Wszystkie wiadomości

Cleveron i ITOCHU Corporation podpisały protokół ustaleń

11.02.2020 | Cleveron

Współzałożyciel firmy Cleveron, Indrek Oolup, towarzyszył premierowi Estonii podczas jego oficjalnej wizyty w Japonii i podpisał protokół ustaleń z dyrektorem generalnym firmy ITOCHU Corporation, Yoshihisą Suzuki, w obecności premiera Japonii, Shinzō Abe.  

Firmy Cleveron i ITOCHU Corporation podpisały protokół ustaleń w celu zacieśnienia współpracy w dziedzinie technologii informatycznych i innowacyjnych technologii ostatniej mili. „Nowo podpisana umowa jest ważnym krokiem w kierunku ustanowienia udanego partnerstwa pomiędzy obiema firmami. Japonia jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się rynków e-commerce na świecie, co czyni ją obiecującym rynkiem docelowym dla Cleveron w 2020 roku”, powiedział współzałożyciel Cleveron, Indrek Oolup. Japoński rynek handlu elektronicznego B2C wykazuje obroty na poziomie około 114 mld USD, zajmując tym samym czwarte miejsce na świecie. „Jesteśmy podekscytowani podpisaniem protokołu ustaleń z ITOCHU Corporation w celu dalszego rozwoju współpracy naszych firm,” dodał Oolup.

Premier Estonii Jüri Ratas stwierdził, iż Japonia jest dla Estonii ważnym partnerem, z którą chcą nawiązać jeszcze ściślejszą współpracę gospodarczą. „Mam nadzieję, że ta wizyta przeniesie naszą przyjaźń na nowy poziom i nada nowy impuls do współpracy, eksportu i wzajemnych inwestycji pomiędzy przedsiębiorstwami obu krajów”, powiedział Ratas.

ITOCHU Corporation, założona w 1858 roku, jest jedną z największych japońskich firm zajmujących się handlem ogólnym. Firma ta posiada sześć głównych działów operacyjnych specjalizujących się w tekstyliach, metalach/minerałach, żywności, maszynach, energetyce/chemikaliach i ICT/produktach ogólnych/nieruchomościach. W 2019 roku firma ITOCHU zajęła 65. miejsce na liście Fortune Global 500 z rocznymi przychodami transakcji handlowych w wysokości 104,63 mld USD.

Założona w 2007 roku firma Cleveron z siedzibą w Estonii oferuje rozwiązania ostatniej mili dla największych detalistów i firm logistycznych na świecie. Cleveron posiada 3800 terminali paczkowych w 24 krajach na całym świecie. Każdego miesiąca za pośrednictwem terminali firmy dostarczanych jest średnio 1,3 miliona paczek. Klientami Cleveron są sieci Walmart, Inditex (Zara), The Warehouse i Falabella.

Delegację firmy Cleveron tworzyli jej współzałożyciel Indrek Oolup oraz Rauno Sigur - dyrektor regionalny Cleveron w Azji.

Na zdjęciu: Rządowa Jednostka Komunikacyjna, Jürgen Randma

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671