w handlu elektronicznym i sprawia, iż dostawa „ostatniej mili” jest wygodniejsza dla konsumenta.

Idea samojezdnego robota kurierskiego firmy Cleveron jest taka sama jak w przypadku wszystkich innych produktów Cleveron – oszczędność czasu dla wszystkich. Obecnie dostawy do domu wymagają od klientów oczekiwania w domu na przybycie kuriera, co w połączeniu z napiętymi harmonogramami zajęć skutkuje wieloma nieudanymi próbami dostawy. Wizja firmy Cleveron na przyszłość obejmuje ekosystem, w którym dostawy odbywałyby się bez ingerencji człowieka. W przyszłości, robot kurierski mógłby dostarczać przesyłki w nocy do osobistych schowków na paczki. Pozwoliłoby to zaoszczędzić czas klientów, wyeliminować nieudane dostawy dla kurierów, obniżyć koszty dostaw „ostatniej mili” dla sprzedawców detalicznych oraz zmniejszyć liczbę pojazdów w miastach. Robot kurierski firmy Cleveron wykorzystuje silnik elektryczny, co zmniejsza również poziom hałasu i emisji spalin w obszarach miejskich.

Międzynarodowa nagroda Parcel and Postal Technology International Awards to wyraz uznania dla najnowszych osiągnięć w branży usług pocztowo-kurierskich. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez jury składające się z ekspertów branżowych z całego świata.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]